Věk draků

• USA Age of the Dragons (více)
Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2011, 91 min

Mladý bojovník Ismael se stává členem posádky lovců draků, kteří bohatnou na prodeji tajemného vitriolu, získaného z dračích těl. Kapitána lovců Ahaba však pohání víc než touha po bohatství pomsta. Touží zabít bájného bílého draka, protože před lety zardousil jeho malou sestru... Mladý harpunář Ismael se spolu se svým přítelem Queequegem chtějí stát lovci draků, o kterých kolují pověsti, že na svých výpravách zbohatnou. V putyce se setkávají se Stubbsem a Starbuckem, členy skupiny lovců draků vedené kapitánem Ahabem. Ismael oba zaujme svými střeleckými schopnostmi a spolu s Queequegem je přijat mezi posádku lovců draků, kterou dále tvoří kuchař Flask, který má s Ismaelem od začátku spory, a dcera Ahabova přítele Rachel, kterou Ahab adoptoval poté, co jejího otce zabil obávaný bílý drak. Lovci si vydělávají peníze prodejem výbušného vitriolu, který nacházejí v útrobách dračích těl. Při jedné výpravě však Ismael nedokáže Stubbse ochránit, a Stubbs umírá. Mezi členy posádky se zvyšuje napětí, které přiživuje Ahabova celoživotní touha zabít bílého draka, jenž ho před lety zranil a zabil jeho malou sestru. Mezi Ismaelem a Rachel začíná vznikat citové pouto, Ismael však stále více považuje Ahabovu pomstychtivou motivaci za hloupou. Napjaté vztahy vyvrcholí střetem mezi Ahabem a Starbuckem, který končí Starbuckovou smrtí. Flask se mezitím stále pokouší znásilnit Rachel, ale je vyhnán Ismaelem. Flaska pak zabije bílý drak, který ho objeví uprostřed divočiny. Přeživší členové posádky se vydávají do dračí jeskyně, kde má dojít k rozhodujícímu střetu s bílým drakem. Rachel zde ale objeví mrtvolu svého otce. Vyjde najevo, že ho zabil Ahab, kterému vadila jeho domnělá zbabělost. Ahab navíc přizná, že celý život chce zabít bílého draka proto, že před ním v mládí utekl a nechal zemřít svou malou sestru. V tu chvíli přiletí do jeskyně drak a odnese Ahaba pryč. Ismael a Rachel opouštějí jeskyni a rozhodnou se lovu draků zanechat. (TV Prima)

Phobia

Největším mínusem tohoto Moby Dickova "rýmejku" je, že nebyl tak blbý, aby byl vtipný (teda až na několik málo výživných momentů). Vrtěla jsem hlavou nad debilitou scénáře, nudila se a tak jsem se pro zábavnější zážitek rozhodla prošťourat si pořádně prstem nos, očistit nehty nehtama, trošku si je ohryzáváním zkulturnit, vyšprtat z děr v zubech zbytky nehtů, cukroví a podobně... Odpad sem nefláknu jen s ohledem na fakt, že mi loňský rok párkrát představil hlubší dno žumpy, tohle se ještě dalo vydržet (kdybych ovšem v polovině neusnula). 20% ()

playboxguest

Je to prázdnej shit, neříkám, ale alespoň nemá tu příšernou televizní kameru, na kterou jsem u takových kousků zvyklá (ačkoli si na ten amatérský blivajz nikdy nezvyknu, takže vyznejte se v tom). Sice to nemá peprné hlášky jako filmy od Asylumu, ale dobře se u toho usíná i přemejšlí o hovadinách, aniž by divák o něco přišel. Já teda nevím, proč takové bláboly o ničem furt vznikaj, ale na druhou stranu je vidět, že se hér direktor snažil, ačkoli nebylo z čeho křesat, protože mu nikdo nedal ani scénář, ani rozpočet. A to je na draka, ale rozhodně né na odpad. 20% ()

George Stobbart

Chudák Vinnie Jones. Neviem či sa po toľkých úlohách po boku Michaela Madsena rozhodol byť ako on a prijať každú rolu, bez ohľadu na to či tam hrá 5 minút, alebo je to úplná blbosť, no po tomto filme si to začínam myslieť. Spomínam ho na úvod pre to, že bol dôvodom prečo som si film pozrel a vytrpel som to až do konca, hoci Vinnie zmizol behom úvodnej pol hodinky, kedy sa ako pravý Rus prechádzal naobliekaný, v baranici a s neustále dymiacou fajkou v hube chrlil príhody starých materí. Potom ho už digitálny drak zrejme nemohol počúvať a tak ho svojou ohnivou papuľou odpravil. Žezlo múdrostí po ňom následne prebral Danny Glover so štýlovo zjazvenou hlavou, skleneným okom a hlasom ako kosačka na železnici, ktorý sa však väčšinou po vonku túlal od hlavy po päty zafačovaný do obväzov a pôsobil ako mumlajúca múmia. Ten naverboval do posádky niekoľko mentálov, gay panáka a modelku, s ktorými loďou, po súši išli chytať svojho digitálneho draka. Chytili však asi iba vlka a väčšinu času zabili prázdnymi kecami, naivnými scénkami a snahou unudiť, prípadne aspoň uspať diváka. Občasná zimná, prírodná scenéria bola ale pekná a na chvíľočku sa objavili aj náznaky atmosféry, ktoré aspoň z ďaleka naznačili, že film vôbec nemusel byť taký slabý a už vôbec sa nemusel montovať do Moby Dicka. Tými 2 hviezdami dosť nadhodnocujem, ale Danny Glover mi za to sľúbil jeho rekvizitu skleneného oka. ()

verbal odpad!

Pojďte, milé děti, sáhneme spolu Melvilovi pěkně brutálně na dicka! A uděláme to děsně kůl a moderním způsobem! Lovit dneska velryby je fuj, fuj, protože by Japonci pochcípali hlady, nahradíme je tedy drakem animákem. Jak jistě víte, v každém rasově korektním filmíku musí být alespoň jeden černoušek, tak ho vrazíme do role předlohově sněhobílého kapitána. Tvůrci prý již chystají životopis Hitlera s Denzelem Washingtonem! Nesmí samozřejmě chybět nějaký fešák, aby si i holčičky přišly na své! Nemusí moc hrát, stačí, když bude mít neustále perfektní účes a dobře vypadat! Najmeme tedy manekýna s děsně dlouhou harpunou. Teď už zbývá jen loď. Natáčení na moři stojí moc bludišťáků, to bychom vás pak nemohli oblažit tak hnusně načmáraným drakem, ne ne. Obijeme tedy podvozek Avie trochou šrotu a nandáme to té dračí potvoře na souši! Tak co říkáte? To byla ale dementní pičovina, co? ()

flanker.27 odpad!

Nó. Jak se ta loď co vypadá jako maringotka nejmenované menšiny vlastně pohybovala? Odkdy vitriol vybuchuje jako TNT? Proč špinavá kormidelnice, která tam zjevně není pro herecké kvality své představitelky, vypadá jakoby právě vyšla z kosmetickýho studia? A co se draků týče, to je k nevíře, jak vetché a nerealistické ty stvůry byly. Daleko věrnější dinosaury dávali zadarmo ke krabici ovesných vloček. Něco tu nesouhlasí... ()

• V roli Ahaba, kterého ztvárnil Danny Glover, se měl původně objevit Val Kilmer. (Matros)
  • Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)