Zázraky života (TV seriál)

Česko, 2010, 28x50 min

Jiří Ornest, Jana Plodková, Roman Zach, Igor Chmela, Veronika Freimanová, Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Klára Melíšková, Jiří Hána, Jana Krausová, Jaroslav Plesl, Eva Nosálková-Leinweberová, Natálie Drabiščáková, Václav Neužil ml., Evženie Nízká, Gabriela Míčová, Jakub Wehrenberg, Jitka Sedláčková, Robin Soudek, Radek Kuchař, Tomáš Bambušek, Jiří Vyorálek, Ladislav Trojan, Dáša Kouřilová, Marie Ludvíková, Kateřina Smržová, Barbora Milotová, Jiří Havelka, Ela Lehotská, Kateřina Lojdová, Ladislav Hampl, Claudia Vašeková, Zuzana Bydžovská, Jiří Černý, Perla Kotmelová, Gabriela Štefanová-Ježková, Hana Seidlová, Magdalena Zimová, Leoš Noha, Marta Vítů, Kamila Vondrová, Matúš Bukovčan, Tomáš Jeřábek, Petra Horváthová, Ivo Novák, Zorita Azrak, Vendula Křížová, Roman Slovák, Stanislav Majer, Vlasta Peterková, Jitka Nerudová, Saša Rašilov nejml., Marek Daniel, Klára Issová, Lucie Roznětínská, Markéta Richterová, Robert Geisler, Teresa Branna, Jan Lepšík, Jan Vápeník, Marek Němec, Michaela Doležalová, Miloslav Maršálek, Tomáš Pospíšil, Lída Hroudová, Magdaléna Sidonová, Ladislav Dušek, Marek Pospíchal, Jakub Šmíd, Nataša Gáčová, David Máj, Zuzana Onufráková, Jiří Maryško, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Milan Duchek, Lenka Ouhrabková, Judita Hansman, Zuzana Martínková, Igor Adamec, Eva Kelemenová-Ziliziová, Petr Macháček, Tomáš Měcháček, Petr Varga, Marcel Rošetzký, Monika A. Fingerová, Radim Špaček, Daniel Rous, Petra Ben Messaoud, Zuzana Stavná, Lukáš Melník, Tatiana Evonuk, Vojtěch Fülep

Zajímavé, kolik je tady odpadů... Víte, kdyby takové seriály nebyly sledovány, tak by nevznikaly další a další příběhy na pokračování... Jenže lidé koukají, veřejně hlásí "to jsou mi hovadiny" a večer si pouští další díly a seriály se točí proto dál a dál... Zkrátka nevěřím, že třeba s tímto seriálem je to opravdu tak špatné, že zaslouží jen 13 procent. Osobně si myslím, že tento kousek byl natočen kvalitně - otevřel choulostivé téma, do toho nějaké zápletky rodinné i ve vztahu, moderní prostředí, špetka humoru... Co jiného od takové seriálu čekáte? Já opravdu jen tohle, proto jsem spokojena. Nicméně se mi líbí komentáře frajírků, kteří se "vydrželi" koukat na celých 13 dílů a hlásají do světa co to bylo za příšernost...Very funny...(16.10.2010)

• Gemini

Úvodní poznámka - hodnotím jen první sérii, ke druhé mě zhola nic netáhlo, takže jsem se jí vyhnul. Takže k té první sezóně: Jaromír Polišenský - muž, jemuž zjevně není dáno natočit pořádný seriál, ale který kupodivu točí velmi obstojné televizní filmy. V případě tohoto "zázračného" dílka je sice možná ještě brzy hodnotit, ale větší rozpočet, a tedy okázalejší kabát, do kterého se tento seriál odívá, nemohou divákovi vynahradit stále tytéž vztahové situace (králíci hadr), dialogy šustící papírem a stěží půlplynové výkony již mnohokrát prověřených herců (no, v některých případech "herců"). Nemluvě o tom, že mě dost krutě vytáčí, jak se do každé druhé scény montuje nějaké hudební téma z Love Actually - nehledě na to, jak nevhodně se to děje. Stačí náznak něčeho, co by mohlo být romantickou chvilkou, a už se jede hudební doják jako prase - to ovšem scénu nijak kvalitativně "nepopotáhne", spíš ji to zabije, protože o to plošeji působí, anžto si vybavíte původní obrazový doprovod. Za pár týdnů dám další šanci, ale první dvojdíl mě opravdu neoslovil. Drobné plus za televizní prezentaci převážně divadelního osazenstva, ale zatial holt jen a pouze 40%. BTW druhou šanci jsem dal, a nic se nezměnilo... PS: Bloky reklam rodinného typu, navíc ohraničené "sponzorskou prezentací" (což vůůůůbec není reklama, že ano...WTF?) centra asistované reprodukce zrovna mě konkrétně nijak zvlášť nebaví - s jednou výjimkou, kterou je genderově vyvažující jogurt Dobrý Táta. Zajímalo by mě, jestli je to předzvěst nějakého genderového moru v boji za vyšší tržby, když už je nám třeba takovýchto výrobků. Nejsem žádný misogynní sociopat, ale ta reklama je prostě směšná a stejně genderově nekorektní jako ty před ní, jen role jsou tak nějak obráceně - táta je těžký frajer dbající o blaho dítka útlého věku, mamina je blbka, a inzerovanému Dobrému Tátovi stojí lžička, no nekupte to:)))(22.3.2010)

• DJ Obelix

Existuje naprosto mizivé množství seriálů, kterým jsem ochoten napálit odpad! již po pěti minutách sledování. A zázraky skutečně jedním z nich jsou. Když už se Prima degradovala na dobírání zbytků po Nově (rozuměj - sebrat scénáristky první Ordinace, které poté začnou recyklovat ten stejný nápad pro jinou televizi), tak to aspoň nemá dělat tak okatě. Na tohle nemám žaludek...(20.3.2010)

• igi B.

Ejhle! Narodil se další debilek!! Největší >hvězdy< pražských čudláren jedou... Hotovej zázrak!!! . . . Vykadili zasloužilí umělci nový serriál, bohužel však při výronu děťátko pošlo, asi nějakej sajrajt ve zkumavkách... Takovej kách... :-( . . . Jo ona je to vlastně reklama na nějaký TY kliniky, že... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 15.3.2010 na >Príma srajdě< , hodnocení 11., komentář zde jako třetí - 15.3.2010)(15.3.2010)

• Prubner

Už úplně první scéna 1.dílu byla tak zoufale strašná, že jsem ztratil i ty poslední iluze, které jsem snad měl. Od Papouškové jsem po Pojišťovně štěstí nic nečekal, ale doufal jsem, že se za ty roky už naučila aspoň základní řemeslo. No, nenaučila se nic. Dialogy jsou fádní, nenápadité, místy přitroublé a nechtěně směšné. Herci jsou většinou strašní, oni nehrají, ale jen deklamují naučené věty a jsou duchem úplně jinde (asi přemýšlejí, za co utratí honorář). Netuším, proč si účinkováním v tomhle paskvilu kazí pověst takoví herci, jako Vilhelmová, Ornest, Freimanová. Plodková mě zklamala, od držitelky Českého lva bych čekal lepší práci. Ale je fakt, že ty hrozné dialogy se ctí odříkat asi nejde. Prostředí asistované reprodukce je sice zajímavé, ale nevím, co z něj chtějí vytěžit, řekl bych, že tam se moc zápletek nenabízí.(16.3.2010)