Reklama

Reklama

Epizody(7)

Recenze (8)

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vzpomínám si, jaké pocity jsem měla, když jsem první série viděla poprvé. Byla jsem úplně vtažená do té doby, do životů Crawleyových a jejich služebnictva. Jsem ráda, že film mě navnadil k tomu, abych se k seriálu opět vrátila. Přesvědčila jsem dokonce i svého přítele, aby se na to koukal se mnou. Nejdřív říkal, že se mu to určitě nebude líbit a teď? Nemůže na to přestat koukat a prosí o puštění dalšího dílu. A já se mu nedivím, je to skvěle napsaný a natočený seriál, který přibližuje tehdejší dobu v Anglii. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Skutečně nebylo snadné dát tomuto seriálu šanci, nicméně po letech, kdy už ten největší hype pominul, jsem si společně s Panstvím našla trochu času pro sebe. Nijak zásadně neujíždím na "staré dobré Anglii", ale tohle je prostě taková malá prodloužená ruka všech těch Forsytů, Soumraků dne a Gosford Parků, takže ono to není tak horké. Je to jen hezké relaxační nic. Pokud rádi trávíte čas na začátku 20. století, tak vám to neuškodí. V příštím plánu si pak klidně vezměte stejný žánr v knižní podobě a třeba pochopíte kouzlo lehké dobové četby. ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Úplně nechápu tu obrovskou oblibu Panství Downton u diváků, ale po prvních dvou nepříliš poutavých epizodách jsem se rozhodla dát seriálu ještě šanci a zatím toho nelituji. Kdyby pro nic jiného, tak hlavně kvůli postavě, kterou s noblesou a elegancí sobě vlastní ztvárnila Maggie Smith. Její výstupy si neskutečně užívám, skoro vždycky se u sarkastických poznámek, co mezi řečí trousí, královsky bavím. Dále patří můj obdiv výpravě a dobovým kostýmům. Celkově to vidím jako takovou oddechovou romanci s prvky dramatu pro milovníky časů dávno minulých. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriál, na který jsem se chtěl dlouho kouknout, ale dostal jsem se k němu až teď. A jsem nadšený. Panství Downton absolutně nezklamalo. První série mi dala všechno, co čekám od skvostného britského kostýmního dramatu. Nádhernou atmosféru první poloviny 20.století, jak jí umí zachytit jen tam, nádherné prostředí Downtonu, bohaté kostýmy a masky, perfektní scénář plný zajímavých postav, zvratů a vztahů a perfektní herecké výkony v čele s neskutečně skvostnou, elegantní a šarmantní Maggie Smith, která na malém prostoru vládne celému seriálu. Postavy jsou bohatě vykreslené a rozdíly mezi bohatými a služebnictvem také stojí za to a jsou vlastně tou nejlepší složkou celého seriálu (postav je sice občas hodně, ale to je úplně jedno, protože každá z nich je opravdu parádní). Pilot mě neuvěřitelně navnadil a celá první série mě nepustila, je to opravdu jeden z těch vůbec nejlepších britských dramatických seriálů (možná dokonce číslo jedna). Časové skoky mi byly úplně ukradené, ale od potopení Titanicu do začátku války bych to asi udělal taky. První série:100%. ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jsem z této vztahovky nadšená. Je to sice glorifikovaná soap opera po anglicku, ale glorifikace je na místě. První sezóna srší vtipem, hlavně hláškující babička stojí za to. Panstvo i plebs kují pikle a scénář není chudý na zápletky. Akorát ke konci skočili o dva roky, přitom na vztazích to není poznat, protože všichni ve 1914 pokračují v momentu, ve kterém skončili ve 1912. Takový Bobby Ewing ve sprše... ()

Galerie (233)

Zajímavosti (1)

  • Rozhovor mezi Thomasem (Rob James-Collier) a O'Brien (Siobhan Finneran), během kterého oba kouří, byl první natočenou scénou celého seriálu. [Zdroj: Emma Rowley – kniha Zákulisí Panství Downton - Podrobný průvodce 1. - 4. sérií] (filmovyfan)

Reklama

Reklama