(Začnem stručným info pre znalcov: Exploitation - WIP) Tábor padlých žien je dosť neznámy slovenský film s kvalitným obsadením a zaujímavým príbehom z našej nie až tak dávnej histórie. Do prevýchovného tábora privezú ďalšiu várku "priradencov" a to tentokrát bratislavské prostitútky na prevýchovu k socialistickému spôsobu života. Dráma, no ja by som k tomu pridal ešte tragikomédia, ktorá sa oplatí vidieť. Zistíte, že na Slovensku sa netočia (netočili) len "pseudointelektuálne" nič nehovoriace filmy na spôsob Matkinových kníh, ale vznikli tu i ojedinelé snímky, o ktorých by sa malo hovoriť možno viac.(29.8.2009)

Treba si prečítať aj knihu od Antona Baláža, je komplexnejšia a hlavne ešte o 100% zábavnejšia. Potom si pozrite film znova a lepšie pochopíte.(13.7.2006)

Socialismus s lidskou tváří .. tedy vzorová převýchova lůzy národa 50. let do podoby čestně pracujících a oddaně panáčkujících figurek bez vlastního názoru, přesně jak si to komunisté představovali. Jenže poddejte se tomu, když máte bolševiky na háku a lidé s podobným škraloupem vám v táboře velí. Ovšem vždycky se najde nějaká svině, která míří výš a neštítí se ničeho ..(25.1.2014)

"Komu by sa chcelo sudit víťazov?"                                                                                                                                        Nějaké nedokonalosti by se našli, leč poselství je silné a já na rozdíl od Martina741 Kvietika ráda mám a to celkom otvorene! Pěkná role ušitá Mahu na tělo!(16.2.2016)

Lepšie, ako som čakal. Komunistický koncentrák, prevýchovný tábor s voľnou disciplinou, ktorý ani zďaleka nepripomina väzenie, je pekným miestom. Nerešpektujú sa hodnosti navzájom, dokonca ani väzni svojich dozorcov a tým naivita zďaleka nekončí. Postavy sú jednoduché, priamočiare, najviac asi brutálny skoroesesák Vajda, ktorý je snáď jedinou zápornou postavou. To všetko je pozliepané piesňou práce, Čajkovským a ruskou hymnou do skutočne zábavného guláša. Mihnú sa aj silné myšlienky, osudová láska k mníchovi alebo špicľovanie, ale celkom sa to v tom guláši stratilo. Film je akousi slovenskou alternatívou k českým hrejivým komédiam z vojenského prostredia a naviac sa tu každá herečka aspoň raz vyzlečie. –––– Prepáčte, poručíčka, ale toto nepatrí do vašej kompetencie. Do ideovej stránky ich života sa nemiešajte!(22.6.2015)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v Bratislave a vo vojenských lesoch v Malackách. (dyfur)