Mala to byť silná dráma podľa skutočnej udalosti. Najmä pasáže o ťažkom detstve hrdinu, týraného sociálne neprispôsobivými rodičmi vyznievajú menej vážne, a skôr ako groteska. Smiať sa v tomto prípade je nevhodné. Natasha McElhone vyzerá naozaj ako "Frankenstein v sukni" alebo Baba Jaga z rozprávky. To by iste nebolo na škodu veci, no je jasné, že tvorcovia filmu sa o žánrové presahy a hyperboly vôbec nepokúsili.(28.1.2013)

The kid je film o ranách. O ranách fyzických, tých od macochy, otca, v provizórnych ringoch a od spolužiakov. Zároveň sú to rany osudu, ktoré majú však tú výhodu, že s každou ďalšou sa ich prijímateľ zoceľuje. Buď sa pod ich ťarchou zosypete, alebo zasadíte v pravý čas tú svoju, smrteľnú a stanete sa víťazom. Nevedel som, že film je natočený podľa knižného bestselleru a tak som bol na konci aj patrične dojatý. No a tešil som sa na ďalšie sexy vystúpenie Natashy McElhone, tu však má úplne iný typ úlohy, na aký som zvyknutý a jej čierne zuby tentokrá žiadne predstavy vo mne nevyvolávali. Asi trochu menej známa nezávislá britská realistická dráma, ktorá by si zaslúžila aj vďaka známym hercom vačšiu pozornosť. Ioan Gruffud nebol ešte nikde sympatickejší.(2.11.2013)

Drsný osud kluka, kterému se přes rány osudu podařilo vždy se vzchopit, je podaný velmi reálně, ale zase není – jako film - ničím výjimečný. Snad jen zvukovou stopou, která hraje podstatnou roli, například když se hrdina chce schovat před příšerným prostředím a řeší to sluchátky na uších a klasickou hudbou. /27. 6. 16./(27.6.2016)

Čakal som pekný príbeh, keďže som vedel, že ide o sfilmovanie skutočných udalostí... Ale veľmi príjemne ma prekvapila aj technická a hudobná stránka filmu, takže som dokonca váhal aj nad plným hodnotením. Akokoľvek, zhliadnutie filmu vrele odporúčam, dodá divákovi veľa pozitívnej energie.(16.5.2013)

Prvá polovica je je naozaj silná a typicky anglicky surová, no druhá časť mi už taká silná ani zaujímavá neprišla, aj kvôli Rupertovi Friendovi, ktorý mi so svojim ksichtom a piskľavým hláskom do tejto úlohy nielen životom bitého outsidera nesadol. Hlavne som nepochopil tú výmenu hercov, keď 23-ročný Augustus Prew hral 18-ročného Kevina a 20-ročného Kevina zrazu hral 29-ročný Friend, ktorý je úplne iný typ. Prew mi v tej úlohe sedel oveľa viac. Ešte keď vidíte Frienda, ktorý vďaka svojej vychudnutej postave vyzerá, že s ním praští o zem aj mierny vánok, ako boxuje a mláti o niekoľko váhových kategórií ťažsích chlapíkov, tak je to naozaj na smiech. Aj vďaka tomu, ako sú tie bitky nasnímané, lebo tie spomalené akože švihy päsťami, ktoré preletia dobrého pol metra od protivníka, no on aj napriek tomu odletí na zem, sú fakt hrozné, hodné maximálne tak nejakého študentského filmu. Čo ale musím vyzdvihnúť je Natascha McElhone, ktorá zahrala mrchu-matku naozaj dokonale. Škoda, že ani koniec veľmi nepotešil, čakal som niečo v štýle Sunset Blvd. alebo American Beauty, ale "based by true story" filmy zvyknú končiť happy endom, takže 70%, no začiatok sľuboval oveľa viac.(8.3.2015)

• - V scéne, keď Kevin (Rupert Friend) leží s rozbitou hlavou na zemi, mu z rany tečie krv pomaly, no keď mu na ňu otec priloží ruku, môžeme vidieť, ako mu krv neprirodzene rýchlo stiekla po čele. (Odpocivadlo)

• - V závěrečných titulcích se objeví skutečný The Kid Kevin Lewis. (SniperG1)