Bílý Elephant

Kevin Bernhardt

Wade Muller

Robert Folk
  • MartinezZ

Je mi velice líto Kevina, ten už na tom musí být existenčně hodně, ale hodně špatně. Nudné nezáživné akční NIC kdesi v Bangkoku. Tohle je přesně ta věc, která je tak špatná, že to ani zábavné nijak není. 0,5*(19.5.2011)

• Davies182

To byl porod! Přetrpěno kvůli Kevinovi; ruce pryč od téhle zhovadilosti! Fanoušky jsem varoval... Elephant White je brutální výsměch akčním filmům s tolika nelogičnostmi, že to člověka vytáčí do nejvyšší možné míry. Ke konci se spolu s rezignací dostaví i záchvaty smíchu, tak tupé to je. Hounsou a Bacon museli být více zfetovaní, než ty nebohé dětské prostitutky, když se dobrovolně angažovali v takovéhle sračce. Zatím suverénně nejhorší výtvor roku 2011, uvidíme co přinese jeho druhá půle...(12.6.2011)

• NoFiction

Další levně natočená akční fraška s nemožným Baconem skoro v hl. roli. Tenhle snímek rozhodně nemůže vydělat.(26.5.2011)

• sedm.1

V popisku filmu musí být určitě chyba. Režie: Prachya Pinkaew ??? Ten Prachya Pinkaew, co dal filmovému světu 2 díly Ong-Bak a Chocolate? Jedny z naprosto nejdokonalejších, nejúžasnějších a jednoduše nejlepších martial arts filmů vůbec? Nesmysl!!! Tomu nemůžu zkrátka uvěřit. Bílý Elephant je totiž čistě odstrašujícím případem akčního filmu, který si chce zasloužit uznání a úspěch především svou hlubokou a důmyslnou myšlenkou, ovšem výsledek je doslova katastrofální!!! Ona celá myšlenka a rádobynevšední duchovní pojetí snímku totiž spíš než punc originality a zábavnosti vyvolává dojem zmatenosti a tvůrčí neschopnosti, čehož si jistě bylo vědomo i ústřední herecké duo, které zvolilo i adekvátní výrazy ve svých zoufalých tvářích ku kvalitě filmu, tudíž výraz v momentech dramatických flegmatický a v akčních pasážích tento výraz změnili pak na nelítostnou nasranost, ovšem ne ze zápalu v boji, ale do čeho je to jejich agenti namočili. Zápletka je samozřejmě zcela tuctová, špatně a nezáživně zpracovaná, akce je bez koulí, bez efeku a bez nápadu, dějový spád nulový a postavy ploché a nevýrazné. Film nedosahuje ani žádné vyšší úrovně díky napětí, přítomné, thajskem načáchlé atmosféře, či jakýmkoliv jiným filmovým prostředkem, prostě nula. Bílý Elephant je zkrátka zbytečný a nudný akční film, snažící se zaujmout a vyvolat pozornost důležitým poselstvím o poměrech v thajských bordelech, ovšem ve výsledku se jedná o banální a naivní pohádku, kterak nemilosrdný žoldák se díky osvícení ku prozření uzívaně prostřílel. Hrůza!!!(15.11.2012)

• Chrustyn

Prachya Pinkaew světu ukázal kousky Tonyho Jaa, ale přesto bylo vidět, že o režii toho moc neví. Naštěstí to akrobatické a bojové schopnosti Tonyho Jaa zakryly. Tentokrát už však Tony k dispozici není a režisér se pokouší o smrtelně vážný akční film. K ruce si přibral prakticky zapomenuté herce a natočil něco neuvěřitelně špatného, hloupého a ničím zajímavého a ve výsledku srovnatelného s čímkoliv, co nám v posledních letech předvádí obtloustlý Seagal.(3.4.2015)

• - Natáčelo se v Thajsku v Bangkoku. (Terva)

• - Hned v úvodu filmu můžeme v Bangkoku vidět reklamní poutač na film The Expendables (2010). (Terva)