Coriolanus

Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2011, 122 min

• 3n3my

Po dlhom čase som mal problém dopozerať film. A to mám vojnové rád, aj keď sa niekedy nedržia historických udalostí. No ale čoho sa držal Coriolanus, netuším. Ralph Fiennes sa asi snažil o niečo priekopnícke, netradičné, no pre väčšinu divákov je jeho pokus zmätkom a poškvrneným mena jedného dramatika. To prevedenia a kamera - jednoducho tragédia, ktorú nedoporučujem!(29.6.2012)

Pro nás, kteří jsme statečně ustáli tři série Spartaca a ještě se u toho stihli bavit, nejsou ubohé dvě hodiny rozvleklých veršovaných (rádoby) vznešených žvástů žádná překážka. Jsem si ovšem jistý, že bych nevšední formu dialogů dokázal vtřebat i bez spartacovského očkování, poněvadž mě titul "Nepřizpůsobivý impotent", na rozdíl od drtivé většiny hodnotících, minul o několik světelných délek. Překvapivě zde zmíněná horda tupců opomíjí, že toto každým coulem nadčasové dílko skýtá mimo politikaření i našlapanou Call of Duty 4 akci, vypečené brutalitky, nožové souboje z ksichtu do ksichtu a Gerarda Butlera v póze v jaké ho máme nejraději - nasraného. Nanejvýš předposlední desetiminutovce by špetka drivu neuškodila, ale jinak je takhle špatné hodnocení davová retardace a jak staré pořekadlo praví - mentála číst nenaučíš, a tak má do masového smažení čelních laloků objektivita utrum.(17.6.2012)

• majo25

Už keď scenár sa dá rozobrať na cucky, len veľmi málo môže samotrný film pozdvihnúť. A tu to nepozdvihlo nič, ani réžia, ani herecké výkony (keď sa herci nevedia vžiť do rolí a nezmyselných replík, inak to dopadnúť ani nemohlo). Čo chcel dosiahnuť tento crossover? Dialógy nekorešpondujúce s naozajstným dianím. Veľmi blbý nápad krížiť shakespearovu divadelnú tragédiu so súčasnou akčnou drámou. Crossover, ktorý nebude fungovať nikdy, opakujem nikdy.(27.4.2016)

• cukorek

Ralph Fiennes je dobrý herec, ale ako filmový režisér by sa nikdy neuživil. Z pomedzi všetkých hercov vybral dvoch mojich obľúbených G. Butlera a J. Chastain na ktorých ma zlákal, ale jeho dobre vyzerajúca "piecka" v ktorej rozpútal neľútostný oheň hnevu a nenávisti, mala zapchatý komín a tak všetok nepríjemný dym sa valil priamo na mňa v podobe poetických dialógov, úbohou dejovou líniou ako aj celkovým katastrofálnym prevedením. Teraz, keď som si prečítal, že to bola moderná adaptácia Shakespearovej hry, čo to vysvetľuje, ale ani tak svoj názor nemením, pretože film ma prinášať dobrú prácu s kamerou a iný druh kultúrneho vyžitia ako ponúkol tento produktu, ktorého skutočným a úspešným domovom sú divadelné dosky na ktoré patrí.(9.6.2012)

„How...traitor? - Nay, temperately. Your promise. - Fires in the lowest hell fold in the people. Call me their traitor, thou injurious tribune? “ Vskutku jeden z nejnáročnějších filmů, které jsem kdy viděl. Pokud na to ale přistoupíte, budete ohromeni. Ohromeni režií ale především těmi nejpreciznějšími hereckými výkony (Ralph Fiennes a Vanessa Redgrave by měli dostat Oskara!). Jinak ale celkem chápu slabé hodnocení, není to film pro každého. Ale za sebe mohu říci, že jsem právě viděl jeden z nejlepších režijních debutů všech dob. EDIT po vydání dabingové verze - Dabing je naprostá příšernost a všechny herecké výkony totálně zazdívá. Pokud Coriolanus, jedině v originále!(9.6.2012)

• - Scéna vyhoštění Coriolana (Ralph Fiennes) byla točena celkem 3krát. Poprvé byla přerušena výpadkem proudu, podruhé Ralph Fiennes při větě "I banish you!" omylem udeřil rukou do kamery. (Beckett51)

• - Úplně první herecká zkušenost Gerarda Butlera byla právě v divadelní adaptaci „Coriolana“ režírované Stevenem Berkoffem. (Brousitch)

• - Názov filmu sa objaví v samom závere. (Johnny.ARN)