Duben 1919. Downton žije přípravami na svatbu Matthewa a Lavinie, ale také konfliktem, který se rozpoutal okolo plánů slečny Sybil na svatbu s bývalým šoférem Bransonem, který si našel místo jako žurnalista. Navzdory hněvu a výhružkám sira Roberta zůstává mladá žena ve svém rozhodnutí neoblomná. Její kuráž dodá na rozhodnosti také služebné Anně, která definitivně rozhodne, že se s Johnem Batesem vezmou, bez ohledu na problémy, které se okolo něj vrší kvůli mnohoznačným okolnostem smrti jeho ženy. Downton tvrdě zasáhne dobová epidemie španělské chřipky, jíž onemocní lady Cora, Lavine a majordom Carson. Smrtelná choroba nejvíce zasáhne lady Coru, takže se o ní komorná O'Brienová úzkostlivě stará dnem a nocí. Náhlého snížení stavů mezi služebnictvem využije Thomas, jenž přišel o veškeré peníze při obchodování na černém trhu, a nabídne se jako náhrada za nemocného Carsona. Kvůli nemoci je odložena svatba, což Matthewovi a Mary naskytne nečekanou příležitost vyjasnit si vzájemné city. (Česká televize)

chrispe

Hele já vím... španělská chřipka... John Bates... ale já se prostě nedokážu přenést přes linku malého Charlieho. Vážně mě ubíjí. Nedokážu pochopit myšlení těch lidí, společnosti, i když vím, že taková byla doba. Možná právě i kvůli tomu. A to Ethyl vůbec nemusím. ()