Věk draků

Debbie Farrer

Kostýmy:

Anne Rose
  • MartinezZ

Poblázněný Danny Glover brázdí v zimě a sněhu po souší na své lodi (!!!) ve snaze pomstít se (bílé velrybě) bílému drakovi. Doprovod mu dělá trojice žoldáků, jedna modelka a nově příchozí dva modelové. Uvnitř skupiny se odehrává jakoby příběh, ale ten je zcela nepodstatný. Nosným trámem je tu minulost Ahaba (Danny) a Rachel (modelka). ~~~ Draci stojí za prd, jsou tu pořádně vidět jen dva a to dohromady z celého filmu maximálně tři minuty. Akční budiž, fantasy = párek draků, kde se vzalo v popisu sci-fi mi není jasné, chybí žánr drama (spíš melodrama). Jediný herec, který hraje , umře jako první, Danny účinkování asi dostal příkazem, ostatní zabírají v záběrech místo zmrzlé krajině. Snad jen posledních pár minut konce ma jakýs takýs smysl. Špatné, zapomenutíhodné, za zhlédnutí nestojící. ~~~ Jděte si raději uvařit kafčo a koukejte na kapající horkou vodu v kávovaru, oproti 'Věku draků' je to "vodvaz".(23.7.2011)

• Tommassi3

Nechápu ty připomínky k originalitě filmu !! Kdo z Vás v případě tohoto, nezastírám, hodně stupidního filmu někde četl něco o původním scénáři ?? Myslíte, že Walter Newman po napsání scénáře k Sedmi statečným špatně spal ?? Já zapomněl, že dnes je zakázáno se nechat inspirovat, byť jakkoliv klasickým dílem !! Ano, zcela jistě žijeme v době, kdy nikdo na nikom neparazituje.. ;) A kvalitní filmy jsou jen ty s naprosto novými nápady !! Dovolte, abych se potrhal smíchy..(27.4.2013)

• maverick10

Vsechno podstatne uz tu bylo receno, avsak musim se pozastavit nad moudrym indianskym nacelnikem a bodyguardem v jedne osobe, ktery celym filmem nesl to filosoficke duhovno. Moudre vety typu: "Vsichni musime umrit." bych zaradil do pokladnice narodni moudrosti!!! Clovek se tesi na Vinnieho a oni nam z nej udelaji smazenku hned na zacatku, pak nam tam akorat zbyde radoby drsna modelka, ktera prisla na drevenou kocabku asi primo od Elle, nebasnik, ktery ma asi takovou jiskru jako Ludek Sobota a Denny Glover u jehoz postavy uz mi chybela jenom pronesena hlaska: "Na tyhle blbosti jsem uz starej!" Nechapu jak se muze vyplatit nekomu tohle tocit!(6.9.2012)

• verbal

Pojďte, milé děti, sáhneme spolu Melvilovi pěkně brutálně na dicka! A uděláme to děsně kůl a moderním způsobem! Lovit dneska velryby je fuj, fuj, protože by Japonci pochcípali hlady, nahradíme je tedy drakem animákem. Jak jistě víte, v každém rasově korektním filmíku musí být alespoň jeden černoušek, tak ho vrazíme do role předlohově sněhobílého kapitána. Tvůrci prý již chystají životopis Hitlera s Denzelem Washingtonem! Nesmí samozřejmě chybět nějaký fešák, aby si i holčičky přišly na své! Nemusí moc hrát, stačí, když bude mít neustále perfektní účes a dobře vypadat! Najmeme tedy manekýna s děsně dlouhou harpunou. Teď už zbývá jen loď. Natáčení na moři stojí moc bludišťáků, to bychom vás pak nemohli oblažit tak hnusně načmáraným drakem, ne ne. Obijeme tedy podvozek Avie trochou šrotu a nandáme to té dračí potvoře na souši! Tak co říkáte? To byla ale dementní pičovina, co?(30.9.2011)

• Šakalík

No, tak to teda nevím. Přestože je tento příběh dostatečně temný na to, aby diváka zaujal, a hlavní polozápornou postavu Ahaba hraje samotný Danny Glover (s úžasně chraplavým hlasem), celkově tohle levné béčkové fantasy vzbuzuje spíše rozpaky. Hlavním důvodem budiž velmi omezená výprava, která se spokojí se zhruba sedmi ušmudlanými drakobijci a jedním obrněným kočárem, který pohání bůhví co (tipl bych to na ten dračí olej). Zjizvený Glover sice ve své honbě za pomstou dokonale zmagořil, což dává neustále na obdiv, ale kromě něj jsou ostatní postavy zoufale nevýrazné. Kromě finálního setkání s Bílým drakem a pár přeletů jeho druhů nad kočárem, se ve filmu vlastně vůbec nic neděje a přiznám se, že jsem u toho tu a tam podřimoval. Samotný konec sice ukáže Ahaba v pravém světle a ledacos se vysvětlí, jenomže tu prázdnotu v divákově nitru to už nenasytí. Přestože si tenhle film rozhodně dvě hvězdy nezaslouží, já je přesto z úcty k fantasy žánru udělím.(20.6.2011)

• - V roli Ahaba, kterého ztvárnil Danny Glover, se měl původně objevit Val Kilmer. (Matros)

• - Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)

• - S rolí filmové Rachel byla původně spojována Summer Glau. (Conspi)