Malý Goro Honda obdivuje svého otce a chce se stát jako on profesionálním hráčem baseballu. Svět ale není růžový a Gorův otec kvůli zranění musí předčasně ukončit svoji kariéru nadhazovače, aniž by v ní dosáhl jakéhokoli úspěchu. Světlou chvilku do života mu přinese až seznámení s Gorovou vychovatelkou z mateřské školky Momoko, která připomíná Gorovu zesnulou matku. Dodá mu to energii na poslední zoufalý pokus, jak zůstat hráčem baseballu - stát se z nadhazovače pálkařem. Vše vypadá, že se v dobré obrátí, ale těžké zkoušky rodinu teprve čekají. Goro ovšem nástrahy života překonává a přežívá s nově vytyčeným cílem, nadhazovat v nejlepší lize na světě, americkém Majoru. (Genryuusai)

Genryuusai

Musím říct, že Major mě mile překvapil a jako celek je jedním z nejlepších sportovních anime, co jsem viděl. Vynikající je jeho formát, kdy postupně pokrývá celé dospívání hlavního hrdiny, a tak nenudí stále stejnými turnaji nebo protivníky. Přitom je to ale klasický sportovní shonen. První série je navíc na sportovní anime nebývale emotivní a díky tomu určitě zajímavá i pro ty, co sportovnímu žánru dvakrát neholdují. ()