Věk draků

John Lyde

Kostýmy:

Anne Rose
  • George Stobbart

Chudák Vinnie Jones. Neviem či sa po toľkých úlohách po boku Michaela Madsena rozhodol byť ako on a prijať každú rolu, bez ohľadu na to či tam hrá 5 minút, alebo je to úplná blbosť, no po tomto filme si to začínam myslieť. Spomínam ho na úvod pre to, že bol dôvodom prečo som si film pozrel a vytrpel som to až do konca, hoci Vinnie zmizol behom úvodnej pol hodinky, kedy sa ako pravý Rus prechádzal naobliekaný, v baranici a s neustále dymiacou fajkou v hube chrlil príhody starých materí. Potom ho už digitálny drak zrejme nemohol počúvať a tak ho svojou ohnivou papuľou odpravil. Žezlo múdrostí po ňom následne prebral Danny Glover so štýlovo zjazvenou hlavou, skleneným okom a hlasom ako kosačka na železnici, ktorý sa však väčšinou po vonku túlal od hlavy po päty zafačovaný do obväzov a pôsobil ako mumlajúca múmia. Ten naverboval do posádky niekoľko mentálov, gay panáka a modelku, s ktorými loďou, po súši išli chytať svojho digitálneho draka. Chytili však asi iba vlka a väčšinu času zabili prázdnymi kecami, naivnými scénkami a snahou unudiť, prípadne aspoň uspať diváka. Občasná zimná, prírodná scenéria bola ale pekná a na chvíľočku sa objavili aj náznaky atmosféry, ktoré aspoň z ďaleka naznačili, že film vôbec nemusel byť taký slabý a už vôbec sa nemusel montovať do Moby Dicka. Tými 2 hviezdami dosť nadhodnocujem, ale Danny Glover mi za to sľúbil jeho rekvizitu skleneného oka.(13.11.2011)

• Šakalík

No, tak to teda nevím. Přestože je tento příběh dostatečně temný na to, aby diváka zaujal, a hlavní polozápornou postavu Ahaba hraje samotný Danny Glover (s úžasně chraplavým hlasem), celkově tohle levné béčkové fantasy vzbuzuje spíše rozpaky. Hlavním důvodem budiž velmi omezená výprava, která se spokojí se zhruba sedmi ušmudlanými drakobijci a jedním obrněným kočárem, který pohání bůhví co (tipl bych to na ten dračí olej). Zjizvený Glover sice ve své honbě za pomstou dokonale zmagořil, což dává neustále na obdiv, ale kromě něj jsou ostatní postavy zoufale nevýrazné. Kromě finálního setkání s Bílým drakem a pár přeletů jeho druhů nad kočárem, se ve filmu vlastně vůbec nic neděje a přiznám se, že jsem u toho tu a tam podřimoval. Samotný konec sice ukáže Ahaba v pravém světle a ledacos se vysvětlí, jenomže tu prázdnotu v divákově nitru to už nenasytí. Přestože si tenhle film rozhodně dvě hvězdy nezaslouží, já je přesto z úcty k fantasy žánru udělím.(20.6.2011)

• noriaki

Ne že bych chtěl ukazovat, a nebo hledat obětního beránka, ale za všechno může režisér. Zprznil parádní námět, nedokázal z herců vymáčknout vůbec nic a dokonce i Danny Glover pod jeho vedením nechutně přehrává. A aby svou neschopnost ještě podtrhl, tak jeho fantasy vypadá jako epizoda z rakouského seriálu. Prostě všechno špatně. Z dialogů tradičně trčí sláma, jak to už už takových béček bývá a i když scénář přetéká ambicemi, tak výsledný dojem umírá na všeobecný amatérismus. Kdyby mi bylo deset tak bych to možná vzal, ale dneska film od odpadu zachrání jenom krasavice ve vedlejší roli. I'm too old for this shit.(1.9.2012)

• flanker.27

Nó. Jak se ta loď co vypadá jako maringotka nejmenované menšiny vlastně pohybovala? Odkdy vitriol vybuchuje jako TNT? Proč špinavá kormidelnice, která tam zjevně není pro herecké kvality své představitelky, vypadá jakoby právě vyšla z kosmetickýho studia? A co se draků týče, to je k nevíře, jak vetché a nerealistické ty stvůry byly. Daleko věrnější dinosaury dávali zadarmo ke krabici ovesných vloček. Něco tu nesouhlasí...(30.8.2012)

• UncleG

Tak náááhodou...já zklamanej nebyl. Krajinou se vleče podivná samohybná suchozemská loď, evidentně poháněná mocnými větry hrdinné drakobijecké posádky.... Všem účastníkům výpravy z huby padají zásadní životní moudra nebo pseudofilozofický cinty... Logický díry to mělo tak veliký, že se v nich ztratil i původní smysl vyprávění, akce byla naprosto příšerná a digitální draky modeloval něčí kluk po večerech. Takže přesně ten druh filmu, u kterýho jsem se královsky bavil. A na konci mě ještě roztesknila autorská naivita s níž si tvůrci otevřeli vrátka k možnému pokračování - pro případ, že by se to snad někomu líbilo. Tak je mi líto, Ryane. Ale snaha byla, viď?(27.1.2013)

• - Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)

• - V roli Ahaba, kterého ztvárnil Danny Glover, se měl původně objevit Val Kilmer. (Matros)

• - S rolí filmové Rachel byla původně spojována Summer Glau. (Conspi)