Skupinka stredoškolákov z Los Angeles trávi voľný čas po škole v blízkosti hollywoodskych vrchov, keď sa nečakane stretne s miestnym školským lúzrom Samom Tullym (Ashley Luke Lloyd), ktorý práve ide bicyklom hore do hôr. Sam je v skutočnosti priemerný tínedžer, ktorý by bol ochotný urobiť všetko preto, aby zaujal priateľku hráča školského futbalového tímu Biffa (Michael Cannell-Griffiths) Jenny (Erin Hayes). Biff a jeho priatelia neustále presvedčujú Sama, aby sa vydal do opusteného lunaparku a preukázal svoju odvahu počas uvítacej ceremónie, ktorej hlavnou cenou je vysnívané dievča. Sam s výzvou súhlasí, avšak Jenny ho nenecháva absolvovať dobrodružstvo samého a vydáva sa za ním do lunaparku, zanechajúc za sebou Biffa a jeho rozzúrenú bandu. Desivý, roky opustený lunapark však pod rúškom temnoty skrýva zvláštne prekvapenia pre dvoch návštevníkov.
Konkrétne sa jedná o bytosti, ktoré trávia čas nielen diskutovaním o vedeckých úvahách a vzájomným podpichovaním, ale užívajú si aj mučenie nevinných obetí, ktoré sa zatúlajú do lunaparku. Príšery s veľkým zaľúbením prenasledujú svoju korisť a snažia sa ich zniesť zo sveta čo najzábavnejším spôsobom. Odtrhnú im hlavu a pohrávajú sa s ich lebkami, alebo sa s nimi len porozprávajú o tom, ako chcú stráviť posledné minúty svojich životov. Hlavní hrdinovia však nestratia svoju hlavu tak ľahko a kým utekajú pred záhadným Gingerclownom (Tim Curry) a jeho prisluhovačmi, nájdu riešenie, ako sa pomstiť obyvateľom lunaparku a utiecť z pochmúrneho miesta preč. Alebo nie? (Incantator)

beso74

Obdivuhodný výkon produkcie, ktorej sa podarilo zhromaždiť hotové sväté grály spomedzi hororovej smotánky. Mená ako Tim Curry, Brad Dourif, Sean Young, Lance Henriksen či Michael Winslow sa totiž nestretávajú pokope príliš často. A to je asi tak všetko ku kladom. Celý film sa tvári ako retro, dej sa odohráva v 80. rokoch a tak je tomu podriadená aj visáž a spôsob práce so špeciálnymi efektami, kde prvé husle hrajú bábky, doplním, nepohľadné, nezaujímavé a stupidné bábky. Takmer celý scenár je postavený na jednoriadkových replikách, bez štipku invencie či dokonca originality a čo je najhoršie, v ústach ústrednej trojice znejú ešte tupšie, akými v skutočnosti sú. Aby som nezabudol, svetlým bodom je tu ešte rymovacia súťaž s vyvrcholením ala hydra, v duchu ktorej by sa dal ceý film rýchlo zhodnotiť. Tri, jedna, päť a sedem, ja som z toho filmu jeleň, štyri, deväť, dva a šesť, čakal som v tom dáku lesť, osem, šesť, dva a tri, nie som ja na také hry.... ()

George Stobbart

Skupinka študentov sa vkradne do starého, opusteného zábavného parku, ktorý nie je až taký opustený, ako by sa na prvý pohľad zdalo. A tak sa zdanlivo banálny test teenagerskej odvahy mení na bizarný zlý sen. Tento horor som očakával skoro 2 roky, ale bohužiaľ som výrazne sklamaný. Nevýrazná fantazmagória, ktorá sa síce vyžíva v preštylizovanom fantasy vizuále, ale ináč je to iba opatrná, nezáživná nuda. Málo hororu, málo napätia, za to však kvantum zbytočne otravných kecov a blbých postáv putujúcich od nikam do nikam. Atmosféra podivnej nočnej mory je síce miestami fajn a chválim aj hlasovú prácu hororových veteránov, no zvyšok je skôr taká umelá rozprávočka. ()

MartinSTFC

Sice dávám jen dvě hvězdy, ale určitě si to zaslouží víc. Každopádně film má ten problém, že je poněkud nezařaditelný. On to není ani horor, ani komedie, není to prostě nic. Jak chcete pak takový film objektivně hodnotit? Co se mi na filmu líbilo byla vizuální stránka, ta se skutečně povedla. Z Tima Curryho, na kterého jsem se těšil nejvíce, jsem nakonec neviděl vůbec nic. Přesto si myslím, že film si své oblíbence určitě najde. ()

Flaxik

Přiblbý jeliman je vyslán zcela blbým neandrtálcem do zavřeného lunaparku a vyběhne tam za ním poloblbá blonďatá kravka a nějak se to všechno posere. Vcelku prdelní bafání s luxusní kamerou a ozvučením, bohužel oligofrenní scénář a dialogy podtrhávají židli jinak vyladěnému vzhledu s přiznanými gumovými maskami a vcelku vyvedeným černým humorem, kterým probleskují záchvěvy geniality (básničkový souboj s pavoukem, kousavá Pipi punčochatá). Zatím tři cirkusové hvězdy, ale ke čtvrté chybí kousek. A je tam gumová kačenka! A má prima říkanku: Quacky quack quacker, you will die you motherfucker! Památná hláška: Ryba, tučňák a motorová pila vyrazí na čundr... ()

Nivenx

Madarská hororová komedie s parádním obsazením. Kvůli obsazení jsem film sledoval a poprvé ho viděl v děsivé kvalitě v originálním znění, což nebylo to pravé ořechové. Potom jsem čekal, kdy ho zase najdu a lépe. Našel jsem a můžu říci, že film je komedie s hororovým nádechem a rychle vyšumí a nezanechá nic navíc. 50% ()

• Jedná se o druhý film, ve kterém Tim Curry hraje klauna. Poprvé to bylo ve filmu To (1990) podle předlohy Stephena Kinga. (Nivenx)
  • A výjimou jediné scény byl snímek natáčen v noci. (Jocker94)
  • Tim Curry byl pro Gingerclowna první volba. (Jocker94)