Věk draků

Scénografie:

Debbie Farrer

Kostýmy:

Anne Rose

Popravdě jsem viděla už i lepší fily o dracích, ale budiž. Chápu, že musí být těžké natočit film o dracích, ale i tak to můžou být kvalitní filmy. Tenhle film je jako kopie Eragona, akorát tady se na dracích nelétá, ale draci se loví. Nechybí ani trocha romantiky. Jen proto, že mám ráda draky a filmy i nich dává tři hvězdičky.(8.1.2013)

• TERRORDROME

Moby Dick ako béčkové fantasy? Prečo nie, nemám nič proti lodi na neznámy pohon plávajúcej po suchu, ale proti imbecilne nude už hej. A nudy je tu za plný kotol väčší než Seagalov pupok. Hovorí sa tam furt o lovení drakov, ale bohužiaľ ostáva drvivú väčšinu času len pri tom hovorení a nekonečnom prívale plastikových životných múdier a filozofických postrehov krčmovej povahy. Zjazvený a slepým okom blýskajúci Danny Glover si bohužiaľ zabudol smrtonosnú zbraň v druhom pyžame a jeho kreácie šialeného fanatika čo sa chce pomstiť bielemu frakovi za každú cenu príiš nezavážia pretože divák ( aspoň ja určite ) je po chvíli "deja" taký otupený, že aj keby kapitán Achab zrazu vytiahol z kabelky Perwoll na svoje čierne svedomie, tak sa to nikomu ani nebude zdať divné. Čo sa týka Vinnieho Jonesa, nechať jediného zaujímavejšieho borca zomrieť ako prvého značí totálnu demenciu celého štábu. Vidieť ako tvorcovia mrhajú jeho potenciálom v podobných miniatúrnych hovnorolách vždy zamrzí. Film sa miesto akcie tvrdohlavo zaoberá hlavne roztržkami v radoch drakobijcov z čoho sme samozrejme všetci brutálne nadšený. Vuhúúúú... No, záver filmu a Achabov osud je vzhľadom na predlohu jasný a treba povedať že tvorcovia ho podali naozaj bezkonkurenčne nudne a dementne. A chudáci draci síce nevyzerajú zle, ale hrajú tu až tristodvadsiateštvrté husle bez strún, takže z nich nie je osohu ani za máčny prd. Jednoznačne bieda.(16.7.2013)

• jefff

Rozhodně se nejedná o odpadový film. Od těch se totiž liší snahou se odlišit, snahou o atmosféru a pokusem vytvořit nějakou kloudnou fantasy. Bohužel se to nepovedlo, tak jak mělo. Velkým plusem je přítomnost Dannyho Glovera a Vinnieho Jonese. Je škoda, že scénář je děravý, režie totiž není vůbec špatná. Dobrý pokus.(31.1.2012)

• Šakalík

No, tak to teda nevím. Přestože je tento příběh dostatečně temný na to, aby diváka zaujal, a hlavní polozápornou postavu Ahaba hraje samotný Danny Glover (s úžasně chraplavým hlasem), celkově tohle levné béčkové fantasy vzbuzuje spíše rozpaky. Hlavním důvodem budiž velmi omezená výprava, která se spokojí se zhruba sedmi ušmudlanými drakobijci a jedním obrněným kočárem, který pohání bůhví co (tipl bych to na ten dračí olej). Zjizvený Glover sice ve své honbě za pomstou dokonale zmagořil, což dává neustále na obdiv, ale kromě něj jsou ostatní postavy zoufale nevýrazné. Kromě finálního setkání s Bílým drakem a pár přeletů jeho druhů nad kočárem, se ve filmu vlastně vůbec nic neděje a přiznám se, že jsem u toho tu a tam podřimoval. Samotný konec sice ukáže Ahaba v pravém světle a ledacos se vysvětlí, jenomže tu prázdnotu v divákově nitru to už nenasytí. Přestože si tenhle film rozhodně dvě hvězdy nezaslouží, já je přesto z úcty k fantasy žánru udělím.(20.6.2011)

• verbal

Pojďte, milé děti, sáhneme spolu Melvilovi pěkně brutálně na dicka! A uděláme to děsně kůl a moderním způsobem! Lovit dneska velryby je fuj, fuj, protože by Japonci pochcípali hlady, nahradíme je tedy drakem animákem. Jak jistě víte, v každém rasově korektním filmíku musí být alespoň jeden černoušek, tak ho vrazíme do role předlohově sněhobílého kapitána. Tvůrci prý již chystají životopis Hitlera s Denzelem Washingtonem! Nesmí samozřejmě chybět nějaký fešák, aby si i holčičky přišly na své! Nemusí moc hrát, stačí, když bude mít neustále perfektní účes a dobře vypadat! Najmeme tedy manekýna s děsně dlouhou harpunou. Teď už zbývá jen loď. Natáčení na moři stojí moc bludišťáků, to bychom vás pak nemohli oblažit tak hnusně načmáraným drakem, ne ne. Obijeme tedy podvozek Avie trochou šrotu a nandáme to té dračí potvoře na souši! Tak co říkáte? To byla ale dementní pičovina, co?(30.9.2011)

• - S rolí filmové Rachel byla původně spojována Summer Glau. (Conspi)

• - V roli Ahaba, kterého ztvárnil Danny Glover, se měl původně objevit Val Kilmer. (Matros)

• - Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)