Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Pěkná gothamovka, moc pěkná. Samozřejmě pro pokročilé nebo alespoň pro ty, kteří slyší na Nightwinga a Robin pro ně není jen ten jeden Boy Wonder. Scénář je skvělý, atmosféra graguje, člověk si pošušňá Jokera a celé je to naprosto vymakané. Hlavně prolínání reality a flashbacků. Dabing bolí jen v případě "Černého maskouna" (!).(27.11.2012)

Jelikož jsem se nemohl dočkat The Dark Knight Rises,hledal jsem nějaký film ve kterém opět uvidím Jokera :-).Naštěstí jsem narazil na tento parádní animovaný film,ke kterému nemám žádné výtky.Především mě uchvátil příběh.Před projekcí jsem byl zaujatý a myslel jsem si,že se jedná o animovaný film pro děti.Ale jak jsem se mýlil.Film s výbornou gothamskou atmosférou,šíleným a na všechny strany usmívajícím se Jokerem,tajemným,novým zabijákem a famózní finishem.Jeden z nejlepších animovaný filmů, co jsem kdy viděl.(25.8.2012)

Neskutečně promakaná DC záležitost s charismatickým Jensenem Acklesem v roli Jasona Todda aka SPOILER! Red Hooda (už několikátého v řadě),který si svou roli opravdu užil na 100%. Což v př.,že nejste vidět a hrajete jen hlasem (a to je nepoměrně těžší),je věru..úctyhodný výkon,za který se rozhodně,nemusí stydět. Sice je škoda,že Jokera tentokráte nemluví jeho dvorní a dodnes nejlepší představitel Mark ´Skywalker´ Hamill,ale v tomto př.naštěstí,Bender nezklamal. I když to pro mě,není úplně ono. A velkou pochvalu si též zaslouží skladatel,který ani tentokráte nezklamal..Ch.Drake-ost 100%. Už jen úvodní titulky dávají tušit,že jsme svědky,něčeho mimořádného. Možná půjdu i na plný počet. I když musím přiznat,že na první 3 podívání..mě to nijak extra nenadchlo. To až po dlouhé době. Do tohohle filmu,musí prostě člověk asi dospět,či co.:) Nevím,zda je to škoda či ne...ale velmi upozaděná ( i když ve výsledku naprosto zásadní) role démonického Ra´se al Ghula mě jako jediná věc v tomto jinak squellém filmu,trochu vadí.(28.8.2018)

Tajemný Red Hood se ocitá v Gothamu. Vynucuje si přízeň místních bossů na úkor Black Maska a tak si ho poštvává proti sobě = válka. Do toho se přimotá ještě sám Joker, no a Temný rytíř má celkem co na práci. / Z charakterů se tu mihne ještě Robin, Ra's al Ghul, Nightwing, Amazo, kratičce Riddler. Ho(oo)dně dlouho jsem neviděl žádný Batmanovský animák, i proto teď z toho mám tak dobrý, nostalgický pocit. Žádná sračka, nýbrž překvapivě slušná zábava s poměrně dobrým příběhem a spoustou akce! Holt krásně koukatelný... asi se začnu shánět i po dalších kreslených Batmanech z poslední doby.(20.7.2010)

Velmi vydařená podívaná-a to i v rámci všeobecně nadprůměrných DC animovaných adaptací..Příběh je komplexní ale nepřekombinovaný s hezky prokreslenou psychologií jednotlivých postav ... "filosofuje"se tu nad batmanovským morálním kodexem a smysluplností jeho cesty potírání zločinu...Chyby minulosti netopýra dohánějí, nový záporák v rudé masce není jen dalším v řadě a Joker v kreslené formě opět a znovu odkopává filmové NicholsonovskoLedgerovské snaživky někam dozadu/dolů/na level pro B-team ...........Animace je propracovaná, dynamická-a i v nejakčnějších místech-naprosto přehledná.........Prostě paráda!(26.7.2011)

• - Spoiler: Mezi filmem a původním komiksem je možné najít několik rozdílů. Zatímco ve filmu se Jason Todd vrátil z mrtvých tak, že jej Ra's Al Ghul oživil za pomocí Lazarovy jámy, která Ra'se činí nesmrtelným, v komiksu se Jason vrátil díky trhlině v realitě. (Shadowspark)

• - Úvodní sekvence, ve které Batman nese mrtvé Jasonovo tělo pryč z trosek, je převzatá přímo z komiksu. (Caszidy)

• - Producent Bruce W. Timm nadaboval Riddlera. (Caszidy)