Koncert pro mantinely (TV film)

Hudební / Komedie

Československo, 1977, 40 min

Sportovně-hudební komedie natočena FSB pro ČST Praha z pera V.Nesrsty a Z.Podskalského, jehož vliv na tohle dílko je hodně čitelný a řekl bych klasický, něco jako Alfons Karásek. Zábavné, v příjemné stopáži se spoustou známých tváří své doby. Herecky mě nejvíc zaujal M.Karpíšek jako dirigent a trenér golmanů, K.Heřmánek v roli hokejisty „diváky dobrácky přezdívaný Zlý muž“ a J.Asterová coby krasobruslařka. Svůj vysoký standart si odehráli i V.Brodský, P.Nárožný, H.Růžičková a J.Krmpol.(9.3.2010)

Zajímavý nápad. Jedna hvězda navíc za Miloše Frýbu a podplaceného "střelce" Krampola :-) 60%(9.3.2010)

"Obávám se, že kapelník dostal dvě minuty za postavení mimo hru." Jako zasloužilý sportovní fanda bych rád znal výsledek utkání Modrých proti Bílým, ale ten mi nikdo nesdělil. Naposledy jsem zaznamenal 4:1 pro Modré po Krampolově hattricku a to je škoda. Fandil jsem totiž Bílým, jejichž Zlý muž Heřmánek byl naprosto jedinečný, brankář uměl lepší piruety a záludný hráč Hrzán měl taky své kouzlo. Ano, byla to hrozná hovadina, kdy se hokej hraje za hudebního doprovodu tuby, fagotu či smyčců, ale to by mi nevadilo. Horší bylo to, že jsem se chvílemi nudil a to přes famózní výkon trombónisty, trianglisty, tympánisty či harfenistky.(19.4.2017)

Zdeněk Podskalský opět skóruje (a zaslouží si aspoň líznout červená čísla). Podskalský s autorem námětu Vladimírem Nesrstou splnili, co si předsevzali - předkládají hudební frašku na ledě. Pokud přečkáte úvodní koncertní pasáž, pak vám dění na stadionu nabídne parádní davové scény s detailními záběry na jednotlivé fanoušky, mezi nimiž vyčnívají Vlastimil Brodský (jak ten si dovedl zajistit přísun pochutin:-), Petr Nárožný a samozřejmě hudebníci (mmj. Felix Slováček). Celé dění komentují Miloš Frýba (televizní komentátor) a Pavel Bobek (hlasatel na stadionu). Vtipné je fraškovité komolení pojmenování hokejových přestupků. Komu to bystří, ten ocení televizní mistry.(9.3.2010)

• lubospoti

Tak tohle byla opravdu "taškařice". Pár vtipných hlášek a situací , které by vystačily dohromady tak na jednu pětiminutovou scénku. Tady jsou však naředěny do čtyřicetiminutové estrády na ledě a v hledišti. Zejména scény s orchestrem mi přišly úplně zbytečné.(1.7.2016)