Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Smrtící milostný trojúhelník, který rozpoutá válku gangů... Filmografie legendárního herce Anthonyho Quinna (1915–2001) čítá pestrou škálu banditů, zločinců nebo mafiánů. V gangsterce Šéf je mrtvý se představil jako Don Angelo DiMorra, kmotr jedné ze tří mafiánských rodin, které svedou nelítostnou válku o vládu nad celým městem. Křehkou rovnováhou seskupení mafiánských rodin v jedné korporaci otřese nečekané úmrtí jednoho z jejích představitelů – Dona Paola Regalbuta. Podle dávných kriminálních tradic je proto svolána národní rada, aby vykázala důležité rozhodnutí založené na nestranném posouzení věci. Regalbutův výbušný syn Frankie (Robert Forster) podle názoru rady zatím není připravený převzít rodinný podnik, ale kmotr Don Angelo mu nabídne, že ho dočasně vezme pod svá křídla se slibem, že mu později nebude stát v cestě. Nové mocenské uspořádání ale vezme rychle zasvé, protože se oba osudově zamilují do stejné dívky. Série zrad, intrik a nedorozumění vyústí v krvavou válku gangů, ve hře je totiž lákavá kořist v podobě vlivu nad celým městem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Očividná odpověď na o rok staršího Kmotra, obzvlášť tedy v závěru, kdy se mafiáni navzájem střílejí (vynikající scéna, vrchol filmu), podřezávají v holičských křeslech, nakládají do sudů a jinak rozverně likvidují. Tehdy také Šéf je mrtvý konečně nabere tempo. Do té doby totiž jde o velmi, veelmi, veeelmi pomalý film, v němž se sice stále něco děje, ale nedá se říct, že by to "něco" za něco stálo. Anthony Quinn ovšem nezklamává stejně jako hudba Jerryho Goldsmithe. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Filmy o problémech v mafiánských rodinách nemám moc rád. Vlastně ani nevím, proč vznikají. V podstatě jde jen o oslavu utrpení lidí, jak těch, které mafiáni okrádali či vydírali, tak i těch rodin samotných, kde na příslušnost k "rodině" většinou všichni doplatili životem. Tenhle dvouhodinový film, rozvláčně a pomaličku vyprávěný, vlastně nakonec není také o ničem jiném, protože většina postav zhebne, než závěrečné titulky začnou (takže ani nemá smysl si je oblíbit, či ne), nebo jsou na vozíku a nepohybliví, snad jen ten chlap, co vylezl z kriminálu zrovna včera, ještě žije... Netuším, co ten film měl či chtěl říct. Že se se mafiáni střílejí mezi sebou, ať kvůli náznaku podezření, nebo kvůli touze po větším území? Že někteří z nich sice jsou také hajzlové a vrazi, ale ne až tak velcí? A ta zápletka se zpěvačkou, ach jo. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Mafiánka bez uměleckých ambicí, jaká to úleva! 1)  Po Kmotrovi, který se mi líbil - nelíbil zhruba stejně jako dead Don logicky vznikla celá řada apologetů, přiživujících se na oblíbenosti žánru. Nic nového ve věci filmů o mafiánech uvedené dílo nepřináší._____ 2)  Zaujali mě 32letý Robert Forster (následník Frank) a především 37letý přitažlivý Frederic Forrest (jeden z bratrů Tony Fargo)._____ 3)  Spoiler. Neodpustím si jednu poznámku ke scénáři. Don Angelo rozpoutává boj na život a na smrt proti Frankiemu, aniž si zjistí, jaký vlastně je protivníkův vztah k předmětu sporu? Jeho očividně unáhlená reakce, člověka, který velí významnému gangu a umí se skvěle chovat, je v přímém nepoměru ke zmiňovaným skutečnostem. Kdyby se s ním alespoň pokusil domluvit, ale on ne. No jo, kdyby se domluvili, pak by nebylo, o čem točit._____ 4)  Mimochodem, jak to, že šéfové (zde Don Angelo) jsou v podobných filmech vždy tak distingovaní? Kde se naučili zdvořilému chování? Při přestřelkách na ulici?_____ 5)  A tak pro mnohé diváky jedinou významnější atrakcí snímku je Topless Bottomless Bar._____ 6)  Výstižný koment: honajz**. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Po smrti starého Dona to vyzerá na film o postupnom vzostupe jeho syna ako nového nástupcu. Lenže tempo filmu je až príliš pomalé a Frankie v podaní Roberta Forstera dvakrát veľa rozumu nepobral, takže sa to nejak točí v kruhu. Až sa to to prepne na milostný trojuholník medzi Frankiem, osudnou blondínou a dočasným starým Donom (Anthony Quinn), ktorý zobral pod svoje krídla mladíka. Prvá polovica filmu je fakt strašne nemastná neslaná. Ale akonáhle vypukne vojna a k slovu sa dostane vo veľkej miere akcia pod vedením bratov Fargových, ktorý pomáhajú Frankiemu, tak film konečne neustále začne viac a viac gradovať. Až sa nakoniec ukáže o kom vlastne tento film v skutočnosti je. O prefíkanom Tony Fargovi v podaní famózneho Frederica Forresta. Škoda, že celý film nebol od začiatku z jeho pohľadu, prípadne, že nikdy nevznikla nejaká dvojka o jeho ďalších osudoch. Ešte keby sa film venoval trochu viac aj jeho súkromiu, tak by sa jeho výkon dal porovnať aj s legendárnym Pacinom v Kmotrovi. Ale tá prvá polovica je fakt príliš dlho rozbehová. Našťastie toto je ten typ filmu u ktorého keď pretrpíte začiatok, tak postupne budete stále viac a viac nadšený, až to vygraduje do fenomenálneho finále. Ale tá nemohúcnosť mladého Forstera, kvôli ktorému som si to pustil, ma fakt srala. 7/10. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Gangsterské filmy byly vždy docela oblíbené. Hlavně ty, které popisovaly 30. léta. To se rozhodli tvůrci změnit a zasadili snímek do tehdejšího současna. Jde o válku, protože jde o ženu. Jenže po úvodní nudě, kdy si jednotliví doni potřásají rukama a nešetří se úsměvy, začne boj, který už známe z jiných filmů, často i později natočených. Hodně mrtvých, krve a na konci stejně nejsou žádní vítězové. Jenže od chvíle, kdy si mafiáni sundávají rukavice začne jedna dlouhá přestřelka občas přerušená nějakou tou konverzací čí únosem. Mění se jen místa a lidé. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama