Jódžú Mamešiba

• Japonsko 幼獣マメシバ (více)

Tyckin

Bohužel nemohu pochválit tento snímek. Téma filmu je lákavé, ale provedení slabší. Když zvláštní a na rodičích závislý mladík Jiro přijde o otce a matka zmizí, je nucen situaci začít řešit a tedy vytáhnout paty z baráku a nejbližšího okolí což nikdy v životě neudělal. Navíc se tu objeví roztomilé štěňátko a jak následně Jiro zjistí, o to se postarala jeho matka. S pomocí kamaráda a následně i milé a půvabné dívky Karen se vydává hledat svou matku jež mu na různých místech nechává vodítka kam pokračovat pro další nápovědu. Ovšem Jiro jako hlavní hrdina se vůbec nepovedl - není zábavný ani dojemný a jeho neobvyklý způsob mluvy i výraz obličeje působí velmi nepřirozeně až vykonstruovaně, tohle se prostě nepovedlo. Rovněž ani roztomilý pejsek se o žádné větší množství scének jež by dokázaly rozesmát či dojmout nepostará což je značná škoda. Pointa filmu mi samozřejmě neunikla, ale zpracování mne nenadchlo a nejvíce mne zaujala krásná Adachi Yumi v roli Karen :-) 55% P.S. Viděno s anglickými titulky v JICC Praha 1. ()