poster

Obřad

 • USA

  The Rite

 • Maďarsko

  A rítus

 • Itálie

  Il rito

 • Slovensko

  Rituál

 • Austrálie

  The Rite

 • Nizozemsko

  The Rite

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Itálie, 2011, 109 min

Předloha:

Matt Baglio (kniha)

Scénář:

Michael Petroni

Kamera:

Ben Davis

Hudba:

Alex Heffes

Producenti:

Beau Flynn, Tripp Vinson

Scénografie:

Andrew Laws

Kostýmy:

Carlo Poggioli
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ****

  Ak mate radi filmy o exorcisme, mohol by sa vam pacit aj tento, aj ked mne osobne sa viac pacil VYHANAC DIABLA (1973) alebo V MOCI DIABLA (2005) s Laurou Linney. Tento thriller sa trosku pomalsie rozbieha, avsak ked pride na scenu Anthony Hopkins, zacne to naberat na gradoch. Reziser sa postaral o celkom zaujimavu dusnu atmosferu, kde nechybalo par lakaciek a to nehovorim o poslednej tretine filmu. Anthony Hopkins je skvely herec a hlavne vdaka nemu pridavam filmu aj stvrtu hviezdicku, pretoze na jeho postavu v tomto filme len tak rychlo nezabudnem. Svedsky reziser Mikael Hafström natocil par zaujimavych filmov, mne osobne sa od neho najviac pacila drama zo skolskeho prostredia ZLO MEDZI NAMI (2003) a celkom slusne usiel aj thriller HRA S NEVEROU (2005) s Cliveom Owenom a s Jennifer Aniston. O nieco slabsi thriller bol POKOJ 1408 (2007) s Johnom Cusackom. _________ Anthony Hopkins - (Otec Lucas Trevant) +++ Colin O'Donoghue - (Michael Kovak) +++ Alice Braga - (Angeline) +++ Ciarán Hinds - (Otec Xavier) +++ Toby Jones - (Otec Matthew) +++ Rutger Hauer - (Istvan Kovak) +++ Marta Gastini - (Rosaria) +++ (Videl v kine 05.04.2011) +++(6.4.2011)

 • Radek99
  **

  Nuda ve Vatikánu. Natočit horor bez děsivých scén, bez napětí, bez atmosféry, bez chvilek úzkosti mi přijde jako skutečné rouhání. S mrazivým potem v zádech vzpomínám na Friedkinova Exorcistu, v němž se tu iracionální hrůzu narozdíl od Obřadu skutečně podařilo zhmotnit. Tohle je cesta pustým filmem...(30.10.2011)

 • moviesfan
  ***

  Při sledování The Rite mi chybělo více "akce" nebo cokoli, co by film dokázalo vymanit z určité linie, která mě nedokázala ničím překvapit a po chvíli již byla nudnější. I přes toto negativum je několik pozitiv. Určitě jsou jimi herci a (i když kolísající) děj. Dejme tomu, že film u mě jakžtakž obstál.(25.4.2011)

 • lamps
  *

  Neskutečně tupé a klišovité, s nenápaditým a naprosto nudným scénářem a s atmosférou, která by nehnula ani s pětiletým děckem bojícím se bouřky a tmy. Prostě úplně zbytečný film, jenž se snaží zapůsobit jen děsivou myšlenkou exorcismu a přitom nějak opomíjí základní prvky hororu na dané téma, jako je husté napětí, lekačky nebo hrůzný zjev a projev posedlých. V Obřadu se dočkáme nanejvýš toho, kterak kněz neustále mumlá něco latinsky a zuřivě mává krucifixem. Tu jednu hvězdu dávám vlastně jen za Hopkinse, kterého nesmírně uznávám a mám ho i ve své topce a jehož herecký potenciál je naprosto nehoden tohoto hnusného paskvilu, který jeho kariéru akorát znehodnocuje.(24.8.2011)

 • ARI50
  ***

  Ne až špatný snímek v podáni Anthonyho Hopkinse ve směs se pokouší vyhnat ďábla z lidi a zjistit jeho jméno a nakonec sám je posedlý ďáblem podle mne to až zas tak zle nebylo i co se týče že to má byt podle skutečné události něco tomu chybělo. Výborná hudba skvěle podáni hercu až na novinářku :-) ve směs spokojeny exorcismus já rad a filmy tím pádem.(9.5.2011)

 • - Scéna, ve které se Michael Kovak (Colin O'Donoghue) ptá otce Lucase (Anthony Hopkins): “To je celé?“, načež mu otec Lucas odpoví: „A co bys čekal?. Dým, protáčející se hlavu a zvracení?“, je odkazem na snímek Vymítač ďábla (1973). (jurama525)

 • - Kňaz Lucas, ktorého stvárnil Anthony Hopkins, je exorcistom v malej dedinke blízko Florencie. Vo Florencii istý čas prebýval aj Hannibal Lecter vo filme Hannibal (2001), a tak isto si Florenciu kreslil vo svojej cele vo filme Mlčanie jahniat (1991). (STRATEGYsro)

 • - Divadlo, které je vidět na začátku filmu, je ve skutečnosti Lyric Theatre, které se nachází ve městě Blue Island ve státě Illinois. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace