Reklama

Reklama

Slečna Kicki

(festivalový název)
  • Švédsko Miss Kicki
Drama
Švédsko / Tchaj-wan, 2009, 88 min

Obsahy(1)

V tomto koprodukčním snímku se matka se synem vydávají na Dálný východ hledat vlastní identitu a nové vztahy. Volným vypravěčským tempem a pátravým pohybem po neznámých krajinách připomíná film raného Wima Wenderse. Po dvanácti letech v Americe se lehce frivolní, nyní už však pomalu stárnoucí Švédka Kicki vrací domů, kde se setkává se svým uzavřeným synem Viktorem. Aby se s ním opět sblížila, pozve ho na společnou dovolenou na Tchaj-wan. Tajnou záminkou k této cestě je ale také skutečnost, že v Tchaj-peji žije obchodník, s nímž už nějakou dobu prožívá románek přes internet. Zatímco Kicki popíjí a odkládá zamýšlené setkání, Viktor se vydává na průzkum města, při němž se spřátelí s místním mladíkem, dost možná gayem. Následky jeho eskapád ještě násobí chyby matčiných neblahých dobrodružství. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (11)

bartias 

všechny recenze uživatele

Slečna Kicki postupně vrší jeden zvrat na druhý, jenže je předvídatelná stejně jako horší díl Teletubbies. A taky stejně stereotypní. Taiwanci ve filmu připomínají zjednodušené dětské postavičky. Když Kicki prožívá nevyhnutelné zklamaní, dokonce se prudce rozprší. Vedlejší postava hodného asijského kamaráda™ je jenom další ingrediencí do dysfunkčního mixu.Klíčový vztah mezi matkou a synem navíc vyzní hloupě. Hodně zůstává nevyřčeno a domyslet se to nedá. Slečně Kicki nelze upřít snahu. Některé záběry jsou dobře vymyšlené. Kýčovitý a sebestředný scénář ale dělá vypravěčského génia i z Michaela Baye. ()

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý príbeh o dezilúzii ženy (matky) hľadajúcej lásku, dezilúzii jej syna, hľadajúceho lásku inde než u matky a mladého Tchaj-wančana, ktorý dej svojou prítomnosťou (a dezilúziami) posúva vpred. Vyznenie príjemného filmu ťažiaceho z výborných výkonov všetkých predstaviteľov zhadzuje záverečná kriminálna zápletka, ktorá je umelá, zbytočná a škodlivá. ()

Reklama

Bluntman 

všechny recenze uživatele

(Mezipatra 2010) SLEČNA KICKI, uvedená na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, začíná uvěřitelně, když ve vyprávění používá běžné dorozumívací prostředky dnešní doby (komunikační kanály v podobě webových kamer), aby skončila jako čistá žánrovka. Divácká odezva je dána (ne)přijetím závěrečného zvratu, který není radno prozrazovat, i když si pro něj film buduje dostatek prostoru prostřednictvím různých náznaků, a který změní žánr z romantické dramedie na gangsterku. Obvinění z vykonstruovanosti ale není na místě, protože vypravěčský obrat a žánrová proměna slouží k vývoji postav a tvoří nedílnou součást dění, poslední akt. Spíš by stálo za zamyšlení, proč film, který až na jeden letmý dotyk a (vynucený) polibek mezi stejným pohlavím, je uveden na queer filmovém festivalu Mezipatra. Na druhou stranu příběh o dvojité deziluzi (matky a syna), který ji vyjadřuje úspornými stylistickými prostředky, má svou decentností na to, aby oslovil širokou diváckou skupinu, která se nemusí ani definovat jako queer._____ SLEČNA KICKI je spolu se SAŠOU ukázkovým představitelem tzv. „festivalových těšitelů davů“, na čemž není nic špatného, protože před/mezi/po skutečně uměleckých dílech přijdou vhod. Nedá se o nich mluvit/psát jako o „filmech pro 21. století“ či „ambiciózních podívaných, které reinterpretují klasická vyprávění prostřednictvím poučených vyjadřovacích prostředků současnosti“, ale to nikomu – divákům, tvůrcům, dramaturgům… - evidentně nevadí. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Dva lidé v cizím, naprosto odlišném kulturním prostředí... Ano, Slečna Kicki evokuje Lost in Translation. Liu naštěstí Sofii Coppolu nijak nevykrádá, film je úplně jiný, má hodně vtipné momenty a vůbec bylo velmi fajn na to koukat - nebýt naprosto zbytečného únosu, vydírání a akčního závěru. Jinak je Slečna Kicki příjemnou podívanou pro dva. Poctivý film, ale jak říkám, "pouze" příjemná podívaná. ()

hunty 

všechny recenze uživatele

Synek se s matkou prakticky neviděl, takže neodmítá, když ho pozve na dovolenou do Taipeie, jenže ještě neví, že ona tam jede spíše za svým internetovým rádoby přítelem. Synek se mezitím potkává s místním a vytváří se lehká zápletka, bez které by se ten film i obešel. Divně, ale poměrně zajímavě, se po celou dobu omílá vztah matky a syna a připadal mi opravdu severský. Tak nějak prahnu spíše po nějakém "road tripu" evropanů (jak tomu už příběh a setkání s Didim napovídalo), ale i tohle drama je pěkná perlička. Propojení Evropy a Asie na mě většinou působí tak nějak depresivně a zde je ten pocit obdobný. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama