Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Další podařený komiksový Batman. Red Hood je super (i když jako zastánce Marvelu v něm vidím značnou podobnost s Deadpoolem) a příběh je zamotaný velmi povedeně. Vizuál se povedl, tenhle druh animace mám prostě rád a líbí se mi, že se pořád rozvíjí s každým kouskem o něco dál. Překvapilo i docela známe dabingové obsazení.(2.4.2013)

Chcel som tomu dať 4*, ale posledných 10 minút je takých peckových, že tomu proste musím dať za 5. Tieto animované filmy od DC sú niečo neskutočné, občas aj lepšie ako hrané. Ako vždy vynikajúci dabing, akčné scény. Trochu ma štve, že z Batmana urobili až príliš veľkého nadčloveka, on predsa nemá žiadne superschopnosti, tak by nemal skákať z 30-metrovej výšky a v pohode dopadnúť a ísť ďalej. Ale inak super. Dúfam, že na ďalší animák nebudem musieť čakať dlho.(15.7.2010)

Naprosto skvělý Batmanovský film, kde je silný příběh spojen s vynikajícími akčními scénami a parádní partou zlosynů. Stejně jako u hraného Dark Knighta, tak i tady exceluje a všechny ostatní charaktery válcuje přímo geniální Joker, tentokrát v podání Johna "Bendera" Di Maggia. Už jsem dlouho nedal 5 hvězd, normálně bych dal asi 4, ale seru na to!(18.2.2011)

Nejtemnější, nejdrsnější a taky nejlepší animák od DC (a možná i celkově komiksový). Perfektní hlasové obsazení (Greenwood, Harris, Ackles, Di Maggio, Isaacs) a skvělý příběh, který na světlo vytahuje jednu nejbolestivějších proher v celé Batmanově kariéře, se kterou se musí konečně vypořádat.Tenhle film prostě nemůže nikoho zklamat (mě rozhodně nezklamal).(13.7.2010)

Neviem prečo, ale skoro všetky klasické animované verzie Batmana sú ďaleko lepšie, napínavejšie a klasicky temnejšie ako akékoľvek hrané filmy preplnené CGI efektmi. Super akcia a dobre reprodukovaný príbeh. Ako keby animáky nemali čas na zbytočné a zdĺhavé scény ako hrané filmy. Doslova vynucujú prúd dialógov jeden za druhým. Je to dráma v plnom význame a to po celý čas filmu. Žolík ako vždy strieľa trefné, satirické až smrteľne vtipné poznámky. Veľmi dobrá hudba, ktorá verne odzrkadľuje samotný dej.(18.5.2017)

• - Režisérka Andrea Romano namluvila jednoho z reportérů. (Caszidy)

• - Producent Bruce W. Timm nadaboval Riddlera. (Caszidy)

• - Příběh je postaven na komiksu "A Death in the Family" z roku 1988, kde čtenáři mohli volit mezi záchranou a smrtí druhého Robina Jasona Todda. Bylo zaznamenáno přes 10 tisíc hlasů, z nichž 72 % bylo pro možnost zabití Jasona Todda. Todd byl poté v roce 2005 vrácen zpět v komiksu Under the Hood. (Caszidy)