Nebýt konce, tak by moje hodnocení zůstalo jen u "Hodně silné drama" což je v podstatě stejné co napsali kolegové pode mnou, jinak řečeno "Je to syrové (chápej režisér se snažil aby to bylo přirozené) a i když se mi to nelíbilo, takovýmhle filmům se dávaj minimálně 3 hvězdy už jen ze zvyku." Konec kdy se hrdina konečně zvedne ze svého životního dna, kdy jinou část stupnice vlastně nepoznal, "zabejčí a nahodí machra" a také závěrečné titulky jak se vypořádal se životem dodalo filmu asi to, co by zbylých 100 minut chybělo...(23.10.2011)

Veľmi silný a pútavý príbeh. Mladý chlapec Kevin, vyrastajúci v rodine s mamou zvanou : "sukňový Frankenstein" a otcom alkoholikom, prežíva neraz chvílky vhodné na zaplakanie. To, čo si človek môže vytrpieť si málo kto dokáže uvedomiť, napriek tomu si niektorí ľudia nevážia to čo majú a čo mali. Chcú viac, viac a ešte viac. Ako dokáže životom zbičovaný chlapec docieliť rodinnú pohodu a nájsť si napriek svojej tmavej minulosti pochopenie, lásku a rodinu sa dozviete práve v tomto srdcervúcom príbehu. Mňa osobne zaujal a miestami aj dojal. 4*(8.12.2010)

The kid je film o ranách. O ranách fyzických, tých od macochy, otca, v provizórnych ringoch a od spolužiakov. Zároveň sú to rany osudu, ktoré majú však tú výhodu, že s každou ďalšou sa ich prijímateľ zoceľuje. Buď sa pod ich ťarchou zosypete, alebo zasadíte v pravý čas tú svoju, smrteľnú a stanete sa víťazom. Nevedel som, že film je natočený podľa knižného bestselleru a tak som bol na konci aj patrične dojatý. No a tešil som sa na ďalšie sexy vystúpenie Natashy McElhone, tu však má úplne iný typ úlohy, na aký som zvyknutý a jej čierne zuby tentokrá žiadne predstavy vo mne nevyvolávali. Asi trochu menej známa nezávislá britská realistická dráma, ktorá by si zaslúžila aj vďaka známym hercom vačšiu pozornosť. Ioan Gruffud nebol ešte nikde sympatickejší.(2.11.2013)

Osud Kevina Lewise je celkem zajímavej. Problém je v tom, že film na mě působil strašně odfláknutě. Třeba bitky v tomhle filmu jsou asi nejhorší, co jsem měl zatim tu čest vidět. To snad museli točit nějaký naprostý diletanti nebo slepci. Sice bitky tady nejsou to nejdůležitější, ale je jich ve filmu poměrně dost. Pak jsou tam různý podivný skoky v čase. Píše se rok 1985, za chvilku je hlavní postava někde na diskotéce, kde hraje písnička Black box - Ride on time (píšnička je z roku 1989), o něco později ve filmu zazní ještě písnička Pat & Mick - I haven´t stopped dancing yet (taky 1989), pak tam někdo odjíždí Mercedesem Céčkem (1993). Možná to nejsou skoky v čase, ale zase další ukázka toho, že je film prostě odfláknutej. Taky mi nějak moc neseděl herec v hlavní roli a hlavně nikdo v tom filmu, přestože se podstatná část odehrávala někdy na přelomu 80. a 90. let, neměl mullet! Jinak bych film doporučil spoluovčanům, který jsou přesvědčený o tom, že když navlíknete žáky ve školách do uniforem, tak se smažou sociální rozdíly a zmizí šikana.(8.7.2012)

Ze začátku ryzí sociální drama vypovídající o šikaně a krutém dětství v disfunčkní rodině se postupem času mění v boj o udržení se na vlastních nohách a proplouvání mezi mafiánskými kastami. Ponurost ani autenticita nešly na dřeň a po emotivní stránce by bylo ještě co vylepšit. Dějová linka ale byla pestrá, a tak je to nakonec oproti očekávání právě nepředpokládatelný vývoj příběhu a různorodost postav, která určuje relativně slušnou kvalitu. Hodnotím vesměs vysoko, nicméně ve mně zůstává dojem, že titul je mírně nadhodnocený.(25.8.2011)

• - V scéne, keď Kevin (Rupert Friend) leží s rozbitou hlavou na zemi, mu z rany tečie krv pomaly, no keď mu na ňu otec priloží ruku, môžeme vidieť, ako mu krv neprirodzene rýchlo stiekla po čele. (Odpocivadlo)

• - V závěrečných titulcích se objeví skutečný The Kid Kevin Lewis. (SniperG1)