Chladna zrána (TV film)

Komedie

Československo, 1983, 57 min

• triatlet

Snímek lze vnímat buď jako nechtěně geniální inspiraci pro páně Trošku, nebo jako odpad skládající se z nesourodé snůšky vtipů s rádoby neotřelými záběry na vesnici. Ze sledu "vtipů" - kabela s jablky --> ve vlastní posteli s cizí ženskou --> koupel na dvoře --> zábava = dorty, piva, tanec - zaujme snad jen Brodského Sláveček, koncertující králíkům, nebo hodinu ležící ve studené vodě ve vaně...(7.4.2013)

Prý příběh o spalující touze! Pokud ano, tak ta touha je vyloženě jednostranná, protože manželka tedy moc touhou nehořela anebo měla fakt dobrý mimikry. Každopádně tohle je Drha ve své anarchistické podobě. Chvílemi to totiž působí tak, že nechal herce, ať si dělají co chtějí a pak to nějak sestříhal. Kvality Radostných událostí to sice nedosahuje, ale pár highlightů se tu najde (společné vaření, scéna odchodu do hospody...) a královnou je samozřejmě Dáša Neblechová, která v jedné ruce drží cigáro, v druhý kafe a se svými kily navíc za mohutného vyfukování kouře irituje svoje okolí kecama o tom, jak má "nemocné srdíčko". Pro mě velmi silné tři hvězdy.(27.9.2017)

Komediální příběh z vesnického života, kdy se voják vrací na opušťák domů a chce být aspoň chvilku se svou ženou sám. Jak na potvoru mají ale návštěvu a rozjíždí se vlna humorných situací. Já jsem se bavil výborně! Interiéry domu, hospody, vlaku, taneční zábavy nebo všechny exteriéry jsou nasnímány až jakoby dokumentární kamerou a určitě snímku neškodí. Prostě vyprávění přímo ze života (scénu s papučemi prostě nevymyslíš, to je prostě klasika :)). Jedna z posledních televizních rolí pro Natašu Gollovou a je škoda, že dostala tak málo prostoru (kdo četl Cibulkovu knížku o Nataši Gollové, tak mu to dojde). Dobrá scéna, když se vrací František vlakem domů a v jídelním voze platí za vajíčka, 4 chleby a dvě piva 15 korun, 60 haléřů. Dnes by platil minimálně 200 korun.(12.3.2017)

Naprosto souhlasím s Heyyy, tahle "slátanina" se nedá komentovat, ta se musí vidět :-D(3.12.2012)

• Pitryx

Strrrrrrrrrrrrrrrrrašně nerad bych dal mým oblíbeným Brňanům to nejhorší hodnocení, a tak rychle hledám nějaké plusy. Lehké to tedy není. Ony jsou to vlastně takové drobné příhody, bez nápadu, nedotažené a v podstatě bez legrace. Já se tedy nesmál. Aničku bych liskal po tej hubě nevymáchanej, a tak mne vlastně napadá, že tam nebyla jediná, mně sympatická postava, která by nějak vyčnívala. Tak že by plus paní Gollové? Jenže ta zde neměla prostor. No nic. Kdo chce bít psa, hůl si najde, kdo chce dát plusové hodnocení, musí umět najít klady. Tak za mne tedy jen jeden, a to taková ta domácí venkovská atmosféra. Ale jinak musím přiznat, že to byla blbina. Volné pokračování ve filmu "Radostné udáosti"(4.2.2017)