poster

Gingerclown

Komedie / Horor

Maďarsko, 2013, 80 min

 • Flaxik
  ***

  Přiblbý jeliman je vyslán zcela blbým neandrtálcem do zavřeného lunaparku a vyběhne tam za ním poloblbá blonďatá kravka a nějak se to všechno posere. Vcelku prdelní bafání s luxusní kamerou a ozvučením, bohužel oligofrenní scénář a dialogy podtrhávají židli jinak vyladěnému vzhledu s přiznanými gumovými maskami a vcelku vyvedeným černým humorem, kterým probleskují záchvěvy geniality (básničkový souboj s pavoukem, kousavá Pipi punčochatá). Zatím tři cirkusové hvězdy, ale ke čtvrté chybí kousek. A je tam gumová kačenka! A má prima říkanku: Quacky quack quacker, you will die you motherfucker! Památná hláška: Ryba, tučňák a motorová pila vyrazí na čundr...(2.2.2014)

 • beso74
  *

  Obdivuhodný výkon produkcie, ktorej sa podarilo zhromaždiť hotové sväté grály spomedzi hororovej smotánky. Mená ako Tim Curry, Brad Dourif, Sean Young, Lance Henriksen či Michael Winslow sa totiž nestretávajú pokope príliš často. A to je asi tak všetko ku kladom. Celý film sa tvári ako retro, dej sa odohráva v 80. rokoch a tak je tomu podriadená aj visáž a spôsob práce so špeciálnymi efektami, kde prvé husle hrajú bábky, doplním, nepohľadné, nezaujímavé a stupidné bábky. Takmer celý scenár je postavený na jednoriadkových replikách, bez štipku invencie či dokonca originality a čo je najhoršie, v ústach ústrednej trojice znejú ešte tupšie, akými v skutočnosti sú. Aby som nezabudol, svetlým bodom je tu ešte rymovacia súťaž s vyvrcholením ala hydra, v duchu ktorej by sa dal ceý film rýchlo zhodnotiť. Tri, jedna, päť a sedem, ja som z toho filmu jeleň, štyri, deväť, dva a šesť, čakal som v tom dáku lesť, osem, šesť, dva a tri, nie som ja na také hry....(14.12.2014)

 • George Stobbart
  **

  Skupinka študentov sa vkradne do starého, opusteného zábavného parku, ktorý nie je až taký opustený, ako by sa na prvý pohľad zdalo. A tak sa zdanlivo banálny test teenagerskej odvahy mení na bizarný zlý sen. Tento horor som očakával skoro 2 roky, ale bohužiaľ som výrazne sklamaný. Nevýrazná fantazmagória, ktorá sa síce vyžíva v preštylizovanom fantasy vizuále, ale ináč je to iba opatrná, nezáživná nuda. Málo hororu, málo napätia, za to však kvantum zbytočne otravných kecov a blbých postáv putujúcich od nikam do nikam. Atmosféra podivnej nočnej mory je síce miestami fajn a chválim aj hlasovú prácu hororových veteránov, no zvyšok je skôr taká umelá rozprávočka.(2.2.2014)

 • Campbell
  ***

  Tenhle film jsem dost dlouho sledoval. Hlavně kvůli hercům Dourifovy kterýho žeru a jeho hlas je prostě dokonalej, a tady i když nehrál tak měl dabovat. Pak je tu Curry který měl hrát zase klauna jako z filmu To, takže tam jsem byl přesvědčenej že mě třeba i vystraší. A druhá věc proč jsem se tak těšil bylo to že se jedná o klaunskej horor a já klauny nesnáším a mám z nich respekt. No a bohužel zklamání bylo na světě, film se odehrává někdy v 60 letech takže postavy jsou děsně nesympatické a taky dost prázdné, navíc strašně klišovité, ale to není nejhorší, to nejhorší totiž je že se nejedná pomalu o horor nýbrž o komedii, tvůrci se tu snaží udělat jakkejkoliv humor prakticky každou minutu a tím padá všechno, od atmosféry po lekací scény. Aspoň že masky klaunů jsou správně slizké a pavouk/klaun byl fakt parádní a silně nepříjemnej. Průměr ale i tak pro mě zklamání.(10.2.2014)

 • MartinSTFC
  **

  Sice dávám jen dvě hvězdy, ale určitě si to zaslouží víc. Každopádně film má ten problém, že je poněkud nezařaditelný. On to není ani horor, ani komedie, není to prostě nic. Jak chcete pak takový film objektivně hodnotit? Co se mi na filmu líbilo byla vizuální stránka, ta se skutečně povedla. Z Tima Curryho, na kterého jsem se těšil nejvíce, jsem nakonec neviděl vůbec nic. Přesto si myslím, že film si své oblíbence určitě najde.(2.7.2014)

 • - Tim Curry byl pro Gingerclowna první volba. (Jocker94)

 • - Jedná se o druhý film, ve kterém Tim Curry hraje klauna. Poprvé to bylo ve filmu To (1990) podle předlohy Stephena Kinga. (Nivenx)

 • - A výjimou jediné scény byl snímek natáčen v noci. (Jocker94)