Zázraky života (TV seriál)

Česko, 2010, 28x50 min

Jiří Ornest, Jana Plodková, Roman Zach, Igor Chmela, Veronika Freimanová, Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Klára Melíšková, Jiří Hána, Jana Krausová, Jaroslav Plesl, Eva Nosálková-Leinweberová, Natálie Drabiščáková, Václav Neužil ml., Evženie Nízká, Gabriela Míčová, Jakub Wehrenberg, Jitka Sedláčková, Robin Soudek, Radek Kuchař, Tomáš Bambušek, Jiří Vyorálek, Ladislav Trojan, Dáša Kouřilová, Marie Ludvíková, Kateřina Smržová, Barbora Milotová, Jiří Havelka, Ela Lehotská, Kateřina Lojdová, Ladislav Hampl, Claudia Vašeková, Zuzana Bydžovská, Jiří Černý, Perla Kotmelová, Gabriela Štefanová-Ježková, Hana Seidlová, Magdalena Zimová, Leoš Noha, Marta Vítů, Kamila Vondrová, Matúš Bukovčan, Tomáš Jeřábek, Petra Horváthová, Ivo Novák, Zorita Azrak, Vendula Křížová, Roman Slovák, Stanislav Majer, Vlasta Peterková, Jitka Nerudová, Saša Rašilov nejml., Marek Daniel, Klára Issová, Lucie Roznětínská, Markéta Richterová, Robert Geisler, Teresa Branna, Jan Lepšík, Jan Vápeník, Marek Němec, Michaela Doležalová, Miloslav Maršálek, Tomáš Pospíšil, Lída Hroudová, Magdaléna Sidonová, Ladislav Dušek, Marek Pospíchal, Jakub Šmíd, Nataša Gáčová, David Máj, Zuzana Onufráková, Jiří Maryško, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Milan Duchek, Lenka Ouhrabková, Judita Hansman, Zuzana Martínková, Igor Adamec, Eva Kelemenová-Ziliziová, Petr Macháček, Tomáš Měcháček, Petr Varga, Marcel Rošetzký, Monika A. Fingerová, Radim Špaček, Daniel Rous, Petra Ben Messaoud, Zuzana Stavná, Lukáš Melník, Tatiana Evonuk, Vojtěch Fülep
  • Tosim

Tenhle nový seriál potvrdil dvě věci: 1) tu neuvěřitelnou, že p. Eva Papoušková má smysl pro humor (ale obávám se, zda to není jen tím odstupem Jiřího Ornesta), 2) že smrt autorku fascinuje natolik, že bez ní už opravdu není schopá rozehrát nějaký dramatický moment. Další záležitosti už nemá smysl příliš komentovat (děti, nemocniční zařízení, láska, peripetie, ony klasické ingredience pro ženy) a také "všechno se ňák vyřeší," ta opustí tohoto jen tak mimochodem, ten si nakonec nabrnkne tu, ačkoli to bylo jasné, no ale zmizet musel, jeden dva díly, pak nic, pak ten poslední a je to hotovo. Spokojenost, zdá se, vládne! 30%.(17.6.2010)

• elizabeth_ba

Díky nefunkčnímu kompu, čekání na Sběratele kostí a včerejší nechuti cokoli před tím aktivně dělat jsem se krátce kolem osmé hodiny podívala na jakýsi díl tohoto seriálu a už asi po pěti minutách jsem přemýšlela, co to ... je!? Hvězdičku to nedostane ani za fešného Zacha, i když jen díky němu jsem to teda nakonec s absolutně (ale skutečně absolutně) vypunutým mozkem dokoukala... A jsem si jista, že si to vůbec tak dlouhý komentář nezasloužilo.(28.5.2012)

• Karlos80

Zázrak je že jsem to vůbec nakonec dokoukal:-)! Strašné ve všech směrech.. Navíc, koukám co herec, to jméno a v oblasti filmu skutečně pojem, včetně ordinačního přeběhlíka Zacha, zde emryologa:-) Začalo se na cca 10 jménech, až poběží seriál dlouhé roky, jak je u nás dobrým zvykem, tak ji zde bude nejméně 300:-)! Komentář zde jako pátý v pořadí...ps: Když už i moje matka, velká fanynka růžovky, prohlásila, no nebudu radši sprostej, tak natom přeci jen něco bude:-)(15.3.2010)

Musím reagovat na níže uvedené komentáře, je vidět, že toho opravdu moc v hlavě nemáte, někomu se líbí to, někomu ono, to ještě neznamená, že budu ponižovat herce za jejich výkony. Je obdivuhodné, že tu práci dělají, někdy lépe, někdy hůře. Sledovat se to rozhodně dá. Ani jsem neutrpěla žádnou újmu....(27.4.2013)

20/?? Minimální, ale snaživá prezentace Zázraků života mi nikoli náhodou asociovala Světla pasáže. Starší novácký seriál, který se namísto desítek dílů dočkal uzavřeného konce. A skutečně, po třech letech se Polišenský znovu setkal s Papouškovou a atraktivní právnické prostředí vyměnili za střídmější prostředí asistované reprodukce. Střídmější v tom smyslu, v jakém se odlišují finance Novy a Primy. V prostředí původních českých seriálů nicméně tato volba nebyla zrovna ideální, ale minimálně bylo vsazeno na stručné drama a kombinaci několika nepříliš urážlivých stereotypů. Totiž vztah dospělá dcera a otec pracující ve stejném oboru, tentýž otec oscilující mezi druhou mízou, moderním hrdinou všedního dne a prášilovským vypravěčem. Případně oblíbené propletence na téma rozvody a jejich dopady a samozřejmě nevěra na pracovišti. Co na to vedlejší figury mimo základní linie, to už je samozřejmě horší. To jsou pak ty frustrované podváděné manželky, sestřičky zamilované do doktorů a vševědoucí recepční. Ideálním průsečíkem je oslí můstek vztahu kolegyně - přítelkyně ve variaci mladší - starší, ovšem mladší je nadřízenou. Snad by pomohlo autorce tolik "neopisovat ze života", ale jednou se do toho taky řádně opřít a napsat seriál, který nebude oplývat scénami v následujícím sledu "Ahoj Eli, čau Vlasti." / "počkejte si na žádanku na interrupci" / "mámě to každopádně zavolám" / "ještě teď mám před očima, jak vběhla pod to auto". Herecky jsou Zž poměrně rozporuplné, kdo by čekal v náznacích odezvu Protektora, dočkal by se u Ornesta (srovnání s Víznerem z VKV je namístě), u Plodkové nikoli (ovšem u té skutečně záleží jen na tom, jestli se stává oblíbenkyní kameramana a osvětlovače, jinak nemá mnoho co nabídnout). Naprosto bez výrazu je Zach a Vilhelmová, trapné jsou pravidelně nedohrávané výstupy Chmely s Krausové, ostatní herci jsou vesměs začátečníci (nebo točí svůj první seriál jako Klára Melíšková) a tak jedinou skutečnou herečkou suverénně vyčnívající nade všemi je Veronika Freimanová. ... Po delší pauze jsem našla energii k dosledování a opět jsem se dočkala oblíbené situace, kdy poslední díly konečně stály za mou trpělivost a odměnily mě televizním melodramatem na slušné úrovni. Herci hlavních i vedlejších rolí výrazně získali na jistotě a všechny možné i nemožné zápletky se nakonec velice příjemně prolnuly a vyvrcholily ve velice milou bajku napříč dvougeneračním platonickým čekáním na lásku. ... A po dvou letech je tu skutečně dlouho avizovaná 2. série. Natáčet kratší celky se dramaturgii vyplatilo a neopakuje se fiasko Bazénu (blahé paměti 2005), kde plány byly větší, než realita. A jsem přikvapena skutečně mile, jak šly Zázraky života do sebe, herecký tým posílila dvojice Klára Issová / Marek Daniel a slibný by mohl být i Saša Rašilov. Méně prostoru mají staré postavy, ještě méně prostoru by slušelo Romanu Zachovi a vše by bylo ideální. V malých rolích je větší spolech na takové Vlasty Peterkové, než na úplné začátečníky. Scénář Papouškové je dokonce vtipný a nová rodina prášilovského Ornesta začíná být něčím, na co by se člověk při neděli mohl skutečně těšit. 2.7(15.9.2010)