Reklama

Reklama

Zázraky života

(seriál)
všechny plakáty
TV spot
Drama
Česko, (2010–2012), 22 h 57 min (Minutáž: 45–52 min)

Hudba:

Džian Baban

Hrají:

Veronika Freimanová, Tatiana Dyková, Jiří Ornest, Jana Plodková, Roman Zach, Igor Chmela, Petra Špalková, Klára Melíšková, Jiří Hána, Jana Krausová, Jaroslav Plesl, Eva Leinweberová (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Mít, či nemít dítě je vážné rozhodnutí. Schopnost je skutečně počít je ale dnes stále palčivějším problémem. Příchod dítěte odjakživa symbolizuje naději a právě ta nebude chybět v novém původním televizním seriálu Televize Prima. Zázraky života vyprávějí příběhy personálu i pacientů soukromého rodinného zařízení asistované reprodukce Centrum Život. Každý den tu svádí boj o vznik nového lidského života její majitel a zakladatel prof. MUDr. Petr Diamant (Jiří Ornest). Odhodlaně mu v tom pomáhá jeho dcera, vynikající lékařka Eliška (Jana Plodková). Profesorovou pravou rukou je embryolog RNDr. David Salač (Roman Zach) a gynekolog MUDr. Marek Tichý (Igor Chmela). Žádná operace by se v Centru Život neobešla bez anestezioložky MUDr. Vlasty Klímové (Veronika Freimanová). V prostředí plném naděje i bolesti prožívají lékařské kapacity lásky i osobní tragédie a při tom soustředěně pomáhají ostatním lidem k naplnění smyslu jejich života. Nemocniční personál, doktoři a jejich pacienti, ti všichni přinášejí atraktivní náměty pro moderní vztahový seriál z prostředí soukromého zdravotnického zařízení, kde jsou si lidé blíž… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (58)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Úvodní poznámka - hodnotím jen první sérii, ke druhé mě zhola nic netáhlo, takže jsem se jí vyhnul. Takže k té první sezóně: Jaromír Polišenský - muž, jemuž zjevně není dáno natočit pořádný seriál, ale který kupodivu točí velmi obstojné televizní filmy. V případě tohoto "zázračného" dílka je sice možná ještě brzy hodnotit, ale větší rozpočet, a tedy okázalejší kabát, do kterého se tento seriál odívá, nemohou divákovi vynahradit stále tytéž vztahové situace (králíci hadr), dialogy šustící papírem a stěží půlplynové výkony již mnohokrát prověřených herců (no, v některých případech "herců"). Nemluvě o tom, že mě dost krutě vytáčí, jak se do každé druhé scény montuje nějaké hudební téma z Love Actually - nehledě na to, jak nevhodně se to děje. Stačí náznak něčeho, co by mohlo být romantickou chvilkou, a už se jede hudební doják jako prase - to ovšem scénu nijak kvalitativně "nepopotáhne", spíš ji to zabije, protože o to plošeji působí, anžto si vybavíte původní obrazový doprovod. Za pár týdnů dám další šanci, ale první dvojdíl mě opravdu neoslovil. Drobné plus za televizní prezentaci převážně divadelního osazenstva, ale zatial holt jen a pouze 40%. BTW druhou šanci jsem dal, a nic se nezměnilo... PS: Bloky reklam rodinného typu, navíc ohraničené "sponzorskou prezentací" (což vůůůůbec není reklama, že ano...WTF?) centra asistované reprodukce zrovna mě konkrétně nijak zvlášť nebaví - s jednou výjimkou, kterou je genderově vyvažující jogurt Dobrý Táta. Zajímalo by mě, jestli je to předzvěst nějakého genderového moru v boji za vyšší tržby, když už je nám třeba takovýchto výrobků. Nejsem žádný misogynní sociopat, ale ta reklama je prostě směšná a stejně genderově nekorektní jako ty před ní, jen role jsou tak nějak obráceně - táta je těžký frajer dbající o blaho dítka útlého věku, mamina je blbka, a inzerovanému Dobrému Tátovi stojí lžička, no nekupte to:))) ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tenhle nový seriál potvrdil dvě věci: 1) tu neuvěřitelnou, že p. Eva Papoušková má smysl pro humor (ale obávám se, zda to není jen tím odstupem Jiřího Ornesta), 2) že smrt autorku fascinuje natolik, že bez ní už opravdu není schopá rozehrát nějaký dramatický moment. Další záležitosti už nemá smysl příliš komentovat (děti, nemocniční zařízení, láska, peripetie, ony klasické ingredience pro ženy) a také "všechno se ňák vyřeší," ta opustí tohoto jen tak mimochodem, ten si nakonec nabrnkne tu, ačkoli to bylo jasné, no ale zmizet musel, jeden dva díly, pak nic, pak ten poslední a je to hotovo. Spokojenost, zdá se, vládne! 30%. ()

Reklama

Segrestor odpad!

všechny recenze uživatele

Cos to, Janku, cos to sněd, žes viděl tak debilní svět. Považte sami. 16 x 50 minut, to je 800 minut, tedy 13 hodin čiré hrůzy sledováním invaze mimozemšťanů, kteří jakoby zázrakem přežívají na naší krásné modrozlené planetě. Tu se snaží začlenit do běžného života, tedy asimilovat a přitom se tam nikdo asi nemiloval, tu se snaží napadnout pilíře naší společnosti, to jest jednota a bratrství, svými nekalými rejdy intrikářských bastardů. Ne, toto sci-fi nebylo dle mého gusta, to si radši půstím rajský plyn a kouknu z okna s výhledem na magistrálu. Tam se dějí zajímavější věci. No schválně, tuhle jsem viděl projet embéčko, jindy zase dva kamiony za sebou a jednou jeli i policisté s majáčkem... ()

Karlos80 odpad!

všechny recenze uživatele

Zázrak je že jsem to vůbec nakonec dokoukal:-)! Strašné ve všech směrech.. Navíc, koukám co herec, to jméno a v oblasti filmu skutečně pojem, včetně ordinačního přeběhlíka Zacha, zde emryologa:-) Začalo se na cca 10 jménech, až poběží seriál dlouhé roky, jak je u nás dobrým zvykem, tak ji zde bude nejméně 300:-)! Komentář zde jako pátý v pořadí...ps: Když už i moje matka, velká fanynka růžovky, prohlásila, no nebudu radši sprostej, tak natom přeci jen něco bude:-) ()

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele

Ejhle! Narodil se další debilek!! Největší >hvězdy< pražských čudláren jedou... Hotovej zázrak!!! . . . Vykadili zasloužilí umělci nový serriál, bohužel však při výronu děťátko pošlo, asi nějakej sajrajt ve zkumavkách... Takovej kách... :-( . . . Jo ona je to vlastně reklama na nějaký TY kliniky, že... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 15.3.2010 na >Príma srajdě< , hodnocení 11., komentář zde jako třetí - 15.3.2010) ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama