Srbský film (festivalový název)

• Srbsko

Srpski film

• Srbsko

Српски филм

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller / Mysteriózní / Erotický

Srbsko, 2010, 104 min (SE: 95 min)

Nemanja Jovanov

Sky Wikluh

Scénografie:

Nemanja Petrovič

Kostýmy:

Jasmina Sanader
  • Carol Pifková

V tomto komentári padajú sprosté slová takže by ho nemal nikto čítať. Bože to bola taká kokotina, že to už musím tak škaredo napísať a získať si tak nálepku ženy, ktorá sa vyjadruje ako žumpa. Bola to jedna veľká nudná a nechutná sračka. Áno bolo to kruté, ale to je všetko. Čo tam po krutosti a jebaní malých a mŕtvych detí, keď to aj tak stálo celé za hovno a ja som sa nudila. Nebola som zhrozená ale ZNUDENÁ. Polhodina filmu v piči a mala som skôr pocit, že pozerám dáky pornofilm. Potom keď sa teda niečo začalo diať som si uvedomila, že radšej to mohlo byť celé o tej jebačke. No vlastne celé to o tom bolo ale radšej som si mala pustiť pornofilm v ktorom nestrkajú penisy do diery v hlave, lebo pri tej scéne som už bola naozaj utvrdená v tom, že režisér a scenárista museli byť dáky dementní úchylovia, čo si plnili svoje detské sny. Zrejme sú tieto sny aj dedičné a ak nie byť ich rodičmi tak ani nevyjdem na ulicu aby som sa nehanbila čo za imbecila som to porodila. Dovi dopo skončila som bola to sračka nad sračky a nepíšem to preto, že by som bola filmom pobúrená a budem teraz písať dáky pohoršený dopis tvorcom za to čo sa tam dialo, ale za to že som sa nudila a navyše tak hladký stoporený penis bez jedinej žilky som teda ešte fakt nikdy nevidela! To už tam fakt mohli dať origoš ich penisy.(25.3.2013)

• Hrabka

Těžko hodnotit. Na jednu stranu si o tom můžeme myslet, že to mohl zplodit jen nějakej magor, na druhou stranu to můžeme brát jako film posunující hranici natočitelného dál. A že se tady k týhle druhý skupině řadí nejeden (úchylnej) uživatel. Mně ten film teda moc nenadchnul, tak 2/3 to je docela uspávající, nevzalo mě to a ani ta závěrečná "ostrá" třetina mě nijak nedostala. Co je moc, to je moc. Někteří uživatelé (ne všichni), co na to vypěli ódy, jsou dle jejich kometáře značně pošahaní, s takovejma individuama bych se znát teda nechtěl... 45%(2.5.2012)

Čakanie sa vyplatilo, konečne som si to pozrel v dvd kvalite. Podotýkam že uncut verziu. Keďže mám rád porno, a mám rád gore tak ma tento film nemohol sklamať. Dostal som od neho všetko čo som očakával. Srbov som trochu podcenil, predpokladal som že to bude natočené dosť amatérsky, ale nieje. Takže klobúk dole. A vy čo ste tomu dali odpad, čo ste čakali...?(1.5.2011)

Napadlo ma porovnanie s Pasoliniho Saló alebo 120 dní Sodomy. Ale tu sa ukazuje ako bol Pasolini premyslenejší a intelektuálnejší v zobrazovaní spoločnosti (súčasnosti). Nie nadarmo - veď išlo o večne premýšľajúceho básnika, esejistu a intelektuála "každým cólom", čím nechcem zhadzovať Spasojeviča. Ale zatiaľčo Pier Paolo ponúkol zobrazenie spoločnosti perverzie, ktorá sa vyžíva v ponižovaní a priamo sa na ňom aktívne zúčastňuje aj z hľadiska manipulátorov stavajúcich sa radostne do rolí obetí (požieranie ľudských výkalov), tak Srpski film v podstate len extrémne prehnanou formou ukazuje príbeh jednej zvrátenej pudovej túžby, ktorá v mene jej uskutočnenia rúca akékoľvek tabu a nakoniec ničí aj celú rodinu. Súhlasím s hirnlego, čo sa týka pointy.(11.3.2012)

• PinokKio

Věřím, že jako film v rámci exploitation hororu je tohle více než dobré, jak zde spousta z vás píše. Dějová osa a myšlenka filmu není špatná, ovšem to snuff pojetí už je u mě za absolutní hranicí. Tohle prostě není téma pro mne. A jelikož hvězdičky jako hodnocení mají zároveň doporučovat, u tohohle filmu to v žádném případě neudělám. Proto odpad.(4.12.2011)

• - V snímke sa nachádzajú odkazy na filmy ako Cannibal Holocaust (1980) či The Incredible Torture Show (1976), ktoré sú kvôli nevhodnému obsahu taktiež zakázané v niektorých krajinách. (ShortyIC)

• - Natáčení probíhalo 61 dní v okolí srbského Bělehradu.

• - Film byl vyšetřován v Srbsku za zločiny proti sexuální morálce a zločinům souvisejícím s ochranou nezletilých. (Worry77)