No sranda tie dnesne projekcie: narodi sa decko, babka kupuje pampersy v lekarni (!!!) a to prosim pekne cislo 5, kucharka, najprv bez penazi, robi nakupy zasadne v Alme, doktorka chodi na prace na audi A5 a ma ordinaciu, aku som v zivote nevidel.... su to produkcie, ktore maju budit len pozitivne emocie, cisty gyc. Este stiastie, ze aspon tie dialogy su vtipne, realisticke a svizne. A ze od toho neocakavam nic ine....(8.1.2012)

• lemonova

Poľská telenovela .. napriek tomuto faktu minimálne o dve hviezdičky pozerateľnejšie než ktorákoľvek naša.(12.9.2014)

• Generi

Po zhliadnutí pár častí je to vtipné, svižné, ale ak sledujete dlhšie, nestačíte žasnúť nad takým agresívnym feminismom. Postavy matky a dcéry pubišky- v katolickom Poľsku riešia stále sex a vzťahy s mužmi, postava manžela -lekára - totálna katastrofa - podpapučový chudáčik, úplný dilinko a jeho nová manželka - totálna hlupaňa, akože emancipovanáa a neustále ho sekýrujúca gynekologička. Zápletky sa donekonečna opakujú, k tomu sa stále varí... Seriál, ktorý stačí len počúvať. Pri varení, vysávaní, písaní úloh, je tam dobrá hudba a odsýpa to. Ale na to, aby som si k nemu sadla, by ma museli pripútať.(29.10.2018)

Myslím si, že toľko zo seriálu stačí. Videl som dosť na to, aby som mohol vypichnúť klady a predhodiť na rošt zápory. Poľský seriál Recept na život si okrem značnej popularity doma vydobila vysielací čas v Madarsku, na Strednom východe - kde sa volala Wasfat alsa'ada - než prišla na Slovensko a bude pokračovať na čínske trhy. Aby sme boli spravodliví, hned na úvod treba uznať, že Poliaci nakrútili oveľa lepší seriál než je Ulica alebo Ordinácia - Recept je vdaka slušnému strihu dynamickejší, má prirodzenejšie herecké výkony, neopakuje sa tenistý hudobný motív a lokácie sa svižne striedajú. Na druhú stranu, seriál pravidelne šliapa do toho istého hniezda ako menovaní zástupcovia českej televíznej scény - v podobe mizerného scenára. Hlavná postava v sympatickom podaní Magdaleny Kumorek dostáva - zdá sa zaslúžene - najväčší priestor a okrem nej a cynického Jerzyho - Boris Szyc, prečo ani jeden z nich nie je v sekcii Hrajú?!?!?! - sú vedľajšie postavy nedotiahnuté a ploché. Ich hereckí predstavitelia sú len o málo zaujímavejší ako ich postavy. Takže zlatý priemer.(5.9.2014)

Skvelý rodinný seriál. Hodnotím rodinný / denný seriál a preto porovnávam so žánrami podobného druhu, ktoré v súčasnosti vysielajú rôzne televízie a veru zatiaľ som nenašla lepší ako tento. Je vtipný, zo života, skvelá hudba, grafika, príbeh a opakujem je vtipný :) Svoje si v ňom nájdu všetky generácie. Nie je nekonečný, má 65 častí a tak má svoj začiatok, priebeh a koniec (pretože tvorcovia vedeli kedy má skončiť). Určite je to pre diváka príjemne strávený čas :)(2.9.2014)