Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

• MrPierc

Batman je tady a Batman je i tam. Všude je Batman, to vám povídám! Výtvarný vzhled je odpuzující, chování dětinské, zápletka nudná. Koukal jsem na to jen jedním okem a málem jsem propadl Narkolepsii. Tenhle výtvarný styl je tak nudný a strohý až mě to málem nutilo vypnout před koncem. Kdyby udělali ten noir styl, co použili v úvodních titulcích, tak bych tleskal nadšením. Tohle je ale bída. Kromě Jokera a temné hudby, mě nic na filmu nepřitahovalo. Spíše to ke konci bylo jako nějaké levné rodinné drama pro ženy. Spawn je Spawn.(21.7.2013)

Nejtemnější, nejdrsnější a taky nejlepší animák od DC (a možná i celkově komiksový). Perfektní hlasové obsazení (Greenwood, Harris, Ackles, Di Maggio, Isaacs) a skvělý příběh, který na světlo vytahuje jednu nejbolestivějších proher v celé Batmanově kariéře, se kterou se musí konečně vypořádat.Tenhle film prostě nemůže nikoho zklamat (mě rozhodně nezklamal).(13.7.2010)

Další podařený komiksový Batman. Red Hood je super (i když jako zastánce Marvelu v něm vidím značnou podobnost s Deadpoolem) a příběh je zamotaný velmi povedeně. Vizuál se povedl, tenhle druh animace mám prostě rád a líbí se mi, že se pořád rozvíjí s každým kouskem o něco dál. Překvapilo i docela známe dabingové obsazení.(2.4.2013)

Klasická ruční animace rozhodně neurazí. Navíc je to slušně brutální na "animák". Škrcení, ustřelování hlavy, umlácení páčidlem.. a to vše s krví. Soundtrack je snad největší plus. Jde s temnou atmosférou ruku v ruce. A příběh. Bál jsem se jak bude debilní (zatím jsem se k žádnému DC/Marvel animáku nedokopal, takže jsem neměl představu a spíše jsem si myslel, že to bude buď přepsaný komiks bez krve a nebo něco trapně naivního), ale příjemně překvapil. Je to sice pouhé "nový záporák - bitka - problém - finále", ale příjemně okořeněné. prostě super! :)(2.8.2010)

Bombastický otvírák,který navnadí na něco intelegetního a navodí správnou atmosferu známou z Temného rytíře.Máme tu všechny správné igredience skvělého záporáka(pro mě osobně jasný odkaz na Deadpoola),výbornýho Jokera,který je šilenější než kdy dřív a poté malá camea Gordon,Riddler je jen škoda,že se neukazal Tučnák a Catwoman ve flashbackcich.A pak je tu samotný Batman jehož osud je hodně zajímavý a udává tempo příběhu a k tomu ten zajímaví konec.Tak proč jen čtyry hvězdy?Protože,tam byla část příběhu co mi uplně nesedla i přesto výborná podívana pro všechny fanoučky Nolanových Batmanu.(1.1.2011)

• - Spoiler: Mezi filmem a původním komiksem je možné najít několik rozdílů. Zatímco ve filmu se Jason Todd vrátil z mrtvých tak, že jej Ra's Al Ghul oživil za pomocí Lazarovy jámy, která Ra'se činí nesmrtelným, v komiksu se Jason vrátil díky trhlině v realitě. (Shadowspark)

• - Úvodní sekvence, ve které Batman nese mrtvé Jasonovo tělo pryč z trosek, je převzatá přímo z komiksu. (Caszidy)

• - Příběh je postaven na komiksu "A Death in the Family" z roku 1988, kde čtenáři mohli volit mezi záchranou a smrtí druhého Robina Jasona Todda. Bylo zaznamenáno přes 10 tisíc hlasů, z nichž 72 % bylo pro možnost zabití Jasona Todda. Todd byl poté v roce 2005 vrácen zpět v komiksu Under the Hood. (Caszidy)