Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Kurva takhle jsem si to představoval...! Omlouvám se, ale užil jsem si to, jak když jsem jako malej parchant koukal na Batman se vrací. Bejt v podobným stylu natočenej chystanej 3. Batman od Nolana, tak jsem v sedmým nebi. Parádně dělané, super hudba, objevují se konečně ne tolik filmově proslavené postavy jako Black Skull a Nightwing, a tím to zdaleka nekončí, skvělá komixová atmosféra, i akční a bojové scény (na animovaný film). Parádní flashbacky a ukázky z Batmanova komixového příběhu. Jen tak dál!!!!! Jediné co vytknout dle mého vkusu bylo málo krve, ale je to pro děti, takže i za tohle můžu být rád, a já jsem. Každému kdo má rád Batmana nebo komixy a trošku se v nich orientuje, tak na tomhle si pošmákne... :-)(3.8.2010)

Konečně animované zpracování superhrdinského námětu, které je absolutně precizní a dokonalé. Batman Under the Red Hood je přesně tak komiksový, jak Temný rytíř není. A po civilním Nolanově zpracování osudů Batmana a Gothamu jsem si tento animák užil ještě mnohem více. Skvěle a ďábelsky rozehraná partie v úvodu, kde znovu vidíme mistra chaosu a smíchu v akci, úžasně zpracované a zimmerovsky podbarvené úvodní titulky a pak už jen esence čiré geniality a šílenosti až do konce. Postav se tady objeví opravdu hodně, ale všechny mají svůj účel, všechny jsou dostatečně vykresleny a všechny mají dost prostoru, přičemž do sebe vše skvěle zapadá. Akce je úžasná (bitka proti zabijákům nemá chybu) a téměř nepřetržitá a příběh je zajimavý a znovu testuje Batmana a jeho zásady velmi tvrdě a on si znovu musí říkat, má to, co dělám vůbec smysl a také si sáhnout až na dno svých sil. Samotné prostředí Gothamu je ponuré, temné a zlověstné, tak jak jen v komiksu může být, Arkham potěšil a finále je příběhově i akčně to nejlepší, co Batman může poskytnout. A já už jen tiše sedím a žasnu, jak moc dobré to bylo. A v mysli mi zní tichý, mrazivý chechot. PS: jediný problém jsem měl s tím občasným popíráním fyzikálních zákonů a hlavně gravitace.. Ale v komiksu to dokážu překousnout.(9.2.2011)

Velmi povedený animák, který opět využívá komiksový svět a navazuje na vybroušenou stylizaci (i vzducholodě:)) ostatních "dílů". Batman tu čelí nové, ale jak později zjistíme spíše staré známé, hrozbě, hrdinovi jménem Red Hood. Užijeme si Gothamu, (videoherního) Arkhan Asulym a přehlídky Batmanových protivníků. Potěší také skvělá animace doprovázená vynikající hudbou, která podbarvuje celý Batmanův problém boje se zločinci (aniž by se stal jedním z nich). Musím to znovu opakovat, ale já jsem moc rád, že se podobné animáky točí. Studiu to dovoluje využít různých kapitol hlavní postavy a současně tu nejsou "žádné" ekonomické ani technické obtíže ohledně velkolepých akčních scén. PS: jen v komiksu je nadzemka, které zničíte křižovatku a ona stejně projede:)(30.9.2010)

Výborný a akciou i strhujúcim príbehom nabitý komiksový animák, ktorý ma potešil viac ako som čakal a ktorý mi veľmi pripomína film Batman a fantóm. Nielen po výtvarnej stránke, ktorá je dosť podobná tomu seriálu z r. 1992 ale aj celkovým spracovaním, osudovou premenou jednej zásadnej postavy (podobne ako Fantóm), kde nechýbajú okrem samotného Batmana ani postavy ako sú Black mask, Riddler, Ras Al Ghul, Nightwing, Batmanov v poradí druhý Robin Jason Todd a nesmie chýbať ani Joker, ktorý zásadne ovplyvný dej celého filmu (podobne ako vo filme Batman a fantóm). Rovnako sa tu objavuje nový (anti)hrdina Red Hood, ktorý má s Batmanom spoločné takmer všetko okrem jeho morálnych zásad. Rovnako akčné scény sa mi páčili, hlavne súboj s nájomnými zabijakmi bol perfektný ale vlastne celý film. Pre fanúšika Batmana jasný vrchol, ktorý je dokonca lepší a vymakanejší (aj keď len o trochu) ako Batman a fantóm.(1.10.2010)

Klasická ruční animace rozhodně neurazí. Navíc je to slušně brutální na "animák". Škrcení, ustřelování hlavy, umlácení páčidlem.. a to vše s krví. Soundtrack je snad největší plus. Jde s temnou atmosférou ruku v ruce. A příběh. Bál jsem se jak bude debilní (zatím jsem se k žádnému DC/Marvel animáku nedokopal, takže jsem neměl představu a spíše jsem si myslel, že to bude buď přepsaný komiks bez krve a nebo něco trapně naivního), ale příjemně překvapil. Je to sice pouhé "nový záporák - bitka - problém - finále", ale příjemně okořeněné. prostě super! :)(2.8.2010)

• - Toto je poprvé, co je vyprávěn v některém z filmů či seriálů DC Comics příběh Jasona Todda, druhého Robina. (Caszidy)

• - Režisérka Andrea Romano namluvila jednoho z reportérů. (Caszidy)

• - Příběh je postaven na komiksu "A Death in the Family" z roku 1988, kde čtenáři mohli volit mezi záchranou a smrtí druhého Robina Jasona Todda. Bylo zaznamenáno přes 10 tisíc hlasů, z nichž 72 % bylo pro možnost zabití Jasona Todda. Todd byl poté v roce 2005 vrácen zpět v komiksu Under the Hood. (Caszidy)