WWE NXT

Paul Levesque

Scénář:

Akira Mark Fujita

Účinkují:

Darren Matthews, Fergal Devitt, Pamela Martinez, Saraya-Jade Bevis, Ashley Fliehr, Mercedes Kaestner-Varnado, Ben Satterly, Rami Sebei, Kevin Steen (více)

WWE NXT je programom, ktorý sa vyvíja od roku 2010. Show začala ako mix reality show a wrestlingového konkurzu, kde mal výherca garantované miesto v RAW a taktiež šancu na titulový zápas podľa vlastného výberu. Tento formát s čiastočnými zmenami trval do mája 2012, kedy si NXT prešlo premenenou, ktorá dodnes opantáva fanúšikov zápasenia. Z reality show sa stala plnohodnotná wrestlingová show, ktorá doteraz slúži ako miesto, kde nové talenty dostávajú príležitosť vyvíjať sa, ukázať svoje schopnosti a vybudovať si fanúšikovskú základňu ešte predtým, než sa objavia v jednej z vlajkových show spoločnosti WWE. (drake31)

TheSpearCZ

NXT se za poslední roky neskutečně zvedla. Dříve to bylo celkem o ničem, ale teď už to má velký potenciál. Vidíme tam hvězdy, které oproti hlavnímu rosteru září a NXT Takeovery jsou prostě neskutečný. Každopádně, weekly shows jsou pořád slabé a proto dávám pouze 4 hvězdy. ()

VokyYy

Ze začátku to vypadalo dobře, dobrý nápad a dobré zápasy, ale postupem času zjišťuji, že až na Danielsona a Barreta, to nejsou wrestleři, další takový malý plus je za ty soutěže, lepší ** ()

