Reklama

Reklama

Lovci nacistů

(seriál)
  • Česko Hon na nacisty (více)
Dokumentární / Historický
Kanada / Brazílie, 2010, 13x50 min

Příběhy o organizacích, skupinách a jednotlivcích hledajících lidi, jenž patří k nejnenáviděnějším na Zemi - nacistické válečné zločince. Příběhy o pronásledování a snaze učinit spravedlnosti zadost.

Lovci nacistů pronásledovali lidi, jenž patří k nejnenáviděnějším a nejočerňovanějším na Zemi. Někdy je motivovaly vyšší zájmy, jindy postupovali způsobem, který po odhalení zděsil i jejich příznivce. Stíhali ty, jejichž zločiny byly strašlivou a požadovanou odplatou. A mnozí byli připraveni pronásledovat pachatele, dokud nebude učiněno zadost spravedlnosti - od Churchilla, přes SAS a Stratégy, kteří plánovali Den D, až po Mossad. Tyto příběhy o pronásledování a snaze učinit spravedlnosti zadost jsou plné dramat a tragédií. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

billcarson 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších novodobých seriálů na kanálu Viasat History. Hledání bývalých nacistických pohlavárů, vědců, dozorců, lékařů nebo členů SS. Na jedné straně židovský přeživší koncentračních táborů Simon Wiesenthal, který je zmiňován ve většině dílů, stojí proti němcům, kteří unikli "spravedlnosti ". K určitým dílům mám však výhrady, BBC si ne vždy udržela objektivnost i když se snažila. Naprosto zkreslené informace o Jochenu Peiperovi a jeho vraždě mě docela naštvaly, tak jako parafrazování Abby Kovnera a jeho spolubojovníků do rolí novodobých hrdinů - pro mě sprostý vrah, horší než většinana válečných zločinců. Celkové použité materiály a historické informace jsou seřazeny do slušné porce jednotlivých dílů, pro laika určitě zajímavé. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ďalšia z rady bezpočtu dokumetárnych sérií mapujúcich druhú svetovú vojnu. Má svoju nadpriemernú hodnotu, nezaoberá sa totiž všednými vecami, analyzuje podrobne nacistických zločincov a ich prenasledovateľov. Dokument ma zaujal najmä kvôli časti s Jozefom Mengelem, ktorého osud bol bol pre neho šťastným, pre ostatných ľudí nepochopiteľne nespravodlivý. Človek, ktorý sa vyžíval v experimentoch na ľuďoch a je zodpovedný za tisíce mŕtvych si len tak v kľude dožije v Argentíne, to zamrzí. Výborná časť bola aj tá, ktorá sa zaoberá židovskými zabijakmi. Tu môžeme vidieť, ako neuveriteľne pomstychtivý je tento národ. Až tak mstivý, že dokonca uvažovali o otrávení nekoľko miliónov tiež nevinných Nemcov ako odplatu. A ešte s pokojným svedomím tvrdia, že je škoda, že sa to nepodarilo...Tým u mňa klesli ešte nižšie, v podstate sú svojim myslením na úrovni nacistov, len nemali tie možnosti a prostriedky. Pre našinca bude zaujímavá tiež časť o atentáte na Heydricha z pohľadu zahraničného tvorcu. ()

Reklama

croxika 

všechny recenze uživatele

Všetky diely som zatiaľ nevidela, ale spomeniem napr. jeden diel zameraný na atentát na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Dokument ako taký sa mi páčil, ale nachádza sa v ňom niekoľko chýb, ktoré si môžete prečítať napr. na youtube pod samotným dielom. V tejto časti sa nachádza niekoľko chybných informácií, napr. že na vykonanie atentátu boli zvažovaní najprv Svoboda a Kubiš. Podľa skutočnosti boli prvou voľbou Svoboda a Gabčík, a ten následne po zranení Svobodu navrhol na jeho miesto svojho kamaráta Kubiša. Nezachytila som v komentároch ďalšiu chybu a to tú, že v prvej trojke parašutistov, ktorá bojovali proti nacistom na chóre kostola neboli Kubiš, Opálka a Švarc, ale Kubiš, Opálka a BUBLÍK!, pričom Opálka zjedol kapsulu s jedom a potom si strelil do spánku a Bublík utrpel vážne zranenia predovšetkým nôh, tiež si strelil do hlavy, ale vykrvácal trochu neskôr, nie hneď na mieste, kde ho našli v kostole. No a Kubiš už nemal dosť síl na samovraždu výstrelom do spánku, lebo v dôsledku vážnych zranení spôsobených gránatmi upadol do bezvedomia a pri prevoze do lazaretu SS vykrvácal. ()

ChillThomas 

všechny recenze uživatele

Některé díly jsou obzvlášť zajímavé, co však se tvůrcům moc nepovedlo, je často se opakující záběry. Viděl jsem asi 10-11 dílů a takových 15 minut se člověk dívá zas na záběry, které už viděl a po těch všech dokumentů co jsem viděl, bych rád uvítal nové záběry z WWII, kterých je furt dost. Nejlepší díl je asi s Andělem smrti "Mengelem" .. a o Hermanu Goeringovi. Jewish Simon Wiesenthal, jak začal spolupracovat s Mossadem .. tak to hledání šlo lépe, než když byl na volné noze, podporován financemi většiny židů co se stali oběti Himmlerovi genocidy. Viděno na YT 70% ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Všechny díly jsou velice slušné. Plno fotek a archivních záběrů. Nejvíc mě dostal díl o Hermanu Goeringovi-celá rodina je zajímavá a on je přímo famózní zločinec. Čtěte pozorně i osud jeho ženy na http://cs.wikipedia.org/wiki/Hermann_Göring voják, intelektuál narkoman a chvástal-příbuzenstvo antinacistické. Úkol pro genetiky! ....Díl o Stanglovi by sám vydal na celovečerní film. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama