Věk draků

Debbie Farrer

Kostýmy:

Anne Rose
  • UncleG

Tak náááhodou...já zklamanej nebyl. Krajinou se vleče podivná samohybná suchozemská loď, evidentně poháněná mocnými větry hrdinné drakobijecké posádky.... Všem účastníkům výpravy z huby padají zásadní životní moudra nebo pseudofilozofický cinty... Logický díry to mělo tak veliký, že se v nich ztratil i původní smysl vyprávění, akce byla naprosto příšerná a digitální draky modeloval něčí kluk po večerech. Takže přesně ten druh filmu, u kterýho jsem se královsky bavil. A na konci mě ještě roztesknila autorská naivita s níž si tvůrci otevřeli vrátka k možnému pokračování - pro případ, že by se to snad někomu líbilo. Tak je mi líto, Ryane. Ale snaha byla, viď?(27.1.2013)

• Tommassi3

Nechápu ty připomínky k originalitě filmu !! Kdo z Vás v případě tohoto, nezastírám, hodně stupidního filmu někde četl něco o původním scénáři ?? Myslíte, že Walter Newman po napsání scénáře k Sedmi statečným špatně spal ?? Já zapomněl, že dnes je zakázáno se nechat inspirovat, byť jakkoliv klasickým dílem !! Ano, zcela jistě žijeme v době, kdy nikdo na nikom neparazituje.. ;) A kvalitní filmy jsou jen ty s naprosto novými nápady !! Dovolte, abych se potrhal smíchy..(27.4.2013)

• TERRORDROME

Moby Dick ako béčkové fantasy? Prečo nie, nemám nič proti lodi na neznámy pohon plávajúcej po suchu, ale proti imbecilne nude už hej. A nudy je tu za plný kotol väčší než Seagalov pupok. Hovorí sa tam furt o lovení drakov, ale bohužiaľ ostáva drvivú väčšinu času len pri tom hovorení a nekonečnom prívale plastikových životných múdier a filozofických postrehov krčmovej povahy. Zjazvený a slepým okom blýskajúci Danny Glover si bohužiaľ zabudol smrtonosnú zbraň v druhom pyžame a jeho kreácie šialeného fanatika čo sa chce pomstiť bielemu frakovi za každú cenu príiš nezavážia pretože divák ( aspoň ja určite ) je po chvíli "deja" taký otupený, že aj keby kapitán Achab zrazu vytiahol z kabelky Perwoll na svoje čierne svedomie, tak sa to nikomu ani nebude zdať divné. Čo sa týka Vinnieho Jonesa, nechať jediného zaujímavejšieho borca zomrieť ako prvého značí totálnu demenciu celého štábu. Vidieť ako tvorcovia mrhajú jeho potenciálom v podobných miniatúrnych hovnorolách vždy zamrzí. Film sa miesto akcie tvrdohlavo zaoberá hlavne roztržkami v radoch drakobijcov z čoho sme samozrejme všetci brutálne nadšený. Vuhúúúú... No, záver filmu a Achabov osud je vzhľadom na predlohu jasný a treba povedať že tvorcovia ho podali naozaj bezkonkurenčne nudne a dementne. A chudáci draci síce nevyzerajú zle, ale hrajú tu až tristodvadsiateštvrté husle bez strún, takže z nich nie je osohu ani za máčny prd. Jednoznačne bieda.(16.7.2013)

• maverick10

Vsechno podstatne uz tu bylo receno, avsak musim se pozastavit nad moudrym indianskym nacelnikem a bodyguardem v jedne osobe, ktery celym filmem nesl to filosoficke duhovno. Moudre vety typu: "Vsichni musime umrit." bych zaradil do pokladnice narodni moudrosti!!! Clovek se tesi na Vinnieho a oni nam z nej udelaji smazenku hned na zacatku, pak nam tam akorat zbyde radoby drsna modelka, ktera prisla na drevenou kocabku asi primo od Elle, nebasnik, ktery ma asi takovou jiskru jako Ludek Sobota a Denny Glover u jehoz postavy uz mi chybela jenom pronesena hlaska: "Na tyhle blbosti jsem uz starej!" Nechapu jak se muze vyplatit nekomu tohle tocit!(6.9.2012)

• lennyd

Ishamel se svým přítelem se, jako vynikající harpunář, připojuje k nejlepšímu lovci draků v zemi, kapitánu Ahabovi (Danny Glover). Společně s posádkou jeho lodi brázdí krajinou, aby ze zabitých draků získávali to nejcennější, a to dračí olej. Ale Ahab touží po něčem jiném - zabít velkého bílého draka, který mu v mládí zabil sestru - a je ochoten pro svůj cíl obětovat cokoliv (a kohokoliv) ...Ač mám filmy o dracích velmi rád, a většinou jsem ochoten přivřít všechny oči, čeho je moc, toho je příliš. Age of the Dragons je asi nejhorší film o dracích který jsem kdy viděl. Samotný příběh sice není vůbec špatný (taky aby byl, když si inspiraci bere z dnes již klasického příběhu), jenže to zpracování. I když pominu herce, kteří se tváří jako by do filmu nepatřili (až na Dannyho Glovera, u kterého pod vrstvou obvazů není vidět, jak se tváří), tak film obsahuje snad veškerá filmová klišé, na které si jen vzpomeneme.. Achjo, chudáci draci, toto si přece vůbec nezaslouží..(27.9.2011)

• - Filmový štáb se během natáčení střetl přímo na place s jedovatým chřestýšem. (Conspi)

• - S rolí filmové Rachel byla původně spojována Summer Glau. (Conspi)

• - V roli Ahaba, kterého ztvárnil Danny Glover, se měl původně objevit Val Kilmer. (Matros)