drake31

NXT si naprieč rokmi prešla mnohými etapami. Keď show začala v roku 2010 ako "reality show" kde wrestleri "súťažili" o permanentnú pozíciu pod WWE, ja som bol stále niekde na začiatku svojej wrestlingovej púte, kedy som si stále myslel, že wrestling je skutočný, nikdy ma nenapadlo prečítať komentáre či fóra, a dirt sheets či kayfabe boli termíny ktoré som nepoznal - a ja som bol naproste pohltený týmto svetom. Táto prvá séria NXT taktiež dala svetu vtedy jeden z najcoolovejších momentov wrestlingu so zrodom Nexusu ako aj jeden z najhorších keď ich Cena pochoval zaživa. Ďalšie série som však nesledoval, a NXT bolo ukotvené v mojej mysli len ako táto reality show. Sledovanie wrestlingu v nasledujúcich šiestich rokoch začalo stagnovať, vďaka viacerým životným povinnostiam, a obzvlášť v momente keď som si uvedomil, že už som akoby z toho vyrástol, a tá wrestlingová fantázia sa vytratila. V momente keď som začal pozerať RAW či SmackDown ako normálnu televíznu sériu, a uvedomovať si aká zlá show to je (čo je pocit ktorý si zachovávam dodnes) tak som opustil wrestlingový svet, a vracal som sa len kvôli mojim obľúbeným PPV - Rumble, MITB, Wrestlemania. To sa však zmenilo, keď jeden z mojich najobľúbenejších YouTuberov a moja veľká inšpirácia, TotalBiscuit (R.I.P.), bol hosťom podcastu Going In Raw with Steve & Larson kde rozprávali o Royal Rumble 2016, a ich nadšenie pre wrestling bolo neskutočne opojné a nákazlivé, až natoľko, že týchto pánov dodnes sledujem ako aj wrestling. A táto PPV bola taktiež mojim návratom k wrestlingu, mojim zoznámením a zaľúbením na prvý pohľad s menami ako Kevin Owens, Sami Zayn ktorých milujem dodnes, a toto zaľúbenie ma poslalo na púť do minulosti a sledovaním revitalizovanej NXT. Z ničoho nič som bol zrazu v siedmom nebi, cítil tie isté pocity ktoré som mal keď som prvý krát začal sledovať wrestling, každý TakeOver bol event ktorý prinášal zápasy o ktorých som ani netušil že sú možné či zápasy ktoré sú schopné odrozprávať príbeh mnohokrát silnejší než filmy na poli dvoch hodín. Táto láska sa len prehĺbila s príchodom Shinsuke Nakamuru keď v jeho debutnom matchi počas PPV NXT TakeOver: Dallas porazil, v dnes klasickom zápase, vyššie spomínaného Sami Zayna - od tohto momentu som bol naplo pohltený touto show, a ja som nepremeškal ani sekundu. Keď som sa presťahoval za prácou do UK v máji 2016, toto nadšenie a môj interest vo wrestling len rástol, obzvlášť keď som mal okolo seba ľudí, ktorý taktiež sledovali wrestling, a zasvätili ma do sveta o ktorom som stále vedel len veľmi málo. A NXT bolo po niekoľko rokov mojou #1 show, nech sa dialo čokoľvek, musel som dostať moju týždennú dávku skvelého wrestlingového programu, a taktiež som si plánoval dovolenky podľa Sobôt kedy mal byť TakeOver, či kupoval nezdravé množstvo tričiek mojich obľúbencov. Táto láska bola spojená hlavne s wrestlermi samotnými a charaktermi ktoré stvárňovali... čo bol double-edged sword, lebo v momente ako sa moji obľúbenci, či ktokoľvek z NXT dostal na main roster, môj hnev a rozhorčenie ohľadom Raw a SmackDownu len rástlo, keďže Vince v mojich očiach (a očiach mnohých) ruinoval čo robili tieto charaktery špeciálnymi. Ale NXT stále bolo a existovalo, a moja láska bola zdanlivo nepriestrelná, obzvlášť keď každý TakeOver bol perfektnou ukážkou wrestlingu, a mnohé charaktery ktoré som si zamiloval boli stále v NXT. Moja zlatá doba NXT začala 01.04.2016, avšak ako každá zlatá doba aj táto začala pomaly upadať. Tým dňom bol 18.09.2019 kedy NXT odpremiérovala naživo na USA, a započala sa tak Wednesday Night Wars proti AEW Dynamite, wrestlingová show ktorá mala vysoko očakávanú preméru o pár týždňov neskôr (02.10.2019) na TNT. V tomto momente, NXT zrazu začalo strácať svoje čaro, nielen preto lebo rivali produkovali lepší wrestligový produkt, ale preto lebo NXT sa zrazu snažilo byť niečím iným. Možno to nebolo očividné od tej prvej epizódy, no v nasledujúcich mesiacoch sa mnohé začalo meniť k tak trochu meh produktu - televízny produkt, ktorý pomaly začal stagnovať, strácať energiu, strácať ten šarm ktorý robil NXT špeciálnym, obzvlášť pod banerom generickej, nudnej, nezáživnej WWE. TakeOveri mali stále skvelé zápasy, no začal som cítiť, že to nadšenie sa začalo vytrácať a ja som sa začal starať menej a menej o postavy, ktoré som si obľúbil za posledných niekoľko rokov. COVID-era wrestlingu určite nepomohla show, a kreativita v porovnaní s AEW Dynamite bola deň a noc. 14.09.2021 bol den kedy NXT naplno vypadla z môjho kalendáru, deň kedy Vince & Bruce prebrali vedenie NXT a odpremiérovali NXT 2.0. Už to nemá ten šmrnc, nie je to ono, dlho nebolo, a NXT je teraz späť vo svojej developmental fáze kde sledujeme wrestlerov učiť sa zápasiť a zlepšovať sa v ringu, po boku pár zostávajúcich veteránov, ktorý sú v mnohých prípadoch len tieňmi ich predošlých ja. Možno časom sa to zlepší, ale pokým mi Steve & Larson nepovedia, že NXT je znovu must-see wrestligový produkt, tak sa neplánujem vrátiť k sledovanie NXT, mimo PPV, ak teda nejaké budú. NXT bol revolučný produkt pre WWE, a keby Vince nebol taký aký je, viem si predstaviť ako mnohé veci z NXT mohli byť úspešne implementované naprieč dvoma hlavnými show, no Vince je Vince, a rozhodol sa to urobiť opačne. Napriek tomuto úpadku, nikdy nezabudnem na mnohé skvelé momenty či zápasy ktoré NXT vyprodukovalo, ako aj wrestlerov ktorých som tu videl po prvý krát a zamiloval som si ich wrestling, mnohých z nich teraz s radosťou sledujem každú Stredu či Piatok pod AEW banerom. Koniec koncov, NXT bola značkou ktorá ma navrátil do náruče wrestligu, a za to budem HHH a Regalovi navždy vďačný ❤️ () (méně) (více)

Hyb_rid

Novinka WWE o které jsem přesvědčen, že se snaží recyklovat původní projekt Tough Enough běžící v letech 2001 - 2004. Nové tváře potřebuje Vince McMahon jako sůl, ale storyline určený pro absolventy první sezóny, je naprosto hrozný a jako bonus absence krve kvůli ratingu (ve všech pořadech WWE) v mých očích nováčky degraduje na pouhé artisty a kaskadéry (je dobré vidět v WWE opět někoho předvádět 450° splash). Přece jen wrestleři jako Triple H, Edge, Jericho a další prolili spoustu svojí krve všech možných i nemožných druzích zápasů aby si vydobili svou pozici, přízeň a uznání fanoušků, těmhle nováčkům se ovšem všechno nosí na stříbrném podnose v podobě již zmiňovaného storylinu jako Nexus. UPDATE SINCE 2014: Od doby co si vzal NXT na starost HHH prošel tento produkt renesancí a neodiskutovatelně je to nejlepší co současné WWE může nabídnout ať už z hlediska rosteru, zápasů nebo promo částí. ()