LEGO: Clutch Powers zasahuje

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2010, 78 min

Howard E. Baker

Tom Rogers

21.3.2010 ~ Máte zájem spotřebovat si svoji dávku infantilnosti pro tento měsíc a nevíte kde? No u Lega přeci! Buďto můžete vytáhnout svoje zásoby barevných kostiček a nechat tvořit svoji fantazii a nebo se pohodlně usadíte a necháte na sebe působit něco málo přes hodinu dlouhý příběh o Clutchovi a jeho týmu. A to mi věřte, Clutch je frajer ;) ~ Clutch je takový ten typ frajera, co všechno zná, všechno ví, v každé situaci si ví rady, vždy má pravdu, je silný a odvážný a davy ho milují. Clutch je totiž nejznámější dobrodruh celého Lego universa a ví to o něm celá obora (a dost možná i za hranicemi kostičkového vesmíru). A tak když nám z vězení pláchne intergalaktický zlý čaroděj, volba na zachránce všehomíra je jasná. A aby se nám Clutch netoulal sám, dostane do party.. partu. Trojici hvězd ve svém oboru, přičemž každý je trhlý jiným způsobem. Máme tu bioložku, demoličního experta a inženýra. Čtverka je to nesourodá, v kuse mají nějaké rozepře a je na nich se naučit spolupracovat a společně porazit zlého čaroděje, jeho kostlivce a ochránit zdejší království a tak vůbec. ~ Děj, zápletka, zpracování, dialogy, poselství, to vše je primárně zaměřeno hlavně na dětské publikum a věřím, že tohle být ve 3D, budou z toho špunti nadšeni. A dost možná nejen oni. Přiznám se, že na tuhle koninu bych si snad zašel taky :) Primárním poselstvím divákům tak budiž to, že zlo je vždy potrestáno, slabším se má pomáhat a všichni mají spolupracovat ve jménu blaha ostatních, protože "Všichni dohromady uděláme moc". Až potud by to byla standardní dětská animovaná splácaná pohádka, kdyby... ~ ...kdyby vám celou dobu před očima nechodily, nelétaly, neskotačily a vůbec se všelijak neprojevovaly... kostičky :) Ano, ono "Lego" v názvu neznamená zkratku "Lethal Gospel" (což by spíše naznačovalo rating 15+ :D), ale vážně tu jde v první řadě o kostičky. Takřka všechno je tu totiž z Lega. Panáčci, vozítka, nástroje, hrady, mosty, města. Prostě (skoro) všechno. A to je vám tak ulítle praštěný, až je to zajímavý. A autoři se z toho nebojí ani v nejmenším těžit, takže pokud se něco může rozsypat, tak se to rozsype, pokud je něco rozsypaného a jde to složit jinak, složí se to jinak. Jednoduše proto, že je to Lego a s Legem se kreativitě meze nekladou. A tak když se vám něco rozbije, je přímo ve filmu ukázáno, že z toho lze okamžitě složit něco jiného (mimochodem, Clutch je frajer). Navíc, jak všichni dobře víme, Lego už zdaleka nejsou JEN kostičky, Lego má i své žánry, a tak není problém, aby "Indiana Jones" Clutch v jednu chvíli v lego-jeskyni bojoval s jeskyním tvorem, poté se prodrandil lego-městem, následně se všichni proletěli lego-vesmírem do středověkého lego-světa a tam bojovali s lego-černokněžníkem. Aneb vše, co známe, tu máme z kostiček, dokonce i fajnový Legohenge (Stonehenge) :D ~ Jednoduše, Lego je asi nesmrtelné. Když už dobylo PC herní scénu (Lego Batman, Lego Indiana Jones, Lego Star Wars), je na čase, aby dobylo i Hollywood. A já mu to i přeji. Po 'Panice v městečku' tu totiž máme v poměrně krátké době další originální projekt. ~ PS: A kdy bude Lego Avatar, co?(18.3.2013)

