Karlos80

Málo známé zpolitizované 80's WIP se dvěma světovýma herečkami Lindou Blair a sexy-symbolem 70 a 80 let Sylvií Kritstel (známá především erotickou rolí Emmanuelly) obě jako vězeňkyně. Linda znovu ve WIP filmu, když nepočítáme ještě vyloženě dětskou roli ve filmu "Born Innocent" (74), tak už podruhé, po asi jejím nejlepším WIP filmu "Chained Heat" 83, ve stejném roce natočila ještě "Savage Island", ale to byla už vážně sračka. Tento film se odehrává ve východoněmeckém vězení v době studené války, kam je po tvrdém výslechu uvězněna mladá žena Christina (americká studentka) pro údajnou špionáž a vyděračství, kdy při návštěvě svého přítele vojáka v západním Německu, byla unesena nějakými východoněmeckými uprchlíky, kde to spíš vypadalo na politický únos. Naprosto nečekaný vývoj událostí nabírá na síle a vše dostává nový nečekaný rozměr. Vězení je tuhé a špinavé a atmosféra pochmurná, depresivní a bezútěšná, mladé ženy tu každý den odvádějí nějakou práci na těžkých strojích, to aby nelenili, většinou v těchto filmech to je takovým pravidlem i když nepsaným. Najdeme tu lesbické scény, sadistické správce, holčičí zápasy (ten hlavní mezi Christinou a Sofií byl ale pro mě jedním velkým zklamáním), povinné scény ve sprchách, dojde i na nějaké menší násilí (které ale není velké a zapamatování hodné), nakonec na vzpouru a útěk. Hudební doprovod měla na svědomí německá syntetizátorová skupina Tangerine Dream. Nejtvrdší holka ve vězení rudovlasá Sofia (Kristel), který se každý obává je taky docela cool, i když jako ženská se mi totálně nelíbila, ale to ani tady už pěkně baculatá Linda, prostě tyhle dvě slavné herečky, mě nikdy moc nebrali. Jak z toho všeho marastu ven? Když kontakt se západním světem je jen pouhopouhým snem, kdy úřady nereagují a všude samá byrokracie? Záchranná mise na vysvobození své snoubenky tedy pochází od přítele Christiny (a jeho pečlivě složeným komandem!), i když je to celé hodně nepravděpodobné, tak vyloženě akční konec docela stojí za to, a fanda béček si ho jistě užije. Mezi WIP filmy slabší průměr ale Blairinino "Fuck-off" je nezapomenutelné:-) ()