Reklama

Reklama

Tajná společenství

(seriál)
  • Argentina Secret Societes
všechny plakáty
Dokumentární
Argentina, 2007, 4x45 min

Obsahy(1)

Dokumentární cyklus Tajná společenství je exkurzem do světa, kam nemá obyčejný smrtelník přístup. Dokument se snaží odpovědět nejen na základní otázky týkajících se těchto společenství, ale také poodhalit jejich podíl na zásadních historických událostech. Kdo jsou bavorští illumináti? Co je zednářství a jakou úlohu sehrálo při vzniku Spojených států, ve Velké francouzské revoluci a dalších klíčových událostech světového významu za poslední tři století?

Díly:
1. Zednáři: Kdo to jsou zednáři? Jaké mají symboly, iniciační rituály a tajné záměry.
2. Illumináti: Jaké jsou principi řádu a plány na ovládnutí světa? Kdo byl Adam Weishaupt?
3. Zednáři v USA: Jaký mělo zednářství vliv v boji za nezávislost? A víte, že k řádu patřili i slavní američtí prezidenti G. Washington a T. Jefferson?
4. Současnost: Závěrečný díl této série se zaměřuje na další tajná společenství, jakými jsou skupina Bildeberg, Lebka a hnáty atd. Jaké plány osnují? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Prvé dva diely boli nudné a bolo ich obtiažne sledovať, aby som sa nenudil. Tretí diel som preskočil, aby som si pozrel štvrtý diel "Současnost", ktorý bol jediný, čo ma výraznejšie upútal. Posledný diel sám o sebe je hodný 4*, ale celkovo len upravil hodnotenie na 3*. ()

ThomasCrown 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavo spracovaný dokument, ktorý sa nebojí ísť do hĺbky (v rámci časových možností) a pýtať sa aj "zakázané" otázky. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Hodně průměrná dokumentární série.Je založená víceméně jen na hypotezách, domněnkách a konspiračních teoriích. Skutečně podložených informací je v tomto seriálu pomálu. A obrazová stránka je vytvořena povětšinou pouze z nicneříkajících ilustračních záběrů. ()

Dextwer 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto: 2. Illumináti: Jaké jsou principi řádu a plány na ovládnutí světa? Kdo byl Adam Weishaupt? Moje hodnocení: 65% ()

Reklama

Reklama