Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Jelikož jsem se nemohl dočkat The Dark Knight Rises,hledal jsem nějaký film ve kterém opět uvidím Jokera :-).Naštěstí jsem narazil na tento parádní animovaný film,ke kterému nemám žádné výtky.Především mě uchvátil příběh.Před projekcí jsem byl zaujatý a myslel jsem si,že se jedná o animovaný film pro děti.Ale jak jsem se mýlil.Film s výbornou gothamskou atmosférou,šíleným a na všechny strany usmívajícím se Jokerem,tajemným,novým zabijákem a famózní finishem.Jeden z nejlepších animovaný filmů, co jsem kdy viděl.(25.8.2012)

Příběh to mělo na animovanej film až příliš dobrej, akční scény taky vypadaly dobře (ale jakýkoli útěk kohokoli mě připadal srandovní...), přesto z toho nijak neuchcávám. Komiksy jsem nikdy moc nemusel a vypadá to, že ani animovaný komiksy můj názor na tenhle žánr nijak nezmění. Ale tenhle film je docela ok.(15.4.2011)

• MrPierc

Batman je tady a Batman je i tam. Všude je Batman, to vám povídám! Výtvarný vzhled je odpuzující, chování dětinské, zápletka nudná. Koukal jsem na to jen jedním okem a málem jsem propadl Narkolepsii. Tenhle výtvarný styl je tak nudný a strohý až mě to málem nutilo vypnout před koncem. Kdyby udělali ten noir styl, co použili v úvodních titulcích, tak bych tleskal nadšením. Tohle je ale bída. Kromě Jokera a temné hudby, mě nic na filmu nepřitahovalo. Spíše to ke konci bylo jako nějaké levné rodinné drama pro ženy. Spawn je Spawn.(21.7.2013)

Číra dokonalosť. Temný príbeh plný mrazivých odhalení dopĺňa bravúrna dark-knightovská hudba, skvelá kombinácia využitia klasických (Riddler, Joker...) a novších záporákov (Black Mask, Ra's al Ghul) doplnené o ďalšie postavy z univerza (Nightwing, Robin, Red Hood), vynikajúca animácia (Bruce Wayne vyzerá ako človek, Joker je taktiež posunutý do iného levelu, i keď niektoré pohyby vyzerajú občas krkolomne) a skvelá réžia (záverečný záber). Mimoriadne dospelé. Mimoriadne temné. Jedným slovom: mimoriadne!(6.1.2011)

Veľmi dobrý animák. SUPERMAN: DOOMSDAY sa mi páčil trochu viac, ale inak vyrovnané skóre. Slušná dávka temnoty (nielen obrazovej aj psychologickej), kvantum akcie, neodolateľné Jokerove hlášky. Trochu na škodu (aj keď vyznávačov série to určite poteší) je množstvo postáv, ktoré sú tam často len preto, že ich poznáme a nič dôležité nestihnú spraviť (a niekoľko ďalších je aspoň slovne spomenutých). Píbeh by sa dal určite prepracovať na celovečerák a potom by mierna gulášovitosť určite zmizla. Solidný nasledovateľ Nolanových Batmanov...(1.9.2010)

• - Úvodní sekvence, ve které Batman nese mrtvé Jasonovo tělo pryč z trosek, je převzatá přímo z komiksu. (Caszidy)

• - Režisérka Andrea Romano namluvila jednoho z reportérů. (Caszidy)

• - Producent Bruce W. Timm nadaboval Riddlera. (Caszidy)