Muž, který rozdával smích

Dokumentární

Československo, 1970, 81 min

Zdařilý střihový dokument věnovaný vzpomínce na režiséra Marina Friče který v tu dobu už byl dva roky po smrti. Zajímavé monology herců kteří v tomto pořadu vystupují jsou proloženy ukázkami z 15 zvukových filmů a dalšími dobovými dokumenty. Docela zajímavý dokument, pro všechny milovníky starých dobrých časů.(13.8.2006)

Skromná a svým způsobem jediná pocta velkému českému režisérovi, vzniknuvší na samém úsvitu normalizace, je bohužel sledem kusých vzpomínek hereckých protagonistů a lapidárních filmových ukázek z Fričovy dílny. Historicky cenným se dnes jeví snad jen krátký výsek z němého filmu Dům ztraceného štěstí (1927), v němž máme možnost sledovat Friče nikoli za, ale před kamerou, a Sovákův závěrečný monolog, apelující na národní identitu ve vztahu k Fričově osobnosti.(7.12.2014)

Přišlo mi to odfláklé,promluvy paměťníkú krátké ukázky dlouhé...chybí názvy titulů..(8.12.2014)

Je dobře, že tento dokument vznikl. Dnes po letech je ještě cennější.(17.3.2008)

Každá vspomínky na Maca Friče mi rozsvítí duši. Rozhodně bych vydržel i jednou tak dlouhou stopáž a detailnější pohled do jeho tvorby. Jako medailonek pro lidi kteří Friče neznaj pěkny.(13.1.2015)