LEGO: Clutch Powers zasahuje

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2010, 78 min

Howard E. Baker

Tom Rogers

Výborná LEGO animácia, ktorá pobaví aj staršie publikum. Úplne neškodná rozprávka, ktorá aspoň nie je svojim dejom trápna ako iné rozprávky. Je to rozprávka pri ktorej sa dá zasmiať aj zaspomínať si na časi, keď sme ešte boli deťmi a každý sme mali doma aspoň jedno lego. A mať tak teraz 8 rokov tak by som to určite dokázal pozerať aj celý deň, preto nemôžem dať menšie hodnotenie ako 70%.(Ale priznám sa, že ma to niekedy nudilo)(2.4.2010)

Celkově pěkná pohádka ze světa Lego stavebnice, v mládí mě bavila více než naše česká merkur. Ve filmu lze nalézt spousta odkazů na jiné filmy a postavy, takže otevřený konec přinese pokračování. Snad si děti v budoucnosti nebudou hrát už s 3D hračkami pomocí virtuálních technologií...(6.3.2010)

Tvurci zfilmovali doslovne detske fantazie, kde se v jedne obrovske krabici s Legem skryvaji auta, policejni stanice, draci, carodejove, rytiri nebo vesmirne lode. Vysledek je strasny mismas, kde jsou jednotlive casti kvalitni, ale dohromady absolutne nesedi. Kdyby se soustredili na jedno tema, mohl vzniknout dokonaly detsky film, protoze cit pro jeho dobrodruzstvi a 'akci' Baker ma - napr bitva kostlivcu vypada uzasne! __ Ale z vysledku by klidne mohl byt detsky kult. Zachvaty nostalgie pri zaberech na nektere pozapomenute casti byly obrovske! _ (Film nevypada tak levne jak v traileru)(28.2.2010)

Vynikajúci pokus, ako dostať LEGO svet do našich obývačiek. Svoj film majú autíčka HotWeels, všelijaké Barbie a čo ja viem, čo ešte, tak prečo nie aj LEGO postavičky. Animácia sa mi nesmierne páčila, oviala ma silná nostalgia a rád som si zaspomínal na časy, keď som sám v tomto kockatom svete trávil celé poobedia a nemal iné starosti :) No a nakoniec ešte len dodám, že som sa nestíhal diviť, koľko sa toho v LEGO svete od mojich čias zmenilo.(24.3.2010)

Existují tzv. Brickfilms, což jsou většinou krátké filmíky tvořené pomocí LEGO. Většinou jde o různé parodie nebo tributy na slavné filmy či scény. Plno jich najdete na YouTube. Figurky, které se dají různě zapolohovat, nastavit, fixovat, totiž přímo vybízejí k takovým filmovým domácím miniprodukcím. Toto je však prvním oficiálním výtvorem s celovečerní (spíše odpolední) stopáží a s požehnáním přímo od LEGO. Tvůrci se inspirovali postavami, prostředím z opravdu existujících témat dostupných v prodeji. Film ovšem není tentokrát tvořen stop-motion animací, ale už solidním CGI. Je zábavné sledovat všechny ty dějové peripetie figurek, které mají definitivně danou stavbu těla s poněkud omezenými pohybovými aktivitami a mimikou, přesto však provádějící plnohodnotné výkony na úrovni konkurenčních animáků. Dějově dětsky skotačivé, ovšem okouzlující ve fantazii a využití legendárních kostek v očích kdejakého bývalého LEGiOnáře.(2.10.2010)

• - Jméno filmové postavy Kjella je odvozeno od majitele dánské výrobní společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena. (Conspi)