LEGO: Clutch Powers zasahuje

• Česko LEGO: Dobrodružství kostiček (více)
Ukázka z filmu 4

Zažijte úplně poprvé, jak nápaditý svět stavebnice LEGO ožívá v novém celovečerním filmu na DVD. Seznamte se s Clutchem Powersem, nejlepším stavitelem a badatelem ve vesmíru LEGO, který se právě chystá na svou dosud nejnebezpečnější výpravu. Vydejte se s Clutchem a jeho týmem expertů LEGO na dobrodružství, které vás zavede na vězeňskou planetu středověkého světa Ashlar, kde musí pomoci právoplatnému dědici královského trůnu získat zpět království z rukou zlého a zákeřného čaroděje Mallocka. Jejich stavitelské schopnosti budou vystaveny těžké zkoušce, protože je čeká souboj s Mallockovo armádou kostlivců. Připravte se na akcí nabité dobrodružství, jaké jste dosud neviděli, protože Clutch Powers zasahuje! (oficiální text distributora)

Viktooorka

Zaručený způsob jak si vrátit vzpomínky na krásné dětství. U mě to zafungovalo na jedničku. Dostala jsem nejen nával nostalgie, ale i kopec zábavy, dokonalou podívanou a další lásku na svůj seznam pohádak. Kostlivci bodovali!! 90% [3. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

Big Bear

Pokud vaše ratolest ještě nemá alespoň menší bednu této chytré stavebnice, tak po tomto filmu ji jistě bude po vás loudit. V podstatě je to 78 minut trvající reklama, s místy docela vtipným scénářem i dostatkem akce. Děti to jistě ocení a dospělý při sledování najde nejednu narážku na nějaký ten film. Avatar, Armagedon, Indiana Jones... ---- Já tuhle stavebnici od dětství miluju a moje ratolest díky tomu zdědila obří bednu všech možných kostek. Kdo jej vymyslel byl machr a všichni pediatři jej dodnes doporučují všem dětem (tedy od 3 let výše kvůli možnému spolknutí malých částí :-)). S Legem měla fantazie dveře dokořán. Stačilo několik verzí tvarů a barev kostek a člověk postavil cokoliv. S každou další krabicí od Ježíška, který je sháněl v Tuzexu či později z prvních cest do NSR se možnosti kombinací tvarů a získaných staveb zvětšovaly. Dnes se bohužel lego přizpůsobuje současným trendům a je otázka zda to má vůbec zapotřebí... Máme tu Lego Hary Pottera, Cars, Piráty z Karibiku, Batmana... atd... Děti si už nevymýšlí tvary samy, řada věcí je tak předlisovaná, že je zkrátka nejde sestavit moc jinak... A to je trochu škoda. Podobně to cítím i s tímto filmem. * * * ()

hippyman

indiana jones? starwars? pán prstenů? omyl! originální animovaná směsice všeho, co se mi kdy líbilo, takže, ač tomu sám nevěřím, prostě za 70% no... [3. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

Smok

Vynikajúci pokus, ako dostať LEGO svet do našich obývačiek. Svoj film majú autíčka HotWeels, všelijaké Barbie a čo ja viem, čo ešte, tak prečo nie aj LEGO postavičky. Animácia sa mi nesmierne páčila, oviala ma silná nostalgia a rád som si zaspomínal na časy, keď som sám v tomto kockatom svete trávil celé poobedia a nemal iné starosti :) No a nakoniec ešte len dodám, že som sa nestíhal diviť, koľko sa toho v LEGO svete od mojich čias zmenilo. ()

Němi

Tvurci zfilmovali doslovne detske fantazie, kde se v jedne obrovske krabici s Legem skryvaji auta, policejni stanice, draci, carodejove, rytiri nebo vesmirne lode. Vysledek je strasny mismas, kde jsou jednotlive casti kvalitni, ale dohromady absolutne nesedi. Kdyby se soustredili na jedno tema, mohl vzniknout dokonaly detsky film, protoze cit pro jeho dobrodruzstvi a 'akci' Baker ma - napr bitva kostlivcu vypada uzasne! __ Ale z vysledku by klidne mohl byt detsky kult. Zachvaty nostalgie pri zaberech na nektere pozapomenute casti byly obrovske! _ (Film nevypada tak levne jak v traileru) ()

Bachy

Výborný nápad s obrovským potenciálem, který je ovšem tak neuvěřitelně naivní. Přeci jen jde o Lego, tak k tomu ta naivita patři, ale pokud chcete opravdovou zábavu s kostkama, doporučuji Lego PC hry. Jak Star Wars, tak Batman patří do zlatého fondu her a většina video sekvenců je o třídu výše než tento snímek. Navíc se elegantně vyhýbá trapnostem. Nápad beru a jsem z něj nadšen:"Jen více Lego filmů." Ale tohle je teprve prní krůček. Dál to půjde určitě lépe. ()

Chrustyn

Je trochu těžké hodnotit film, který i 10 letému dítěti musí připadat infantilní ale pokud jste se někdy zapletli s Legem z filmu musíte při sledování chtě nechtě cítit určitou nostalgii. Draci, kouzelníci, kostry, auta, monstra, akce. Před 16 lety bych chrochtal blahem. ()

