Reklama

Reklama

Blissovy trampoty

  • USA Trouble with Bliss, The (více)
Trailer

Obsahy(1)

Snímek vypráví příběh pětatřicetiletého Morrise Blisse, který je spoután zdánlivě nekonečnou setrvačností svého rutinního života v New Yorku. Jeho velkým přáním je cestovat, ale finanční situace mu to nedovoluje. Nedaří se mu najit pořádnou práci, bydlí se svým ovdověným otcem, ale asi nehorší je emocionální vakuum, do kterého se uzavřel po předčasné smrti své matky. Jeho životem otřese náhlé vzplanutí lásky k předčasně vyspělé osmnáctileté dceři jeho bývalého spolužáka. Morris si díky tomu uvědomí, že jeho život stagnuje a rozhodne se jednat. (Firebug)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Firebug 

všechny recenze uživatele

Vlastně jsem na to kouknul trochu z povinnosti, páč jsem před nějakým časem vypotil obsah k snímku a tak jsem si říkal, že by to možná bylo dobré i vidět. Nízká hodnocení mě připravila na nejhorší a já jsem byl tak v závěru příjemně překvapen. Jde o víceméně klasickou americkou, nezávislou tvorbu ovšem vyhýbající se jakékoliv kontroverznosti. Bliss je neambiciózní ztroskotanec parazitující na svém otci a k jednání ho vyprovokuje řada epizodek a lidí, kteří nejsou tak úplně normální. Místy mi to připomnělo Příběhy obyčejného šílenství, nevyhrocené do úplného absurdna. Příjemní a civilní herci podtrhují uvěřitelnost snímku i přes fakt, že se některé motivy svou neuvěřitelností až fantastičností otírají o magický realismus. Ovšem pouze velmi lehce v rámci indie filmu. Takže u mě jednoznačně za lepší 3* v tomto případě nadhodnocených nahoru k 4*, protože ten film si méně než 50% opravdu nezaslouží. Až to někdy budou dávat na ČT v rámci Amerického nezávislého léta (či něčeho podobného), tak tomu šanci určitě dejte. ()

nirvana91 

všechny recenze uživatele

Bezpointový a strašne sa tiahnuci dej s kopou divných ľudí bez kvapky rozumu. Asi do polocičky filmu som nechápala prečo v pozadí hrá hudba, ktorá akoby bola vytiahnutá z Mojej tučnej gréckej svadby. Ešteže sa Lucy Liu pripila a opýtala sa tú "zlomovú" otázku objasňujúcu Morrisov pôvod a tak aj pôvod podivných gréckych melódií. To, že som Blissove trampoty dopozerala len značí o fakte, že som sa nudila a chcela som vedieť či celé toto "dielo" aj speje k nejakému veľkému vyvrcholeniu. A just NIE.. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Michael C. Hall se nabízel jako slušný základ pro tenhle film. Ve výsledku se ale jedná o neuvěřitelnou zbytečnost, kterou když bych neviděl, tak bych vůbec o nic nepřišel. Alespoň jsem ale během filmu vyčistil a vyměnil počítač, poklidil, upravil co se dalo. Na nic jinýho tenhle film totiž ani není. ()

studo 

všechny recenze uživatele

Prvá polhodinová predstavovačka je nehorázna nuda, potom sa to našťastie vylepší, prídu lepšie dialógy aj lepšie scény... Koniec je však žiadny. Každá dejová linka sa nejako uzavrie spôsobom, ktorý si priam pýta ešte scénu či dve navyše... A aj keď som nevidel ešte úplne celého Dextera, Bože, ten herec pre mňa už zostane navždy zaškatuľkovaný ako chladnokrvný vrah bez emócií a veriť mu toho nedospelého 35níka bolo neskutočne namáhavé... ()

pufina 

všechny recenze uživatele

Někdy bych ráda slyšela rozhovor s Michaelem, proč tuto roli vůbec přijal. Příběh nemastný neslaný, pro mojí smůlu jsem to našla jen s dabingem, takže jsem doslova trpěla Rašilova. Pár plusů to mělo - Michael C. Hall, otravná postava Stephanie a to, že zkrátka reálný byl příběh až dost. Slabý průměr. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Michael C. Hall si ve filmu zahrál po boku herce Brada Williama Hanka, s kterým se setkal již při natáčení seriálu Dexter (od r. 2006), kde ztvárnil Michael hlavní roli a Brad v prvních dílech Dannyho Tucciho, jednoho z obětí vraha s „chlaďákem“. (lost815)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v americkom meste New York. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama