Veselá komedie o tom, že pokušení mohou být různá, ale bojovat s nimi se musí za každou cenu. Leslie Phillips tentokrát v roli opravdového zloděje, většinou hrál jen nešiky či malé podvodníčky. Zaujme samozřejmě i jeho snoubenka Julie Christie, ve filmu striptérka, bohužel odhalí jen záda :-) V malé roličce přísného šéfa obchodu se mihne jako host James Robertson Justice (kterému říkám britský Jan Werich). Vzhledem k programové skladbě a dramaturgickému tápání lidí z ČT jasný tip pro filmový klub (tyhle čb komedie z 60´s nakoupili asi ve velkém, už jsme jich viděli hodně), ovšem kdoví, jestli tenhle film už u nás v TV nešel.(12.5.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST = ?.?.196? (R: ČST = 17.1.1970), réžia českého znenia (ČST Brno 196?) = JAN FUKSA (5.4.2015)(5.4.2015)

Shlédl jsem to v originále a jelikož nejsem Angličan, tak jsem si to tolik nevychutnal. Přesto je to milá detektivní komedie. To černobílé provedení je u těchto snímků nenahraditelné a tvoří tu správnou atmosféru. Povedený scénář mají na svědomí Jack Davies a Henry Blyth. O hudbu se kromě George Martina postaral "větší měrou" Muir Mathieson.(25.3.2016)