Abandoned

Opustená

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 88 min

Celý film je dosť nudný, dej je nepresvedčivý a ničím neohúri. Jediným prekvapením bolo to, ako sa ten chlapec na konci odhalil, že to celé hrá s nimi, nič viac tam nebolo obdivuhodné. Spáchať zločin podľa knihy, tento nápad bol dosť suchý, no myslím, že dalo sa to natočiť aj horšie, takže negatívneho komentáru sa zdržím. Ani tí herci ma síce nezaujali, ale ... čo už, nech sa im darí :D(8.1.2011)

• verbal

Ztratit ve špitále otylého supermana a natočit o tom na hájosmičku unylý klip s dementní pointou a ještě se tím chlubit, to mi připomíná počin některého z místních amaterských nadšenců. Jelikož kamera neustále lačně zabírá tvářičku hlavní hrdinky, nelze si nevšimnout zejména vynikající práce maskerského týmu! Pudrovala ji paní s parkinsonem, stíny jí dělal apačský náčelník, co to přehnal s ohnivou vodou a její botoxové rtíky líčil snad samotný Joker! Zbytek desetidolarového rozpočtu padl na digitální triky, které mistrně maskují vole a panděro ochotníka Dýna Kejna. Jak tedy trefně shrnout laciné domácí video s ementálovým scénářem a partičkou neherců, které z důvodu duševní choroby režiséra ošéfovala klapka za asistence řidiče cateringové firmy? No snad jen otřepaným: "Stálo to za hovno".(9.11.2010)

Představte si, že jdete s přítelem do nemocnice. Ten se chystá na operaci. Jdete s ním na pokoj a pak jdete na hodinku do čekárny. Pak se vrátíte a celá nemocnice Vám začne tvrdit, že Váš přítel neexistuje a že jste pošahaní :-) Brittany Murphy byla sympatická herečka a je škoda, že zemřela tak mladá. Včera jsem s ní viděl film Tajemství polévky rámen a ten byl fakt skvělý. Za ABANDONED dáváme 50%(19.9.2010)

• Dellamorte

M.Feifer si nikdy nepotrpel na nejaké filmové - režisérsko / akrobatické výkony a " ABANDONED " nie je výnimkou. Jednoznačne sa ale nejedná o filmovú smrť - proste jednoduchá konšpiratívna TV zábava kde sa v nemocnici " záhadne " stratí 1 pacient. Opakujem to síce donekonečna , ale...filmové splašky sú inde ! ( ak ich uvidíš , budeš si ceniť aj takéto filmárske pokusy ) B.M. - R.I.P. !!!(27.8.2010)

• Wacoslav1

Wow to je prvotřídní nuda! úplně strašnej a vůbec nikam nevedoucí film, kterej vás zaručeně ubije natolik, že nemáte ani energii ho vypnout, ale já ji našel a to je přesně ten důvod za který udělím 5%(27.5.2016)

• WANDRWALL

Na dokoukání něčeho takového nedobrého je třeba mít žaludek.(15.5.2011)

• swamp

Brittany Murphy nebyla nejhorší herečka, bohužel je jedním z jejich posledních filmů právě Abandoned. Děsivě špatný scénář, odstrašující herecké výkony a Dean "Superman" Cain z něj totiž dělají opravdu hodně podprůměrný, až téměř nekoukatelný snímek.(26.2.2011)

Nic jsem od režiséra Feifera nečekal, jeho předchozí filmy považuji spíše za břečky. Nicméně tomuhle se dá říkat aspoň průměrný film. Je to klasickej televizní thriller, který shodou okolností sehnal pár známějších herců. Je škoda že se s Murphy musíme rozloučit zrovna v tomhle filmu, ale nemůžu si pomoct ale tady vypadá děsně unaveně a znechuceně. Závěrečnej twist není špatný, i když jsem ho z poloviny čekal. Zapomenutí-hodný průměr. Škoda.(30.3.2018)

Pouštěl sem jen kvůli Britany. Nebylo to vubec špatný a nakonec to bylo i celkem napinavy.(12.9.2016)

• dopitak

Pokud by náhodou některý z českých distributorů chtěl s tímhle vytáhnout na tuzemské bitevní pole, rozhodně by měl alespoň rozumně volit název, třeba jako Zločin podle návodu a nedržet se původního Abandoned (Opuštěná, Zrazená), kterých už tu máme v databázi (a diváci v hlavách) dosti dosti (namátkou 1949, 2006, 2007, 2010, tento také 2010). Tento videofilm je také vzpomínkou na herečku Brittany Murphy, která nás před časem opustila.___ Abandoned je přesně tím typem filmu, o kterém od začátku víte, že nebude stát za moc, první minuty byste raději škrabali brambory než sledovali zoufale rozpačitý úvod, a když se situace změní a vy se nadějete něčeho nečekaného, rádi přidáte další hvězdičku. A pak sledujete, jak vás tvůrci dál tahají za fusekli a to málo z bodovacích hvězd rychle mizí. Přes celkovou naivitu vypíchněme jeden do očí bijící příklad za všechny - Mary u „výslechu“ tvrdí, že Kevin jí určitě neopustil, protože i když jsou spolu teprve čtyři měsíce, ona na něj čekala celý život… Vážně chcete radu? Tenhle film nestojí za půldruhé hodiny vašeho života.(21.8.2010)

