Komentáře uživatelů k sérii (3)

Ve 2. sérii jsme s Panstvím prožili hrůzy světové války, několik rázných společenských změn a zjistili, kdo se po válce rád vrátil ke starým pořádkům a kdo ne. Romance tu byla také pro pána domu, i pro miláčky ze světa pod schody a také pro mnohé další. Jen ta Lady Mary se vždycky tvářila, že její milostný život je ten nejnáročnější ze všech. Ale co, jedna její sestra měla románek s ženatým dělňasem, druhá si vzala politického aktivistu. Babi v podání Maggie Smith dostala tu a tam trefnou hlášku a všichni jsme si konečně oddechli, když dobře dopadl ten vánoční speciál. A nyní hurá do další série. Tedy, pokud na ní v MLP natrefím brzy.(9.4.2018)

Druhá řada Panství Downton není o nic horší, než ta první, dokonce, jak je dobrým anglickým zvykem, je místy i lepší - jen těch postav je pořád hrozně moc, ale je to tak perfektně napsané a vykreslené, že mi to je úplně jedno. Herci jsou naprosto dokonalí (opět největší chvála pro Maggie Smith), atmosféra úchvatná, třídní rozdíly ještě lépe vykreslené a postavy skvělé. Panství prostě i ve své druhé sérii dokazuje, jaký je to skvost. Anglicky šarmantní a nádherné. Stoprocentní to sice není, tady ale žádné ale (ehm...) neexistuje. Krása.(2.10.2016)

Prekvapivo este o nieco lepsie ako prva seria!!! Prvej som dala 4*. Druha seria sa mi od zaciatku velmi velmi pacila a bolo to cim dalej tym zaujimavejsie, napinavejsie, zamotanejsie, jednoducho lepsie :-). Obdobie 1. svetovej vojny a kratko po nej je velmi dobre zachytene. Laska medzi Annou a Batesom je tak krasna, cista, nevinna, zato silna, neoblomna, obdivuhodna!!! Laska medzi Mary a Matthewom je ocividna, len kazdy ma ineho partnera. Postavu Mary som si oblubila az v druhej serii. Edith ma dost malo priestoru oproti svojim sestram. Tato seria prekvapuje mnozstvom silnych scen, v ktorych umieraju mladi ludia SPOILER (asi ste to uz aj tak vsetci videli) ci uz William alebo snubenica Matthewa. Downton Abbey je jednoducho klenot medzi serialmi a urcite patri medzi moje najoblubenejsie. Bravo. Zasluzenych 5*.(8.11.2019)