Setkali se v obrazárně. Restaurátorku Evu soužití se starším mužem poznamenalo citovým umrtvením a architekt Adam je unavený četností svých nezávazných svazků. Zprvu si ani neuvědomují sílu zážitku společné noci, rozhodujícím se stane až jejich druhé setkání. Evu trápí pochybnosti, zda je jejich vztah udržitelný, a žárlí. Znechucený Adam se rozhodne odejít. Když ale při autohavárii ztratí nejlepšího přítele, vyhledá Evu a znovu prožívají peklo lásky a nenávisti. Děj je situován do Vratislavi. (oficiální text distributora)

Willy Kufalt

Ach, ty vaše vztahy... :o) Nejdřív se oba strašně milují a chtějí, jenže za chvíli on už ji nechce. Ona po něm stále touží, vnucuje se mu, on ji odmítá – pak nastane zvrat a on se k ní vrátí, znovu se oba chtějí, jenže ona už ho pro změnu záhy nenávidí... Nakonec se vůbec nechtějí oba, až se... hádejte co? Správně, o pár dnů po nejvypjatější hádce již kráčejí ve svatebním průvodu. No a já to s tímhle filmem měl podobně: chvíli mě hodně bavil, zajímal, upoutal některými motivy (nejvíc asi tou veselou jízdou s přítelem a následným zvratem), některou z písní nebo atmosférou jednotlivých scén a záběrů (rybačka na lodi vede..). Jindy mě štval, otravoval, vyvolával nad hlavními postavami spíše lhostejnost a pudil vyčkávat konec. Přitom ono téma složitých vztahů, nakolik mi aktuálně není tolik blízké, mě dokázalo dost zaujmout u Bergmana v Scénách z manželského života. Tam jsem s postavami dost souznil, tady až na pár scén moc ne... a možná je to tím „in medias res“ zpracováním, kdy hned v první scéně sledujeme pár v posteli a ač se později o obou pár věcí dozvíme, jakoby zde v té civilní atmosféře každodenního života současně chyběla hlubší psychologie, díky níž bych si k postavám ten hlubší vztah našel. [60%] ()