Radostné události (TV film)

Komedie

Československo, 1983, 64 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

Za radostnou událost považuji především to, že jsem zase po dlouhých letech tuto svěží hořko-sladkou komedii, jejíž dialogy musel napsat sám život, opět viděla.(7.3.2015)

Rozporuplné pocity. To, co chybí k profesionalitě, zase nabývá u autentičnosti. Rodinná sešlost, z níž plyne jediná pointa - takový je život. Byl jsem uchvácen, jaký nadhled nad ostatními měla bábinka Nataša Gollová! Mirek Donutil jako svobodný mládenec a bavič každé sešlosti.(20.1.2013)

Strašná blbost, ale překvapivě zábavná. Trochu to má kameňákoidní kolorit nesourodého slepence vtipů, ale solidní hlášky a například ukrutně vtipnou scénku nákupu slona. Plus nevšední obsazení, kombinaci Gollová-Brodský (mladej)-Donutil jinde neuvidíte.(4.3.2015)

• Tommassi3

Protože už jsem přetrpěl totální nezařaditelnou šílenost, film Chladna z rána, na něhož tento navazuje, vlastně jsem vůbec nic neočekával.. Vypadá to jako Donutilovo homevideo, z něhož se však naprosto vymyká Nataša Gollová..;)(12.5.2013)

• blackrain

Ta matka generálka mě dost drtila. Byla zralá na pár facek. Ze všeho udělala takové drama. Musela mít nervy ze synkovi svatby úplně trop. To byly předsvatební přípravy jako řemen. Donutil byl bavič v každém okamžiku. Babička Nataši Gollové je dokázala na pár okamžiků krásně sestřelit. Jinak to celé působilo děsně nemastně a neslaně.(3.3.2015)

Volně navazující příběh na film Chladna z rána. Opět vtipné situace přímo že života a dokumentární kamera. Herecké obsazení je vesměs všechno brněnské a je radost sledovat neokoukané tváře, které zajišťují jistou autentičnost, kterému kraluje bezvadná Nataša Gollová, která je ve své roli babičky prostě dokonalá! Bohužel je to i její poslední filmová role, pominu-li štěk v Sanitce. Moc mě překvapila i Dáša Neblechová, která je generálem domácnosti.(12.3.2017)

"Co je to za lidi vůbec? - Já je neznám. - Ty je neznáš a já je tu budu mít nasolený???" Dokonalá Neblechová, to je matka rodu jako kráva :-) Kombinace Homolkovejch, Slunce, seno... a života samotnýho. "Nesahej na mě, potim se i bez tebe!"(21.2.2016)

• sator

Brněnská inscenace, jen na vlastní nebezpečí...(29.11.2012)

• vitekpe

Protoze uz jsem nebyl tak sokovan po zkusenosti s prvnim dilem (Chladna z rana), ubiram jednu hvezdu smerem dolu. Nicmene stale netusim, jak to vlastne uchopit. Je to "reality show", nebo nejaky socialni experiment, nebo filmove cviceni?...je to fakt zahada. A zazitek.(3.3.2013)

• Kri-kri

Jedním z mála pozitiv filmu bych viděl v přirozenosti a reálnosti dialogů většiny postav, zejm. Neblechová v roli Toucové organizující nejen veselku, ale celou početnou sešlost působila nadmíru věrohodně. Její energičnost a výřečnost mi trochu evokovala Lábusovu Boženu Tlučhořovou. Naopak jako rušivý element na mě působila Donutilova role vtíravého intelektuála, vyvolával ve mně dojem, že se do filmu absolutně nehodí. Docela zajímavý nápad, natočit film tak trochu jako celodenní domácí video. Dnes by takovýto film působil trapně, v osmdesátkách to ale vyznělo přirozeně a neokoukaně. Jinak mě ale děj příliš nezaujal a na komedii byl film velmi málo vtipný, proto víc jak slabý průměr 45% dát nemohu.(8.8.2017)

• Pitryx

Stejná úroveň jako první film „Chladná zrána“. I hodnocení bych jen opsal s dodatkem, že to ani pan Donutil nezachránil. Atmosféra vesnice je fuč, nezasmál jsem se ani jednou, a tak, ač je mi to nesmírně líto, nedám ani tu dvacku co jsem dal prvnímu filmu.(4.2.2017)

Ano, je to brněnská inscenace, ale já se bavil. Jednoduchý odpočinkový kus s příjemnými herci . Jedná se o volné pokračování tv filmu Chladná z rána (1982).(19.12.2012)