poster

Sherlock Holmes: Hra stínů

 • USA

  Sherlock Holmes: A Game of Shadows

 • Slovensko

  Sherlock Holmes: Hra tieňov

Akční / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Toren
  ****

  Takových 8/10. Řemeslně výborně zpracované pokračování, kde jsem se (narozdíl od lidí co milují televizního Sherlocka a mají tendenci je pořád porovnávat) nenudil ani chvilku. Robert je zkrátka v úloze Sherlocka výbornej a sežeru mu to klidně ještě minimálně jednou. Law zase dost překvapil, protože vládl mnohem víc, než jsem čekal. A zbytek herců si taky odvedl svůj part a nijak nepřekážel. Sountrack opět skvěle zapadnul no a akční scény výborné. Útěk lesem byl takřka dechberoucí a neskutečně jsem si to užíval. Všechny ty slow-motion vychytávky bavily a nepřišlo mi, že jich tam je moc. Popravdě, tak nějak jsem čekal, že akce bude mnohem víc ( dvojka: víc všeho ) ale dostal jsem podobnou dávku, jako v jedničce. Finále opravdu "osudové" a pěstní souboj Moriartyho a Sherlocka absolutně skvělej. Z fleku bych Ritchiemu vrazil nějakej boxerskej film... to by byla paráda. A abych ješte nezapoměl - film má naprosto božskou kameru! Tolik nápadů, a k tomu vymazlené hrátky se zvukem. Audiovizuálně je to precizní práce. Zkrátka, líbilo se mi to hodně, vlastně stejně jak jednička, možná o chlup víc...(9.1.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $125miliónovTržby USA $186,848,418Tržby Celosvetovo $534,848,418Tržby za predaj Blu-ray v USA $61,226,451 //počet predaných kusov 2,695,007Tržby za predaj DVD v USA $45,346,054 //počet predaných kusov 3,568,794║ Hra tieňov, hra na efekt, efektne prevedený film, ktorý ide na istotu a kde je na čo pozerať, veľa akcie, dobrých spomalovačiek, dobré herecké obsadenie, slušná zábavnosť,.... možno len o kúsok slabšie než prvý diel. /videl v kine: 80%/(11.1.2012)

 • Tom Hardy
  ****

  Hollywoodská dvojka se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Ústřednímu tandemu to pořád skvěle šlape (i když chvílemi je Holmes už magor přes čáru), děj má patřičnou zašmodrchanost, akční scén jsou velkolepé a Jared Harris je překvapivě skvělý Moriaty. Svěžest předchozího dílu ale zmizela a úvodní hodinka několikrát padne v tempu na zadek. Jinak jde ale o důstojné navázání, které je naštěstí s postupujícími minutami lepší a lepší (přičemž Ritchie má zpomalovačky neskutečně na háku). Finále je výborným způsobem nekompromisní. Na chvíli jsem i zaváhal… Více na mém blogu.(21.12.2011)

 • hellstruck
  ***

  Obrovské zklamání. Po brilantním prvním Sherlockovi jsem čekala další parádní film plný akce, napětí.. A ono to tak vlastně bylo;výborné záběry, bitky, občas nějaké ty hlášky, takže kde je problém? Rozhodně v příběhu. Ten mě naprosto, ale naprosto nebavil a ještě v půlce filmu jsem si nebyla jistá, o co vlastně jde a jestli vůbec vydržím do konce. K tomu, jak to dopadlo s Irene se raději nevyjadřuji, protože to bylo pěkně odbyté. Celá zápletka je překombinovaná, vedlejší postavy totálně nezajímavé a jakoby toho bylo málo, humoru ubylo. Párkrát jsem se, myslím, pousmála. A to nádherná výprava ani pár zábavných šarvátek mezi Watsonem a Holmesem bohužel nevyrovná..Slabší tři *.(9.5.2012)

 • lesumir
  *****

  Guy Ritchie je pán režisér a na Ostrovech se bude těžko hledat někdo, kdo by se vyrovnal tý jeho hravosti a tím, jak je sám sebou okouzlen. Dvojka Downey Jr. a Jude Law si sedli jako prdel na hrnec, do toho "malá" Noomi Rapace a velká jízda proti Moriartymu může začít. Je to o stupínek lepší než jednička, o dvě třídy okázalejší a propracovanější!(14.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace