The Clay Pigeon

Film-Noir / Drama

USA, 1949, 63 min

Natočeno je to pěkně, ale sorry, Rogue, takhle hloupí hrdinové mě štvou. Navíc náhody typu jdu do první čínské restaurace a potkám tam hned padoucha, co mě ve válce mučil... to je opravdu cufíl.(6.2.2010)

Béčková konspirace s hrdinou někde mezi Marlowem a Bondem, fyzické násilí, vietnamský záporák, amnézie a flashbacky. Celých 63 minut film sype takovou rychlostí, že se stydí i Hitchcockových 39 Steps. http://filmnoirblog.blogspot.com/2010/02/clay-pigeon-1949.html(3.2.2010)

Tak dobrý, jak jen hodinový béčkový noir může být. Proto noiry miluju: když se podíváte na 20 náhodně vybraných zapomenutých komedií ze 40. a 50. let (řekněme těch, co mají na IMDB pod 400 - 500 hodnocení), máte jenom minimální šanci, že narazíte na něco, co bude stát za to. Ale udělejte to samé s noirem a kromě toho, že se ve většině případů nebudete nudit, můžete objevit i opravdové lahůdky.(27.3.2009)

Tvůrcům se na ploše pouhých šedesáti minut podařilo rozehrát skvělý napínavý thriller. Nečekal jsem od toho žádný zázrak a vyklubalo se z toho velmi příjemné černobílé filmové překvapení.(29.9.2009)

Hlinený holub respektíve Ľahký terč, sú alternatívne názvy tohto filmu. Vo vojenskej nemocnici sa po dvoch rokoch preberie z kómy James Fletcher, ktorý bol zranený v japonskom zajateckom tábore na Filipinach ešte v dobe 2. svetovej vojny. Náhodou sa dozvie, že je považovaný za zradcu a očakáva ho vojenský súd. Aj keď s čiastočnou amnéziou utečie z nemocnice, aby dokázal svoju nevinu. Vojna je hrozná a niektorí ľudia v nej robili hrozné veci. A o tom je tento skutočný príbeh, zrada bola v trojuholníku hlavných postáv to rozhodujúce, čo ma držalo do konca filmu v napätí. Japonci v 2. svetovej vojne zabili okolo 6 miliónov čínskych občanov. Preto je nelogické a csestné, aby v čínskej štvrti v Los Angeles mohla žiť vdova po japonskom vojakovi, respektíve sa voľne mohol pohybovať vojnový japonský zločinec. Takýto stav sa držal v USA dlhé roky po skončení vojny. Ale to sú také malé chybičky krásy, ktoré neznižujú hodnotenie tohto výborného filmu.(9.3.2016)

Vynikajici kriminalka, ktera je predchudcem dnesnich filmu s Jamesem Bournem. Je tu padouch, o kterem se nevi, ze je padouch. Je zde mlady muz s amnezii, o kterem si ostatni mysli, ze je padouch. Je tu banda zlocincu a banda marinaku a ti vsichni chteji chytit a pripadne i zlikvidovat naseho hrdinu, ktery zpocatku nevi, kdo je a co se mu stalo. Pak se ale zacne rozvzpominat a drama se rozjizdi. 90% hvezdicek(20.10.2009)