Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Velmi vydařená podívaná-a to i v rámci všeobecně nadprůměrných DC animovaných adaptací..Příběh je komplexní ale nepřekombinovaný s hezky prokreslenou psychologií jednotlivých postav ... "filosofuje"se tu nad batmanovským morálním kodexem a smysluplností jeho cesty potírání zločinu...Chyby minulosti netopýra dohánějí, nový záporák v rudé masce není jen dalším v řadě a Joker v kreslené formě opět a znovu odkopává filmové NicholsonovskoLedgerovské snaživky někam dozadu/dolů/na level pro B-team ...........Animace je propracovaná, dynamická-a i v nejakčnějších místech-naprosto přehledná.........Prostě paráda!(26.7.2011)

Horší tři hvězdy. Přišlo mi to na poli dobrých animáků spíše nudné, nenápadité. Bitky suché. Děj tak nějak do "filmu" - jako rádoby detektivka. Animák má být animák. Tohle na mě působilo skoro jako hraný film a to ne dobrý - navíc je to animované, tak kurňa, to se prostě musí zákonitě mezi sebou třískat - to takhle nefunguje. Buď vtipný, nereálný, hláškami protkaný animák - tedy zábavný, nebo rádoby vtipný, dějově bohatý a nereálný hraný film - tedy např. "Dark Knight".(30.7.2010)

Určitě bych tenhle film nesrovnával s Nolanovými snímky. Batman: Under the Red Hood je sice svatým grálem všech příznivců animované produkce DC (neviděl jsem zatím Dark Knight Returns, takže můžu mlít nesmysly), ale na temné kino-Batmany to opravdu nestačí. Říkejte si kdo chcete, co chcete, ale mně ten Robin v barevném trikotu a přiléhavých slipech (podezírám Batmana, že ho používal jen jako vábničku na gothamské pedofily) do světa netopýřího muže nesedí. A i když si Robin kdovíjak velké místo ve filmu pro sebe neutrhl, jeho přítomnost mi jinak seriózní příběh krapet kazil. Asi to, společně s animákoidním množstvím nepřátel, je hlavní důvod, proč tu pátou hvězdičku prostě udělit nemůžu. Ale abych nebyl věčně negativistický - "Batman je supa!"(21.3.2013)

1067. hodnocený film: Povedený animák, který není jen tak pro děti. Spousta násilí z něj dělá spíše záležitost pro opravdové fanoušky přenesených komiksových hrdinů na plátna kin. V tomhle filmu se utkají kdysi parťáci, nyní soci, kteří si vyřizují účty. Určitě se jedná o zajívamé pojetí komiksového Batmana, ale že by mi zůstal nějak v hlavě i do budoucna, to se říct nedá. Přesto si zaslouží 4* a určitě jej mohu dále doporučit. 4*(19.7.2011)

Páni z Warner Bros mou osobu opět uspokojili až na samí okraj. Neselhali ani v jednom záběru tohohle akčního comicsového nátřesku a po nějakém tom pátku jsem se zase mohl kochat nad plynulostí a krásou kvalitní kreslené jízdy! Skvělé akční scény, nosný i když lehce fantasy příběh a pěkné old zpracování, tak to mám rád :) Jinak Black Mask je jedna z nejlépe nadabovaných postav kresleného průmyslu co si pamatuju. PS: Vy jste blbka a nevíte o Batmanovi vůbec nic!(27.1.2011)

• - Úvodní sekvence, ve které Batman nese mrtvé Jasonovo tělo pryč z trosek, je převzatá přímo z komiksu. (Caszidy)

• - Režisérka Andrea Romano namluvila jednoho z reportérů. (Caszidy)

• - Toto je poprvé, co je vyprávěn v některém z filmů či seriálů DC Comics příběh Jasona Todda, druhého Robina. (Caszidy)