LEGO: Clutch Powers zasahuje

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2010, 78 min

Howard E. Baker

Tom Rogers

Existují tzv. Brickfilms, což jsou většinou krátké filmíky tvořené pomocí LEGO. Většinou jde o různé parodie nebo tributy na slavné filmy či scény. Plno jich najdete na YouTube. Figurky, které se dají různě zapolohovat, nastavit, fixovat, totiž přímo vybízejí k takovým filmovým domácím miniprodukcím. Toto je však prvním oficiálním výtvorem s celovečerní (spíše odpolední) stopáží a s požehnáním přímo od LEGO. Tvůrci se inspirovali postavami, prostředím z opravdu existujících témat dostupných v prodeji. Film ovšem není tentokrát tvořen stop-motion animací, ale už solidním CGI. Je zábavné sledovat všechny ty dějové peripetie figurek, které mají definitivně danou stavbu těla s poněkud omezenými pohybovými aktivitami a mimikou, přesto však provádějící plnohodnotné výkony na úrovni konkurenčních animáků. Dějově dětsky skotačivé, ovšem okouzlující ve fantazii a využití legendárních kostek v očích kdejakého bývalého LEGiOnáře.(2.10.2010)

Jé teďka dokonce 2 hodinovej film na motiv LEGA. Musím říci, že se to povedlo. Krásný, někdy srandovní a trochu akční LEGO film trošku na závěru připomíná kostlivcema LEGO Castle. Od toho, co jsem tenhle film viděl, jsem si zas o trochu víc začal hrát s legem. Takže postavičky můžou ožívat dále i v krátkometrážních filmech a zachvíli u LEGO filmů bude 6 hvězdiček. Takže dávám 90%(21.10.2011)

• Bachy

Výborný nápad s obrovským potenciálem, který je ovšem tak neuvěřitelně naivní. Přeci jen jde o Lego, tak k tomu ta naivita patři, ale pokud chcete opravdovou zábavu s kostkama, doporučuji Lego PC hry. Jak Star Wars, tak Batman patří do zlatého fondu her a většina video sekvenců je o třídu výše než tento snímek. Navíc se elegantně vyhýbá trapnostem. Nápad beru a jsem z něj nadšen:"Jen více Lego filmů." Ale tohle je teprve prní krůček. Dál to půjde určitě lépe.(26.5.2010)

Hned v úvodu je zdařilá parodická scéna na film Vetřelci 2, kdy Elen bojuje zavřená ve vysokozdvižném nakladači proti Královně. Zde Cluth bojuje podobně. Jinak v tomto příběhu jsou vidět vlivy filmů jako je Star Trek, Star Wars, Riddick nebo MI6. Jako celek je to neucelené, moc dětské a ani choreografie není dobrá a působí spíš zmateně, hlavně při obléhání hradu. CITÁT - Mám pro vás další úkol.........50%(16.8.2014)

Mám doma plný kýbl těchhle kostiček. Takže když jsem se dozvěděl o tomhle filmu, neváhal jsem, a téměř okamžitě ho zhlédl. Pravda, amatérská videa na YouTube jsou legračnější, ale svým způsobem se mi splnilo dětské přání, že se ty LEGO jednou probudí k životu. Teď už si počkáme na to, že třeba Češi natočí podobnou variaci na stavebnici Merkur.(25.5.2011)

• - Jméno filmové postavy Kjella je odvozeno od majitele dánské výrobní společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena. (Conspi)