Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je dělaný místy tak hodně po "kmotrovsku" až to bije do očí, lze to připsat datumu vzniku, film je jen o rok mladší než Kmotr. V té době muselo vzniknout hodně takových gangsterek. Jinak scénář je hodně slabý, postavy se chovají jak loutky bez mozku, nalétávají do léček jak pečení holubi do huby, to si místy divák musí plácat do čela. Ale na druhou stranu v něm najdeme pár dobrých fíglů, které stojí zato.Pro mě však lepší průměr.(7.5.2009)

inteligentní a nápaditý film, velmi dobré herecké výkony, dneska už ne tak zcela objevné téma... škoda jen, že film je nakonec smutný, protože není zcela vzdálený zpravidla (si myslím) kruté gangsterké realitě... ale nebojte se, autor nechce moralizovat - v době vzniku předestíral nové skutečnosti a nové pohledy na americkou společnost - tak to alespoň chápu já ;-)(15.4.2010)

Tak tenhle film si budu pamatovat, protože to byl první a dosud jediný film ke kterému jsem na ČSFD napsal komentář jako první :) Ale určitě bych si ho radši pamatoval protože byl něčím úžasný, výjimečný a nezapomenutelný. Bohužel to se nekonalo, film sice má svou kvalitu, ale místy se táhne pomalu jak med stékající po těle nahé ženy, která ale není natolik hezká aby ho chtěl někdo slíznout.(7.5.2009)

Očividná odpověď na o rok staršího Kmotra, obzvlášť tedy v závěru, kdy se mafiáni navzájem střílejí (vynikající scéna, vrchol filmu), podřezávají v holičských křeslech, nakládají do sudů a jinak rozverně likvidují. Tehdy také Šéf je mrtvý konečně nabere tempo. Do té doby totiž jde o velmi, veelmi, veeelmi pomalý film, v němž se sice stále něco děje, ale nedá se říct, že by to "něco" za něco stálo. Anthony Quinn ovšem nezklamává stejně jako hudba Jerryho Goldsmithe.(31.3.2014)

Velmi kvalitní mafiánský film. Trošku pomalejší děj, napsaný ale výborně. Velmi dobré herecké výkony ne jen od Anthony Quinn, ale i Al Lettieri (Útěk, Kmotr,), málem jeho poslední film, taky hodně dobrý Robert Forster (Jackie Brown), anebo Frederic Forrest (Rozhovor), je to i velmi kvalitně obsazený film. 4/5(12.6.2014)