LEGO: Clutch Powers zasahuje

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2010, 78 min

Howard E. Baker

Tom Rogers

Mám doma plný kýbl těchhle kostiček. Takže když jsem se dozvěděl o tomhle filmu, neváhal jsem, a téměř okamžitě ho zhlédl. Pravda, amatérská videa na YouTube jsou legračnější, ale svým způsobem se mi splnilo dětské přání, že se ty LEGO jednou probudí k životu. Teď už si počkáme na to, že třeba Češi natočí podobnou variaci na stavebnici Merkur.(25.5.2011)

Vynikajúci pokus, ako dostať LEGO svet do našich obývačiek. Svoj film majú autíčka HotWeels, všelijaké Barbie a čo ja viem, čo ešte, tak prečo nie aj LEGO postavičky. Animácia sa mi nesmierne páčila, oviala ma silná nostalgia a rád som si zaspomínal na časy, keď som sám v tomto kockatom svete trávil celé poobedia a nemal iné starosti :) No a nakoniec ešte len dodám, že som sa nestíhal diviť, koľko sa toho v LEGO svete od mojich čias zmenilo.(24.3.2010)

Hned v úvodu je zdařilá parodická scéna na film Vetřelci 2, kdy Elen bojuje zavřená ve vysokozdvižném nakladači proti Královně. Zde Cluth bojuje podobně. Jinak v tomto příběhu jsou vidět vlivy filmů jako je Star Trek, Star Wars, Riddick nebo MI6. Jako celek je to neucelené, moc dětské a ani choreografie není dobrá a působí spíš zmateně, hlavně při obléhání hradu. CITÁT - Mám pro vás další úkol.........50%(16.8.2014)

Výborná LEGO animácia, ktorá pobaví aj staršie publikum. Úplne neškodná rozprávka, ktorá aspoň nie je svojim dejom trápna ako iné rozprávky. Je to rozprávka pri ktorej sa dá zasmiať aj zaspomínať si na časi, keď sme ešte boli deťmi a každý sme mali doma aspoň jedno lego. A mať tak teraz 8 rokov tak by som to určite dokázal pozerať aj celý deň, preto nemôžem dať menšie hodnotenie ako 70%.(Ale priznám sa, že ma to niekedy nudilo)(2.4.2010)

Tento snímek se hrozně těžko hodnotí, natož pak komentuje. Ale jsem hrozně rád, že jsem se k tomu dostal. I když je to hlavně pro děcka! Jako malej kluk jsem na byl na legu závislý. A teď jsme s přítelkyní koukali a předháněli se, kdo měl v dětství více postaviček a věcí, které se filmem mihly. Film samotný já hodnotím jako dokonalý počin. Příběh je jednoduchý, vtipy často laciné, ale je to tak dobře udělané a ta dávka nostalgie fakt těžce tlačí. 5* nedám jen proto, že hodnotím film a ne lego jako takové. Moc se mi to líbilo! Asi mrknu i na ty LEGO: Star Wars.(29.2.2012)

• - Jméno filmové postavy Kjella je odvozeno od majitele dánské výrobní společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena. (Conspi)