Osobnosť televíznej obrazovky 2009

(pořad)
všechny plakáty
Soutěžní
Slovensko, 2010, 180 min

Slávnostný galaprogram pri príležitosti vyhlásenia výsledkov 10.výročia diváckej ankety o najpopulárnejšiu Osobnosť televíznej obrazovky za rok 2009 - OTO. Anketa Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) je divácka anketa, v ktorej diváci raz ročne hlasujú o svojich najobľúbenejších televíznych osobnostiach a programoch.Organizátorom a držiteľom licencie ankety OTO je agentúra APA. Vyhlasovateľom a hlavným mediálnym partnerom je vydavateľstvo Ringier. Vysielateľom slávnostného galavečera, na ktorom sú vyhlasované výsledky ankety OTO je Slovenská televízia. (oficiální text distributora)

T2

Udeľovanie cien na vysokej úrovni, slušná zábavnosť(prednominačné spoty, UFO-nci,...), pekná pieseň a emócie pri In Memory, až na tie nominácie tých fádnych ako že osobností a seriálov TV obrazovky, potešilo aspoň ocenenie za celoživotné dielo pre Štefana Kvietika. V konkurencii Oscarovej ceremónie 2010 to bolo omnoho lepšie a hlavne zábavnejšie. /60%/ ()

tron

„Myslíš, že sme niekoho neurazili?“ – „..Myslím, že nie.“ Tak tento „vtip na pokračovanie“, ktorý moderátor Michal Hudák (ktorý ma pozitívne prekvapil, ale nebol na scéne často) ťahal ako červenú niť naprieč jubilejným desiatim dielom odovzdávania cien osobností televíznej obrazovky, ma bavil. A som rád, že môžem povedať, že to nebola jediná vec, ktorá ma bavila. Síce nechápem, prečo je v TELEVÍZNEJ CENE kategória spevák/speváčka a niektoré trápne bulvárne pseudo hviezdičky slovenského sveta rozhodne „nemusím“ (ani sem tie odpady spoločnosti nebudem písať), ale celkovo sa mi to páčilo, odsýpalo to, malo to švih, tempo a pri niektorých scénach som sa nielenže zasmial, ale raz mi dokonca zabehlo kakao (Štúr a Malachovský ako jediní rozosmiali publikum k slzám). Viac v mojom článku na Recenzie.org. ()

jojinecko

TV pravidelne takmer nepozerám (okrem Partičky:), ale OTO patrilo podľa mňa k tomu najlepšiemu možnému, čo sa dá v našich pomeroch vidieť. Nehodnotím trápne slovenské "celebrity"(!!!) ale samotnú nápaditosť, parádnu politickú nekorektnosť a režisérsku&scenáristickú&dramaturgickú invenciu celého programu. Dá sa z našich "známych osobností" (najmä Skrúcaný a Hudák) vytrieskať viac potenciálu pre samotný program, ako to bolo ukázané tu? Myslím, že nie... Program mal drive, nostalgickú chvíľku (Kvietik), nablýskanosť, iróniu, vtip...všetko čo je možné spraviť v našom malom zaprdenom mediálnom priestore, tu na moje veľké prekvapenie vyšlo...a to všetko prvý krát vysielané v HD. Ale vždy sa nájdu kritici (už len z princípu), vo vnútri skrytí konformisti hltajúci takmer všetko čo beží na obrazovkách a ktorý sa po kritike niečoho neštandardného pohodlne usadia pred svoj pravidelný a dokonale "z rady nevybočujúci" TV seriál a lá Ordinácia v ružovej záhrade... ()

Martin741

Akonahle nasa herecka elita vymrela, nejake OTO pre mna stratili zmysel. Aj tak tie "celebrity" co zvolia, mam totalne na haku. 5 % ()

horacko

Ani neviem, prečo som sa nato díval, keďže tieto relácie typu Slávik, OTO, TOM vôbec neuznávam. Ale hodnotím program samotný a nie to kto vyhral a kto nie, kto mal byť nominovaný a nebol. Takže k programu: Niečo tak úbohé, slabé som vážne nečakal. Prepáčte, no mňa dokonca nudilo aj to, keď spievala to 14-ročné dievča. Jednu hviezdičku dávam za dvojicu Polnišová - Latiňák, ktorí tam asi ako jediní spievali bez playbacku a vážne ma pobavili. Ostatné až na pár svetlých chvíľok bola hrôza, najviac ma dorazili tí mimozemšťania so Sajfou...to som vážne nepochopil či to malo byť vtipné alebo proste iba trápne a hlúpe. No čo sa dalo čakať, keď som deň predtým pozeral skvelý program Oscara. ()

klúčik

Prešiel rok a zas tu máme OTO. Naši herci sa opäť nahodili do gala a zasadli do divadla a čakali na to ako dopadnú. A dopadli!!!!!! Adéla Banašová - naj zabávač, to hovorí za všetko !!!! Je to anketa divákov , tak aj také sú výsledky. Na druhú stranu tu bola výborná dvojica Hudák - Skrúcaný. Len zato , že boli vynikajúci dávam 60%. ()

unagi odpad!

Už by sme mohli konečne spraviť OTO-a na úrovni bez trapností, siliaceho humoru! Veď by to malo mať nejakú úroveň! ale tOTO ??? Kto tam vtlačil Skrócaného??? Ten ešte žije?? Veď ten chlap nemá páru čo je humor a čo sa hodí pred kamerami! No hamba takémuto vysielaniu!!! ()

dehlie

z princípu nechápem na čo takéto ceny existujú. pripadá mi hlúpe, keď niekto napríklad dostane cenu za prečítanie 5 viet ako moderátor športu. slovenské televízie skoro nesledujem, pripadajú mi úplne prázdne, absentuje v nich kreativita, inteligentný humor, seriózne spravodajstvo, kvalitný dabing a milión ďalších vecí. program som si ale pozrel, bol prekvapivo vtipný, na naše pomery nekomformný. vrcholom bolo odovzdávanie ceny pre speváčku roka. ()

filip289

Mne sa to celkom páčilo. Aj ked niektoré pokusy o vtip boli dosť trápne (napr. Sajfa a ufóni), niektoré ma dosť pobavili (Hudák so Skrúcaným na koni). Ale Osobnosť TV publicistiky - Zlatica Puškárová? začo? prečo? ...Spevák - Mário Kollár (Kuly) taktiež začo?... Výsledky: http://anketaoto.cas.sk/ ()