Seriál, na který jsem se chtěl dlouho kouknout, ale dostal jsem se k němu až teď. A jsem nadšený. Panství Downton absolutně nezklamalo. První série mi dala všechno, co čekám od skvostného britského kostýmního dramatu. Nádhernou atmosféru první poloviny 20.století, jak jí umí zachytit jen tam, nádherné prostředí Downtonu, bohaté kostýmy a masky, perfektní scénář plný zajímavých postav, zvratů a vztahů a perfektní herecké výkony v čele s neskutečně skvostnou, elegantní a šarmantní Maggie Smith, která na malém prostoru vládne celému seriálu. Postavy jsou bohatě vykreslené a rozdíly mezi bohatými a služebnictvem také stojí za to a jsou vlastně tou nejlepší složkou celého seriálu (postav je sice občas hodně, ale to je úplně jedno, protože každá z nich je opravdu parádní). Pilot mě neuvěřitelně navnadil a celá první série mě nepustila, je to opravdu jeden z těch vůbec nejlepších britských dramatických seriálů (možná dokonce číslo jedna). Časové skoky mi byly úplně ukradené, ale od potopení Titanicu do začátku války bych to asi udělal taky. První série:100%.(17.9.2016)

Skutečně nebylo snadné dát tomuto seriálu šanci, nicméně po letech, kdy už ten největší hype pominul, jsem si společně s Panstvím našla trochu času pro sebe. Nijak zásadně neujíždím na "staré dobré Anglii", ale tohle je prostě taková malá prodloužená ruka všech těch Forsytů, Soumraků dne a Gosford Parků, takže ono to není tak horké. Je to jen hezké relaxační nic. Pokud rádi trávíte čas na začátku 20. století, tak vám to neuškodí. V příštím plánu si pak klidně vezměte stejný žánr v knižní podobě a třeba pochopíte kouzlo lehké dobové četby.(2.4.2018)

Jsem z této vztahovky nadšená. Je to sice glorifikovaná soap opera po anglicku, ale glorifikace je na místě. První sezóna srší vtipem, hlavně hláškující babička stojí za to. Panstvo i plebs kují pikle a scénář není chudý na zápletky. Akorát ke konci skočili o dva roky, přitom na vztazích to není poznat, protože všichni ve 1914 pokračují v momentu, ve kterém skončili ve 1912. Takový Bobby Ewing ve sprše...(19.1.2017)