Revoluce (festivalový název)

Revolución

Povídkový

Mexiko, 2010, 105 min

• Niktorius

Nebudu hodnotit a psát, že to byla nesmyslná nuda, protože a.) jsem cca 40% toho filmu prospal b.) dobře vím, jak mou fanouškovskou duši bolí, když někdo tímto způsobem odstřeluje některé umělecké filmy z Indie, které ovšem nejsou nudné a 'o ničem', ale naopak často velice chytře pracují s kulturními a historickými odkazy, což si ovšem od diváka žádá adekvátní znalost místního prostředí. V Revoluci jsem byl schopen rozeznat prakticky jediný motiv - rozpor mezi životem ve městě a na vesnici - jinak to šlo naprosto mimo mě a věřím, že právě proto, že o Mexiku vím akorát to, že v něm žijou Mexičani. LFŠ 2010(26.7.2010)

• bassator

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - SPEKTRUM - Nový latinskoamerický film (Revolución / REVOLUTION / Revoluce) - Vydržel jsem dva příběhy, pak jsem raději (zbaběle) utekl... Kdybych bydlel v Mexiku, třeba by mi to něco i říkalo, takto to šlo úplně mimo mě... - 26. 7. 2010 - kino Hvězda - Uherské Hradiště - 1/3 filmu - 20%(3.8.2010)

Jak prozradil krátký odstavec v katalogu filmů LFŠ 2010, mimo mexické hranice je film téměř nepochopitelný, a taky že jo! Je obtížné hodnotit tolik povídek dohromady, protože s jednotlivým hodnocením by to bylo jak na houpačce. Našlo se tam pár slátanin, ale přestože byli nepochopitelné, tak přece jen zajímavé. Hledejte, hledejte, něco pěkného si v tom určitě najdete.(27.7.2010)