Reklama

Reklama

Špačkovi v síti času

(seriál)
TV spot
Fantasy / Rodinný
Česko, 2013, 7 h 28 min (Minutáž: 28 min)

Scénář:

Lucie Konášová

Hrají:

Leonard Stirský Hädler, Johana Krtičková, Alena Jakobová, Pavel Liška, Klára Issová, Tomáš Hanák, Vladimír Javorský, Miroslav Táborský, Pavel Zedníček (více)
(další profese)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Dobrodružné putování malého Matěje Špačka do míst, kterými protéká čas každého z nás. Seriál vypráví příběh rodiny Špačkových, která se náhodou ocitne na festivalu kouzelníků, kde vystupuje i skvělý mág Garibaldini – ve skutečnosti ředitel tajuplného Paláce času, což je prostor, kterým protéká čas každého z nás a kde jsou uloženy svazky lidských životů. Seznámení malého Matěje Špačka s Klementinkou, dcerkou Mistra Garibaldiniho, odstartuje gejzír velice dramatických a také humorných událostí. Spolu s Matějem navštívíme „zásvětní úřad", stáváme se svědky posunů v čase a tím i proměn a korekcí osudů jednotlivých hrdinů, dozvídáme se o přidělování recyklovaného času, máme obavu o to, aby se Zásvětí nezmocnila lidská hamižnost, prezentovaná majitelkou kosmetické kliniky Macháčkovou. Je to seriál vícevrstevný, nabitý dějem, seriál, kde se volně prolíná rovina současného reálného světa s rovinou světa fantazijního a který také retro pohledem nahlíží do minulosti.
Klasický rodinný seriál s fantasktní atmosférou světa ztracených věci, snů i času určený divákům všech věkových kategorií. Zásadní roli má humor, protože celá eskapáda trampot rodiny Špačkových, kteří uvíznou v pasti ztraceného času, má groteskní ladění, i zlo je zde víc humorné než děsivé. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (39)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Fascinující, kolik lidí nadává na zcela nesmyslné věci, jako je neznalost fyziky a argumentují tím, že Vorlíček a Macourek to dokázali lépe a úžasněji atd.. Tohle jde ale právě v jejich stopách a mnoho z jejich děl překonává, nebo mi chce opravdu někdo tvrdit, že Špačkovi jsou horší, než Létající Čestmír? Naopak, je to celkem povedené a naprosto nechápu argumenty např. pí Spáčilové (dumám nad tím, zda je to pí. oslovení slušnosti, nebo naopak), která naznačuje podobnost s Harrym Pottrem... V čem sakra? Jenom proto, že jsou tam kouzelnící (a to jsem si skoro jistej, že budou jen v prvním díle)? Ne, určitě to není nejlepší seriál, ale takovou hanu si nezaslouží, obzvlášť po dvou odvysílaných dílech. ()

stration 

všechny recenze uživatele

Tak po dodívání posledního dílu musím konstatovat, že to nebylo až tak špatný. Celkem slušný triky, dobrá hudba a originální námět. Nejvíc mě štvalo strašně typové obsazení, protože když vidíte Táborského a Navrátila v první jejich scéně, je vám naprosto jasný, co to bude za figury. Naopak Zedníček v roli Einsteina byl sympaťák. Celý seriál bych tak o třetinu zkrátil. Chvílema to bylo fakt dost nudný. Kult se z toho asi nestane, ale dívatelné to rozhodně je a jako český seriál pro děti dostačující. ()

Reklama

waits 

všechny recenze uživatele

Mě tahle dětská záležitost vyloženě baví (stav po třech dílech). Atmosféra je mile osobitá, holčička s modrými vlásky roztomilá, dějově trochu zašmodrchané, pro děti, zřejmě až příliš, ale nemyslím, že by mi tenhle fakt v dětství vadil. Holt mě něco v ději minulo, nic se nedělo. Počkám ještě do konce, ale na rozdíl třeba od dokonale mimozní novodobé Saxany nebo hraného Macha s Šebestovou mám z tohoto počinu radost. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// PLUS: hodnotím i s příhlédnutím k tomu, že dětem se to nejspíš bude líbit, je to nenásilné, snad líbivé, takže věková kategorie 3-12 může být spokojená, je potěšující že se na tvorbě seriálu pro děti podílí tolik zkušených a kvalitních herců, občas je tu snaha o "vyřádění se" na své postavě (hlavně záporné postavy), nebýt toho přehrávání tak by to i šlo, Johana Krtičková vypadá na nadějný talent, ostatně není to její první zkušenost, největší pochalu ale zaslouží hudba u závěrečných titulků, je příjemná a chytlavá a dabing Vladimíra Čecha MÍNUS: tak tady toho bude víc, kde jenom začít, nejvíc mě mrzí to, že nadějný seriál ve výsledku vypadá tak jak jsme ho viděli, námět je přitom úžasný, ale nepodařilo se ho ani dobře zpracovat a ani slušně využít, čekal jsem od toho něco jako Křeček v noční košili, Létající čestmír, které jsem viděl v dětství a abych nesrovnával jen na základě nostalgie, tak jsem oba seriáli nedávno viděl a herecká kvalita i scénář a humor jsou na mnohem vyšší úrovní než co předvádí Špačkovi, přibližně 10 dílů jsem se nudil, než se začalo něco pořádného konečně dít, mnohokrát jsem nechápavě zíral, jak je to hloupé, nelogické a herci jako Stírský a Liška jsou tu fakt na ranu, postavy které hrají Javorský, Táborský a Nosek jsou tak protivné a nesympatické, že mi těch herců bylo líto./// Shrnutí: Na Špačkovi v síti času jsem se převelice těšil, čekal jsem sice dospělejší verzi, ale ani verze určená dětem mi nevadí. Bohužel přes jisté porodní bolesti (na seriál se čekalo 2 roky) vyšel z tohoto dílka podprůměrný seriál, který nevyužil svůj potenciál a v mnoha směrech pohřbívá slibný námět./// Celkem 43%/// ()

Honzíno 

všechny recenze uživatele

Premisa, námět super. Myslím, že obsazení celkem sedí (Javorský nikdy nezklame, Čmaňa a jeho Bertík vede!) až na ultraprotivnou ségru. Rozjede se to solidně a spousta vychytávek v zásvětí vane čerstvým vánkem. Bohužel postupem času všechno začne šustit papírem (úplně nejvíc dětské dialogy), až se prodereme ke spoustě epizod, kde se vlastně vůbec nic nestane a navíc se z valné většiny odehrají v běžném světě, což je vyloženě na škodu. Triky jsou fajn, hudba s ozvučením též, ale stejně těmi nejlepšími devizami zůstávají výtvarné a architektonické ztvárnění zásvětí, námět a titulní (závěrečná) píseň. 2,49 hvězdy ()

Galerie (32)

Zajímavosti (4)

  • Protože Karel Smyczek kvůli onemocnění a operaci nemohl na nějakou dobu natáčet, sehnal za sebe na pár měsíců náhradu Martina Dolenského. Po uzdravení si práci rozdělili. Právě proto má seriál dva režiséry. Pár dní na seriálu spolupracoval i režisér Jiří Strach. (josef6)
  • Scény z podzemí budovy Registru času, kde se vyhazují odpadky, jsou točené v budově Staré čistírny odpadních vod v Praze - Bubenči z roku 1906. (KM Phoenix)
  • Seriál se natáčel od roku 2010 do roku 2013. Filmovalo se například na zámku Kačina. (tsatsiki)

Reklama

Reklama