Giulia nechodí večer ven

• Itálie

Giulia non esce la sera

Drama / Thriller

Itálie, 2009, 105 min

Na to, že se jedná o italský film, je to docela příjemný a zajímavý příběh, ale je to také zároveň bohužel příběh, který nenabízí nic originálního a který nikterak nevybočuje z průměru. Ale myslím si, že to dopadlo ještě dobře, mohlo to být i horší. Celý film stojí a padá s nápadem, že hlavní hrdinka nemůže v noci být venku (nebudu prozrazovat, co je tím důvodem, nechci totiž spoilerovat) a i když je to nápad zajímavý a nějakou chvíli to funguje, tak přesto nemohu říci, že by to byl nápad, ze kterého bych si měl lidově řečeno sednout na zadek. Ale dalo se to celé v klidu skouknout, aniž bych měl pocit, že tenhle film jako takový je blbost, a konec se přiblížil docela rychle, aniž by film jakkoliv začal nudit, ale tohle je přesně ten druh filmu, který je ideální na jedno zhlédnutí, víckrát bych do toho určitě nešel. Po herecké stránce je to docela zvládnuté, tam žádné problémy nepociťuji a panuje absolutní spokojenost. Takže z celkového pohledu to rozhodně není špatný film, ale ani to není film, který by mohl jakkoliv vyniknout, zkrátka podle mě typicky italsky průměrný film. A z toho důvodu jsem se rozhodl filmu udělit tři hvězdy, které plně odrážejí veškeré jeho kvality a které odpovídají průměrnému zážitku, který mi tento film jakožto nenáročnému divákovi poskytl.(21.6.2010)

• djcremo

Čakal som čo sa s toho vykľuje, prečo Giulia nechodí večer von, ale čakal som niečo originálnejšie a nie takúto somarinu. Tak isto ako dôvod prečo nechodí von, je úbohý aj celý film a to ešte aj so svojou stopážou. Nejak som nepochopil vo co go v tomto filme ani načo má význam väzenie, keď kvôli práci môžem väzenie cez deň opustiť.(16.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,118,316(18.7.2010)

• Malarkey

Ne no, Giulia opravdu nechodí večer ani na to pitomý víno. Proto ten film sám o sobě stojí za pořádnej kopanec do hlavy. Jak si pak mám představit film, kde člověk opravdu nechodí ven, a jenom tak hudruje a hudruje. A do toho se motají inteligentní kecy o Kafkovi, jaký byl, jaký je a tak dále...Tady se ale pěkně ukazuje jedna věc. Někdo chce natočit film, natočí film, chce natočit inteligentní film, zmíní se v něm o Kafkovi. Jednoduchá rovnice, která z tohoto filmu má zřejmě dělat inteligentní film.(10.8.2010)