Tento film by si zasloužil ocenění za nejhorší maskéry roku a vůbec století... Totiž chyby které jsem viděla mě utvrdily v tom, že je to prostě jen další Béčko, které se ale nikterak nesnaží o to být lepší což je fajn, že si to na nic nehraje.Mám pořád hrozně ráda herectví Brittany Murphy a oceňuji, že si na ni vzpomněli, jelikož tohle je poslední práce na filmu kterou dokázala dokončit a poté zemřela. Nejdříve jsem si skutečně myslela, že z ní udělají blázna a strčí ji na psychinu a tím se na všechno zapomene ale ani by mě nenapadlo přijít s tímhle závěrem, že šlo celou dobu vlastně jen o prachy(a o ty jde vlastně vždycky).Chudák Brittany zapomínala repliky, které se tak pracně učila a občas to bylo i vidět ale skoro jako všude jinde v jejich filmech se i přes nízkorozpočťák bez nějáké snahy o trhák roku projeví její silná stránka která ji vždycky dělala něčím zvláštní a bohužel tu zvláštnost neumím pojmenovat. Takže třemi hvězdami hodnotím hlavně kvůli Britt a pak také kvůli nepředvídatelnosti konce.(23.9.2012)

Nemocnice nemá nikdo rád. Ani Kevin (Dean Cain), který musí podstoupit drobnou operaci na ortopedii. Naštěstí jej ale doprovází jeho přítelkyně Mary (Brittany Murphy), která mu dává sílu zákrok vydržet. Během Kevinovy operace si Mary skočí do kantýny na kávu, a když se vrátí, po Kevinovi není ani stopy. Ani v žádných nemocničních záznamech se jeho jméno nevyskytuje, a sestru, která Kevina přijímala, nikdo v nemocnici nezná. Nikdo Mary nevěří, a když se z jejích záznamů zjistí, že užívá antidepresiva, všichni pojmou podezření, že si vše vymyslela. Ale Mary je přesvědčena že má pravdu ona ... Moc nechápu negativní hodnocení tohoto filmu - i když jsem od něj nic extra nečekal (jako od většiny filmů, které míří přímo na video), tady jsem byl docela spokojen. Zápletka je vcelku zajímavá, a až do posledních chvil jsem nevěděl na čem jsem - věřit té holce nebo ne. Některé scény mne (jako ajťáka) hrubě zklamaly, hlavně jak se Mary z nějakýho nemocničního počítače pohodlně nabourá do banky a v pohodě převádí miliony dolarů sem tam. Na druhé straně se na Brittany Murphy dobře kouká (ehm.. koukalo), a škoda jí..(12.11.2012)

• insurgentes

Film o jedné strašně špatně zmalované puse a zlounech ještě blbějších.(17.12.2010)

Síce mierny podpriemer, ale film rozhodne neurazí.....**/***(9.1.2011)

Klasické- Všichni si myslí že jsme blázen,všechno nasvědčuje tomu, že jsme blázen, ale JÁ NEJSEM BLÁZEN. Přemalovaná hlavní hrdinka hystericky pobíhá po nemocnici a hledá svého přítele- wow :-/ slabé...velice slabé 3 hvězdy(10.10.2011)

Jak je příběh strohý a zbytečně osekaný, tak se na něho lépe kouká. Divák sice nemusí přemýšlet, nic se pro něho nestává zázrakem a herecké výkony usadí vaše mozkové buňky na svá místa. No, herecké výkony. Až na Britany jsou všcichni na přesdržku. Je fajn, že se snžil udělat co nejtamnější prostředí a atmosféru, když ale dojde na lámaní chleba, nechají Feifera se vykoupat ve vlastní štávičce. Jen zmíněná Britany mu pomáhá se sklizní už tolik neurodného pole.60% jak vyšitých(18.11.2010)

Brittany určitě měla budoucnost, škoda jí..Ve filmu to zvládá na pohodu, ale film jako takový je nic moc, od žánru mysteriozní jsem čekal něco víc než jen trapný "plán zločinců"..Škoda no, film měl navíc, jediný co stálo za to byla právě Brittany..R.I.P..Na závěr nutno podotknout že v první půli se napětí drželo fest, proto dám 3*(8.1.2011)

Posledný film s Brittany Murphy.?.(11.5.2013)

• hajner

No hrôza. Hrozný scenár prekonáva snáď len odporne zmachlená hlavná hrdinka z cirkusu. Moc hereckého talentu nepobrali ani ostatný účastníci tejto blamáže. Nechcem to viac rozpitvávať, tak sa radšej idem spýtať dákeho agenta s kým telefonuje.(11.10.2013)