Terva

Hned v úvodu je zdařilá parodická scéna na film Vetřelci 2, kdy Elen bojuje zavřená ve vysokozdvižném nakladači proti Královně. Zde Cluth bojuje podobně. Jinak v tomto příběhu jsou vidět vlivy filmů jako je Star Trek, Star Wars, Riddick nebo MI6. Jako celek je to neucelené, moc dětské a ani choreografie není dobrá a působí spíš zmateně, hlavně při obléhání hradu. CITÁT - Mám pro vás další úkol.........50% ()

MartinezZ

21.3.2010 ~ Máte zájem spotřebovat si svoji dávku infantilnosti pro tento měsíc a nevíte kde? No u Lega přeci! Buďto můžete vytáhnout svoje zásoby barevných kostiček a nechat tvořit svoji fantazii a nebo se pohodlně usadíte a necháte na sebe působit něco málo přes hodinu dlouhý příběh o Clutchovi a jeho týmu. A to mi věřte, Clutch je frajer ;) ~ Clutch je takový ten typ frajera, co všechno zná, všechno ví, v každé situaci si ví rady, vždy má pravdu, je silný a odvážný a davy ho milují. Clutch je totiž nejznámější dobrodruh celého Lego universa a ví to o něm celá obora (a dost možná i za hranicemi kostičkového vesmíru). A tak když nám z vězení pláchne intergalaktický zlý čaroděj, volba na zachránce všehomíra je jasná. A aby se nám Clutch netoulal sám, dostane do party.. partu. Trojici hvězd ve svém oboru, přičemž každý je trhlý jiným způsobem. Máme tu bioložku, demoličního experta a inženýra. Čtverka je to nesourodá, v kuse mají nějaké rozepře a je na nich se naučit spolupracovat a společně porazit zlého čaroděje, jeho kostlivce a ochránit zdejší království a tak vůbec. ~ Děj, zápletka, zpracování, dialogy, poselství, to vše je primárně zaměřeno hlavně na dětské publikum a věřím, že tohle být ve 3D, budou z toho špunti nadšeni. A dost možná nejen oni. Přiznám se, že na tuhle koninu bych si snad zašel taky :) Primárním poselstvím divákům tak budiž to, že zlo je vždy potrestáno, slabším se má pomáhat a všichni mají spolupracovat ve jménu blaha ostatních, protože "Všichni dohromady uděláme moc". Až potud by to byla standardní dětská animovaná splácaná pohádka, kdyby... ~ ...kdyby vám celou dobu před očima nechodily, nelétaly, neskotačily a vůbec se všelijak neprojevovaly... kostičky :) Ano, ono "Lego" v názvu neznamená zkratku "Lethal Gospel" (což by spíše naznačovalo rating 15+ :D), ale vážně tu jde v první řadě o kostičky. Takřka všechno je tu totiž z Lega. Panáčci, vozítka, nástroje, hrady, mosty, města. Prostě (skoro) všechno. A to je vám tak ulítle praštěný, až je to zajímavý. A autoři se z toho nebojí ani v nejmenším těžit, takže pokud se něco může rozsypat, tak se to rozsype, pokud je něco rozsypaného a jde to složit jinak, složí se to jinak. Jednoduše proto, že je to Lego a s Legem se kreativitě meze nekladou. A tak když se vám něco rozbije, je přímo ve filmu ukázáno, že z toho lze okamžitě složit něco jiného (mimochodem, Clutch je frajer). Navíc, jak všichni dobře víme, Lego už zdaleka nejsou JEN kostičky, Lego má i své žánry, a tak není problém, aby "Indiana Jones" Clutch v jednu chvíli v lego-jeskyni bojoval s jeskyním tvorem, poté se prodrandil lego-městem, následně se všichni proletěli lego-vesmírem do středověkého lego-světa a tam bojovali s lego-černokněžníkem. Aneb vše, co známe, tu máme z kostiček, dokonce i fajnový Legohenge (Stonehenge) :D ~ Jednoduše, Lego je asi nesmrtelné. Když už dobylo PC herní scénu (Lego Batman, Lego Indiana Jones, Lego Star Wars), je na čase, aby dobylo i Hollywood. A já mu to i přeji. Po 'Panice v městečku' tu totiž máme v poměrně krátké době další originální projekt. ~ PS: A kdy bude Lego Avatar, co? () (méně) (více)

..Lucas..

Kdybych to viděl jako malej, tak jsem z toho nadšenej hodně dlouho..:D příjemně strávených 80 minut, dobrej příběh a hlavně se mi líbí, jak je tam ukázanej celej Lego svět :) ()

OG_Swifty

Detsky film o Legu s prijemnou animaci (mnohem lepsi, nez jakou ma Bionicle) a jednoduchym pribehem. Nenadchne, ale ani neurazi... ()

zorro

Není to špatné místy to spíše připomína fanfilm, ale co člověk si rád za vzpomíná na nejlepší stavebnici na světě. Doufám, že udělají nějaký s rytíři a piráty ty totiž byli bomba. 50% ()

A.L.E.S.

Mám doma plný kýbl těchhle kostiček. Takže když jsem se dozvěděl o tomhle filmu, neváhal jsem, a téměř okamžitě ho zhlédl. Pravda, amatérská videa na YouTube jsou legračnější, ale svým způsobem se mi splnilo dětské přání, že se ty LEGO jednou probudí k životu. Teď už si počkáme na to, že třeba Češi natočí podobnou variaci na stavebnici Merkur. ()