poster

Skřivánek a sova (TV film)

Drama

Československo, 1984, 60 min

 • triatlet
  odpad!

  Hodinové utrpení, v němž manželé Kuncovi řeší, jestli je pro rodinu praktičtější pračka, nebo auto. Příliš mnoho postav už tak únavný snímek ještě víc rozmělňuje. Scénář (Jiří Křenek, Petr Tuček) slabý, vedení herců podprůměrné. Drama působící jako komedie. Bez pointy. Bez hvězdičky.(8.3.2010)

 • baxz
  **

  Velice slabé a nudné tv drama, místy působící spíš jako komedie z produkce ČST Brno. L.Mrkvička hozen mezi brněnské herce vyčnívá o dvě třídy výš než ostatní, tempo s ním drží pouze M.Donutil, tehdy ještě brněnský herec. Jako kuriozita působí postava M.Maděriče, který si se začernělým obličejem a v pestrobarevné košili střihnul postavu slovenského cikána ze Šamorýna.(10.3.2010)

 • Rodriguez
  ****

  Ladislav Mrkvička v dramatickém filmu o rodině a jejím sporu o pračku. Jak moc se dá vyhrotit situace, aby se stala krizí ve vztahu. 75%(12.1.2013)

 • vitekpe
  ***

  Dobre partnerske drama, kde spoustecem je banalita (zde nakup pracky misto auta)... Rekl bych, ze takovyto pribeh se muze v zivote stat, a ta realisticnost se mi samozrejme libila. Mrkvicka nejlepsi, Donutil i Gorcicova to taky celkem zvladli. A ostatni delali to krovi. Detsti herci samozrejme otres.(15.4.2015)

 • LadyPupu
  **

  No, tak tady se brněnský studio zase vycajchnovalo. Mrkvička - zedník - furt chlastá lahváče, blbě kecá a chce auto. Gorčicová - řidička tramvaje - furt lahváče kupuje, významně mlčí a chce pračku. Navíc se v rodině vyskytuje pouze jeden (!!!) budík a dvě děti (hlavně chlapec podává neskutečný herecký výkon), což spolu s výše uvedeným vede až ke krizi a posléze katarzi vztahu (of. text distributora!!!!). Achtung Spoiler! Všechno se vyřeší ve chvíli, kdy manželé začnou chlastat lahváče spolu...(12.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace