Lovci nacistů

• Česko Hon na nacisty (více)

Příběhy o organizacích, skupinách a jednotlivcích hledajících lidi, jenž patří k nejnenáviděnějším na Zemi - nacistické válečné zločince. Příběhy o pronásledování a snaze učinit spravedlnosti zadost.

Lovci nacistů pronásledovali lidi, jenž patří k nejnenáviděnějším a nejočerňovanějším na Zemi. Někdy je motivovaly vyšší zájmy, jindy postupovali způsobem, který po odhalení zděsil i jejich příznivce. Stíhali ty, jejichž zločiny byly strašlivou a požadovanou odplatou. A mnozí byli připraveni pronásledovat pachatele, dokud nebude učiněno zadost spravedlnosti - od Churchilla, přes SAS a Stratégy, kteří plánovali Den D, až po Mossad. Tyto příběhy o pronásledování a snaze učinit spravedlnosti zadost jsou plné dramat a tragédií. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Ďalšia z rady bezpočtu dokumetárnych sérií mapujúcich druhú svetovú vojnu. Má svoju nadpriemernú hodnotu, nezaoberá sa totiž všednými vecami, analyzuje podrobne nacistických zločincov a ich prenasledovateľov. Dokument ma zaujal najmä kvôli časti s Jozefom Mengelem, ktorého osud bol bol pre neho šťastným, pre ostatných ľudí nepochopiteľne nespravodlivý. Človek, ktorý sa vyžíval v experimentoch na ľuďoch a je zodpovedný za tisíce mŕtvych si len tak v kľude dožije v Argentíne, to zamrzí. Výborná časť bola aj tá, ktorá sa zaoberá židovskými zabijakmi. Tu môžeme vidieť, ako neuveriteľne pomstychtivý je tento národ. Až tak mstivý, že dokonca uvažovali o otrávení nekoľko miliónov tiež nevinných Nemcov ako odplatu. A ešte s pokojným svedomím tvrdia, že je škoda, že sa to nepodarilo...Tým u mňa klesli ešte nižšie, v podstate sú svojim myslením na úrovni nacistov, len nemali tie možnosti a prostriedky. Pre našinca bude zaujímavá tiež časť o atentáte na Heydricha z pohľadu zahraničného tvorcu. ()

Marze

Úvod je smutný: "Ve světě , který chtěl zapomenout zůstali lovci nacistů osamoceni".  Shlédl jsem druhý díl o Eichmanovi, Mengelovi , kterého chránili vlády Jižní Ameriky,je de zmínka o Anně Frankové, Albertu Speerovi, který opouští vězení jako hvězda všech televizních stanic. Je zde zmínka o koncepce reintegrace nacistů z nichž se stávají soudci a ministři . Serge a Beate Klarsfeldovi  https://en.wikipedia.org/wiki/Serge_Klarsfeld pořádají úspěšný hon (přes dva atentáty na ně) na nacisty Kurta Lischku,  Herberta Hagena,  V obou německých armádách zůstali po válce bývalí příslušníci Wehrmachtu". Uvidíte odhalení masových vrahů vraha Ernsta Heinrichsohna , Aloise Brunnera, Waltera Raufa,  "Lyonského kata" Klaus Barbieho https://cs.wikipedia.org/wiki/Klaus_Barbie ()

Volodimir2

Lovci nacistov prenasledovali zločincov v snahe naplniť spravodlivosť a potrestať zlo. Niekedy ich motivovali vyššie záujmy, inokedy postupovali spôsobom, ktorý po odhalení zdesil aj ich priaznivcov. Fanaticky stíhali dokonca aj tých, ktorí už vykonali odplatu, ale niekedy krutým a nezákonným spôsobom, a tak obviňovali nielen izraelskú tajnú službu Mossad, ale aj Winstona Churchilla či SAS.Príbehy o prenasledovaní zla v snahe naplniť spravodlivosť sú plné rodinných, osobných aj spoločenských tragédií. Na zozname hľadaných osôb sú mená fyzikov a vedcov, velitelia koncentračných táborov, nacisti Albert Speer, Adolf Eichman, Joseph Mengele, Herbert Cukurs, Kurt Lischka, Paul Touvier, rímsky vrah Erik Priebke, kat zo Sobiboru Franz Stangl, mäsiar z Lyonu Klaus Barbie a ďalší monštruózni masoví vrahovia, nacistickí dôstojníci, príslušníci Waffen SS, velitelia nacistickej polície Gestapa, ktorí brutálnym spôsobom mučili väzňov a týrali obyvateľstvo na okupovaných územiach. Mimo zoznam epizód v obsahu je pokračovaním 2. séria 1.Herbert Cukurs; 2. Klaus Barbie; 3. Adolf Eichman; 4. Erich Priebke; 5. Jozef Mengele; 6. Kurt Lischka; 7. Franz Stangl a Gustav Wagner; 8.Paul Toirier. Všetkých osem dielov je veľmi dobrých, pracuje sa systematický s archívnymi materiálmi. Na jednej strane Žid, ktorý prežil koncentračné tábory Simon Wiesenthal a stojí proti Nemcom, ktorí unikli spravodlivosti. K určitým dielom mám však svoje výhrady. ()

baribal

Tvář války, která není příliš známa. Mám za sebou tři díly a jsem rád, že alespoň nějaký prostor získal Simon Wiesenthal. Zajímavé a s přidanou hodnotou oproti ostatním WWII dokumentům. ()

Paxxx.cz

Další z řady zajímavých dokumentů o druhé světové válce, který přibližuje některé zapomenuté události. Dokument běží na stanici Viasat history. ()

sator

1. Hon na nemeckých "raketových vedcov" - Wernher von Braun 2. Hon na Martina Bormanna - Martin Bormann 3. Spravodlivosť v štýle SAS - Hans-Dietrich Ernst a Heinrich Neuchtschwanger 4. Peiper: Malmédsky masaker - Joachim Peiper 5. Veliteľ vyhladzovacieho tábora - Franz Stangl 6. Dobrý nacista - Albert Speer 7. Anjel smrti - Josef Mengele 8. Židovskí pomstitelia - MOSSAD 9. Atentát na Reinharda Hendricha - Reinhard Hendrich 10. Hon na Adolfa Eichmanna - Adolf Eichmann 11. Monštrum a mäsiar - Klaus Barbie, Ivan Hrozný 12. Kto zabil Heinricha Himmlera - Heinrich Himmler 13. Göring - hviezda a exponát - Hermann Göring Zatím sem viděl Von Brauna, a autor neudržel myšlenku 90 % bylo o něm nebo raketách, a zbytek o pátrání po něm....Tak sem shlédnul všechny díly, a musím říct že se jedná o velmi zajímavý a potřebný seriál,nemohu jinak než dát 100 %.Vytknout by se dalo, že to berou strašně ze široka a pátrání bývá věnována menší část.a v každém díle se dafakto objevují ty stejné obecné informace. ()

farmnf

Všechny díly jsou velice slušné. Plno fotek a archivních záběrů. Nejvíc mě dostal díl o Hermanu Goeringovi-celá rodina je zajímavá a on je přímo famózní zločinec. Čtěte pozorně i osud jeho ženy na http://cs.wikipedia.org/wiki/Hermann_Göring voják, intelektuál narkoman a chvástal-příbuzenstvo antinacistické. Úkol pro genetiky! ....Díl o Stanglovi by sám vydal na celovečerní film. ()

filmmovier

Viděl jsem dva díly: Atentát na Reinharda Heidrycha byl velice povedenou rekonstrukcí, byly tam i některá nová fakta, tento díl mě tedy velmi mile překvapil, je tam opravdu spoustu informací a jistě to zaujme i ty, kteří se o válku moc nezajímají, jako třeba mě. 90%. Druhým dílem byl Josef Mengele. To byl kurva nářez, docela psycho... 100%. Proto dávám tomutu dokumentu 95%. ()

ChillThomas

Některé díly jsou obzvlášť zajímavé, co však se tvůrcům moc nepovedlo, je často se opakující záběry. Viděl jsem asi 10-11 dílů a takových 15 minut se člověk dívá zas na záběry, které už viděl a po těch všech dokumentů co jsem viděl, bych rád uvítal nové záběry z WWII, kterých je furt dost. Nejlepší díl je asi s Andělem smrti "Mengelem" .. a o Hermanu Goeringovi. Jewish Simon Wiesenthal, jak začal spolupracovat s Mossadem .. tak to hledání šlo lépe, než když byl na volné noze, podporován financemi většiny židů co se stali oběti Himmlerovi genocidy. Viděno na YT 70% ()

helloween93

Díl s Jochenem Peiperem byl hodně zajímavý a dozvěděl jsem se o něm spoustu nových informací. Škoda jen, že autoři pořadu nedali víc protoru Peiperově smrti a shrnuly jí ve 2. větách. I tak ale dávám 5*. ()

croxika

Všetky diely som zatiaľ nevidela, ale spomeniem napr. jeden diel zameraný na atentát na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Dokument ako taký sa mi páčil, ale nachádza sa v ňom niekoľko chýb, ktoré si môžete prečítať napr. na youtube pod samotným dielom. V tejto časti sa nachádza niekoľko chybných informácií, napr. že na vykonanie atentátu boli zvažovaní najprv Svoboda a Kubiš. Podľa skutočnosti boli prvou voľbou Svoboda a Gabčík, a ten následne po zranení Svobodu navrhol na jeho miesto svojho kamaráta Kubiša. Nezachytila som v komentároch ďalšiu chybu a to tú, že v prvej trojke parašutistov, ktorá bojovali proti nacistom na chóre kostola neboli Kubiš, Opálka a Švarc, ale Kubiš, Opálka a BUBLÍK!, pričom Opálka zjedol kapsulu s jedom a potom si strelil do spánku a Bublík utrpel vážne zranenia predovšetkým nôh, tiež si strelil do hlavy, ale vykrvácal trochu neskôr, nie hneď na mieste, kde ho našli v kostole. No a Kubiš už nemal dosť síl na samovraždu výstrelom do spánku, lebo v dôsledku vážnych zranení spôsobených gránatmi upadol do bezvedomia a pri prevoze do lazaretu SS vykrvácal. ()

Sign

Zajimávý velice zajímavý seriál o tom jak si sravedlnost aspoň k některým z nich našla cestu :-) ()

billcarson

Jeden z nejlepších novodobých seriálů na kanálu Viasat History. Hledání bývalých nacistických pohlavárů, vědců, dozorců, lékařů nebo členů SS. Na jedné straně židovský přeživší koncentračních táborů Simon Wiesenthal, který je zmiňován ve většině dílů, stojí proti němcům, kteří unikli "spravedlnosti ". K určitým dílům mám však výhrady, BBC si ne vždy udržela objektivnost i když se snažila. Naprosto zkreslené informace o Jochenu Peiperovi a jeho vraždě mě docela naštvaly, tak jako parafrazování Abby Kovnera a jeho spolubojovníků do rolí novodobých hrdinů - pro mě sprostý vrah, horší než většinana válečných zločinců. Celkové použité materiály a historické informace jsou seřazeny do slušné porce jednotlivých dílů, pro laika určitě zajímavé. ()