Věk draků

Debbie Farrer

Kostýmy:

Anne Rose
  • Phobia

Největším mínusem tohoto Moby Dickova "rýmejku" je, že nebyl tak blbý, aby byl vtipný (teda až na několik málo výživných momentů). Vrtěla jsem hlavou nad debilitou scénáře, nudila se a tak jsem se pro zábavnější zážitek rozhodla prošťourat si pořádně prstem nos, očistit nehty nehtama, trošku si je ohryzáváním zkulturnit, vyšprtat z děr v zubech zbytky nehtů, cukroví a podobně... Odpad sem nefláknu jen s ohledem na fakt, že mi loňský rok párkrát představil hlubší dno žumpy, tohle se ještě dalo vydržet (kdybych ovšem v polovině neusnula). 20%(2.1.2013)

• maverick10

Vsechno podstatne uz tu bylo receno, avsak musim se pozastavit nad moudrym indianskym nacelnikem a bodyguardem v jedne osobe, ktery celym filmem nesl to filosoficke duhovno. Moudre vety typu: "Vsichni musime umrit." bych zaradil do pokladnice narodni moudrosti!!! Clovek se tesi na Vinnieho a oni nam z nej udelaji smazenku hned na zacatku, pak nam tam akorat zbyde radoby drsna modelka, ktera prisla na drevenou kocabku asi primo od Elle, nebasnik, ktery ma asi takovou jiskru jako Ludek Sobota a Denny Glover u jehoz postavy uz mi chybela jenom pronesena hlaska: "Na tyhle blbosti jsem uz starej!" Nechapu jak se muze vyplatit nekomu tohle tocit!(6.9.2012)

• UncleG

Tak náááhodou...já zklamanej nebyl. Krajinou se vleče podivná samohybná suchozemská loď, evidentně poháněná mocnými větry hrdinné drakobijecké posádky.... Všem účastníkům výpravy z huby padají zásadní životní moudra nebo pseudofilozofický cinty... Logický díry to mělo tak veliký, že se v nich ztratil i původní smysl vyprávění, akce byla naprosto příšerná a digitální draky modeloval něčí kluk po večerech. Takže přesně ten druh filmu, u kterýho jsem se královsky bavil. A na konci mě ještě roztesknila autorská naivita s níž si tvůrci otevřeli vrátka k možnému pokračování - pro případ, že by se to snad někomu líbilo. Tak je mi líto, Ryane. Ale snaha byla, viď?(27.1.2013)

• Šakalík

No, tak to teda nevím. Přestože je tento příběh dostatečně temný na to, aby diváka zaujal, a hlavní polozápornou postavu Ahaba hraje samotný Danny Glover (s úžasně chraplavým hlasem), celkově tohle levné béčkové fantasy vzbuzuje spíše rozpaky. Hlavním důvodem budiž velmi omezená výprava, která se spokojí se zhruba sedmi ušmudlanými drakobijci a jedním obrněným kočárem, který pohání bůhví co (tipl bych to na ten dračí olej). Zjizvený Glover sice ve své honbě za pomstou dokonale zmagořil, což dává neustále na obdiv, ale kromě něj jsou ostatní postavy zoufale nevýrazné. Kromě finálního setkání s Bílým drakem a pár přeletů jeho druhů nad kočárem, se ve filmu vlastně vůbec nic neděje a přiznám se, že jsem u toho tu a tam podřimoval. Samotný konec sice ukáže Ahaba v pravém světle a ledacos se vysvětlí, jenomže tu prázdnotu v divákově nitru to už nenasytí. Přestože si tenhle film rozhodně dvě hvězdy nezaslouží, já je přesto z úcty k fantasy žánru udělím.(20.6.2011)

• MartinezZ

Poblázněný Danny Glover brázdí v zimě a sněhu po souší na své lodi (!!!) ve snaze pomstít se (bílé velrybě) bílému drakovi. Doprovod mu dělá trojice žoldáků, jedna modelka a nově příchozí dva modelové. Uvnitř skupiny se odehrává jakoby příběh, ale ten je zcela nepodstatný. Nosným trámem je tu minulost Ahaba (Danny) a Rachel (modelka). ~~~ Draci stojí za prd, jsou tu pořádně vidět jen dva a to dohromady z celého filmu maximálně tři minuty. Akční budiž, fantasy = párek draků, kde se vzalo v popisu sci-fi mi není jasné, chybí žánr drama (spíš melodrama). Jediný herec, který hraje , umře jako první, Danny účinkování asi dostal příkazem, ostatní zabírají v záběrech místo zmrzlé krajině. Snad jen posledních pár minut konce ma jakýs takýs smysl. Špatné, zapomenutíhodné, za zhlédnutí nestojící. ~~~ Jděte si raději uvařit kafčo a koukejte na kapající horkou vodu v kávovaru, oproti 'Věku draků' je to "vodvaz".(23.7.2011)

• - Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)

• - V roli Ahaba, kterého ztvárnil Danny Glover, se měl původně objevit Val Kilmer. (Matros)

• - S rolí filmové Rachel byla původně spojována Summer Glau. (Conspi)