Hned v úvodu je zdařilá parodická scéna na film Vetřelci 2, kdy Elen bojuje zavřená ve vysokozdvižném nakladači proti Královně. Zde Cluth bojuje podobně. Jinak v tomto příběhu jsou vidět vlivy filmů jako je Star Trek, Star Wars, Riddick nebo MI6. Jako celek je to neucelené, moc dětské a ani choreografie není dobrá a působí spíš zmateně, hlavně při obléhání hradu. CITÁT - Mám pro vás další úkol.........50%(16.8.2014)

Pokud vaše ratolest ještě nemá alespoň menší bednu této chytré stavebnice, tak po tomto filmu ji jistě bude po vás loudit. V podstatě je to 78 minut trvající reklama, s místy docela vtipným scénářem i dostatkem akce. Děti to jistě ocení a dospělý při sledování najde nejednu narážku na nějaký ten film. Avatar, Armagedon, Indiana Jones... ---- Já tuhle stavebnici od dětství miluju a moje ratolest díky tomu zdědila obří bednu všech možných kostek. Kdo jej vymyslel byl machr a všichni pediatři jej dodnes doporučují všem dětem (tedy od 3 let výše kvůli možnému spolknutí malých částí :-)). S Legem měla fantazie dveře dokořán. Stačilo několik verzí tvarů a barev kostek a člověk postavil cokoliv. S každou další krabicí od Ježíška, který je sháněl v Tuzexu či později z prvních cest do NSR se možnosti kombinací tvarů a získaných staveb zvětšovaly. Dnes se bohužel lego přizpůsobuje současným trendům a je otázka zda to má vůbec zapotřebí... Máme tu Lego Hary Pottera, Cars, Piráty z Karibiku, Batmana... atd... Děti si už nevymýšlí tvary samy, řada věcí je tak předlisovaná, že je zkrátka nejde sestavit moc jinak... A to je trochu škoda. Podobně to cítím i s tímto filmem. * * *(11.3.2012)

Tento snímek se hrozně těžko hodnotí, natož pak komentuje. Ale jsem hrozně rád, že jsem se k tomu dostal. I když je to hlavně pro děcka! Jako malej kluk jsem na byl na legu závislý. A teď jsme s přítelkyní koukali a předháněli se, kdo měl v dětství více postaviček a věcí, které se filmem mihly. Film samotný já hodnotím jako dokonalý počin. Příběh je jednoduchý, vtipy často laciné, ale je to tak dobře udělané a ta dávka nostalgie fakt těžce tlačí. 5* nedám jen proto, že hodnotím film a ne lego jako takové. Moc se mi to líbilo! Asi mrknu i na ty LEGO: Star Wars.(29.2.2012)

Kdo nemiloval a neměl doma nějakou stavebnici LEGO? Lego byl hit dětství stejně jako když spatřily světlo světa pogy, kartičky sportovců nebo pokémonů :-). Do nejdelší doby mělo Lego pouze podobu plastovou, ale pak se pár chytrých hlav dalo dohromady a řekli dost! Rozhodly se oprášit stavebnici jak se sluší a patři. Nejdříve to byly vynikající počítačové hry na motivy Lega. Z poslední doby jmenujme LEGO Star-Wars (měl jsem tu čest hrát), LEGO Batman (měl jsem tu čest hrát), LEGO Indiana Jones a LEGO Harry Potter. Na odreagování sloužily dokonale a rovněž grafické zpracování chytalo za srdce. Film má v sobě kouzelně nostalgickou atmosféru jako výše zmiňované hry. Příběh je jednoduchý a film je hlavně pro děti, ale to vůbec nevadí. Clutch Powers je zábavnej snímek a hlavně to pohyblivý lego si člověk prostě musí oblíbit. Film má i pár vtipků, některé méně některé více povedené. Sice jsem už na takový věci starej, ale ten návrat do dětských let za to stojí!(14.8.2010)

• - Jméno filmové postavy Kjella je odvozeno od majitele dánské výrobní společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena. (Conspi)