Batman vs. Red Hood

• USA Batman: Under the Red Hood
Trailer

Tento akcí nabitý animovaný Batman staví proti hlavnímu superhrdinovi zvláštního nového nepřítele, postavu zvanou Red Hood, která terorizuje Gotham City. Tento zlý chlapík řídí organizovanou kriminální scénu ve městě a stává se postrachem ulic, ale Batman brzy zjistí, že Red Hood chce něco víc, než jen peníze... Každou noc vychází Batman z příšeří a chrání obyvatele Gotham City před fantomy. Ale poslední dobou se jiný samozvaný ochránce veřejného blaha plíží ulicemi a jeho nemilosrdné metody spíše nahánějí hrůzu, než aby přinášely uklidnění. Ďábelský padouch, který jakoby znal každý Batmanův krok, si klade za cíl vyčistit ulice Gotham City jednou provždy a současně chce zničit i samotného netopýřího ochránce pořádku. Teď, když Red Hood započal velmi selektivně likvidovat gothamské podsvětí, objeví se znovu Joker, aby se vysmál odvěkému nepříteli tím, že vykope nějaké kostlivce, kteří měli raději zůstat pohřbeni. (HBO Europe)

Trailer

Djkoma

Velmi povedený animák, který opět využívá komiksový svět a navazuje na vybroušenou stylizaci (i vzducholodě:)) ostatních "dílů". Batman tu čelí nové, ale jak později zjistíme spíše staré známé, hrozbě, hrdinovi jménem Red Hood. Užijeme si Gothamu, (videoherního) Arkhan Asulym a přehlídky Batmanových protivníků. Potěší také skvělá animace doprovázená vynikající hudbou, která podbarvuje celý Batmanův problém boje se zločinci (aniž by se stal jedním z nich). Musím to znovu opakovat, ale já jsem moc rád, že se podobné animáky točí. Studiu to dovoluje využít různých kapitol hlavní postavy a současně tu nejsou "žádné" ekonomické ani technické obtíže ohledně velkolepých akčních scén. PS: jen v komiksu je nadzemka, které zničíte křižovatku a ona stejně projede:) ()

Hellboy

Asi nejlepší Batmanův kreslený film. Dost dobrý příběh, ale také perfektní režie a ohromná dávka akce. Prvních 40 minut je vlastně jedna nepřetržitá akční scéna. Mnohé scény byly naprosto dokonalé propracované, na stejné či lepší úrovni, než hrané filmy. Závěrečné srovnání bylo bezchybné. Flashbacky do minulosti velmi povedené. Účast Ra's al Ghula, Riddlera, Nightwinga a dokonce i na pár vteřin komisaře Gordona potěšila. ()

TheDarKnig

Konečně animované zpracování superhrdinského námětu, které je absolutně precizní a dokonalé. Batman Under the Red Hood je přesně tak komiksový, jak Temný rytíř není. A po civilním Nolanově zpracování osudů Batmana a Gothamu jsem si tento animák užil ještě mnohem více. Skvěle a ďábelsky rozehraná partie v úvodu, kde znovu vidíme mistra chaosu a smíchu v akci, úžasně zpracované a zimmerovsky podbarvené úvodní titulky a pak už jen esence čiré geniality a šílenosti až do konce. Postav se tady objeví opravdu hodně, ale všechny mají svůj účel, všechny jsou dostatečně vykresleny a všechny mají dost prostoru, přičemž do sebe vše skvěle zapadá. Akce je úžasná (bitka proti zabijákům nemá chybu) a téměř nepřetržitá a příběh je zajimavý a znovu testuje Batmana a jeho zásady velmi tvrdě a on si znovu musí říkat, má to, co dělám vůbec smysl a také si sáhnout až na dno svých sil. Samotné prostředí Gothamu je ponuré, temné a zlověstné, tak jak jen v komiksu může být, Arkham potěšil a finále je příběhově i akčně to nejlepší, co Batman může poskytnout. A já už jen tiše sedím a žasnu, jak moc dobré to bylo. A v mysli mi zní tichý, mrazivý chechot. PS: jediný problém jsem měl s tím občasným popíráním fyzikálních zákonů a hlavně gravitace.. Ale v komiksu to dokážu překousnout. ()

Slasher

Tajemný Red Hood se ocitá v Gothamu. Vynucuje si přízeň místních bossů na úkor Black Maska a tak si ho poštvává proti sobě = válka. Do toho se přimotá ještě sám Joker, no a Temný rytíř má celkem co na práci. / Z charakterů se tu mihne ještě Robin, Ra's al Ghul, Nightwing, Amazo, kratičce Riddler. Ho(oo)dně dlouho jsem neviděl žádný Batmanovský animák, i proto teď z toho mám tak dobrý, nostalgický pocit. Žádná sračka, nýbrž překvapivě slušná zábava s poměrně dobrým příběhem a spoustou akce! Holt krásně koukatelný... asi se začnu shánět i po dalších kreslených Batmanech z poslední doby. ()

NinadeL

Pěkná gothamovka, moc pěkná. Samozřejmě pro pokročilé nebo alespoň pro ty, kteří slyší na Nightwinga a Robin pro ně není jen ten jeden Boy Wonder. Scénář je skvělý, atmosféra graguje, člověk si pošušňá Jokera a celé je to naprosto vymakané. Hlavně prolínání reality a flashbacků. Dabing bolí jen v případě "Černého maskouna" (!). ()

• Producent Bruce W. Timm nadaboval Riddlera. (Caszidy)
  • Příběh je postaven na komiksu "A Death in the Family" z roku 1988, kde čtenáři mohli volit mezi záchranou a smrtí druhého Robina Jasona Todda. Bylo zaznamenáno přes 10 tisíc hlasů, z nichž 72 % bylo pro možnost zabití Jasona Todda. Todd byl poté v roce 2005 vrácen zpět v komiksu Under the Hood. (Caszidy)
  • Úvodní sekvence, ve které Batman nese mrtvé Jasonovo tělo pryč z trosek, je převzatá přímo z komiksu. (Caszidy)