poster

Muž, který rozdával smích

Dokumentární

Československo, 1970, 81 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Karlos80
  ***

  Zdařilý střihový dokument věnovaný vzpomínce na režiséra Marina Friče který v tu dobu už byl dva roky po smrti. Zajímavé monology herců kteří v tomto pořadu vystupují jsou proloženy ukázkami z 15 zvukových filmů a dalšími dobovými dokumenty. Docela zajímavý dokument, pro všechny milovníky starých dobrých časů.(13.8.2006)

 • Marthos
  ***

  Skromná a svým způsobem jediná pocta velkému českému režisérovi, vzniknuvší na samém úsvitu normalizace, je bohužel sledem kusých vzpomínek hereckých protagonistů a lapidárních filmových ukázek z Fričovy dílny. Historicky cenným se dnes jeví snad jen krátký výsek z němého filmu Dům ztraceného štěstí (1927), v němž máme možnost sledovat Friče nikoli za, ale před kamerou, a Sovákův závěrečný monolog, apelující na národní identitu ve vztahu k Fričově osobnosti.(7.12.2014)

 • sator
  ***

  Přišlo mi to odfláklé,promluvy paměťníkú krátké ukázky dlouhé...chybí názvy titulů..(8.12.2014)

 • PaRi
  ***

  Je dobře, že tento dokument vznikl. Dnes po letech je ještě cennější.(17.3.2008)

 • Indio
  ****

  Každá vspomínky na Maca Friče mi rozsvítí duši. Rozhodně bych vydržel i jednou tak dlouhou stopáž a detailnější pohled do jeho tvorby. Jako medailonek pro lidi kteří Friče neznaj pěkny.(13.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace