Komentáře uživatelů k sérii (3)

Jaká je 3. série Panství? Jde s dobou, první poválečné roky jsou plné změn v myšlení, módě, ekonomice, v každém myslitelném ohledu života nad schody i pod schody. Je radost sledovat tu módu raných 20. let na členech rodiny z vyšší společnosti. Lady Edith jen kvete, Mary je čerstvě provdána... zajímavosti se dějí i mezi lokaji a služebnými. Každý má své malé drama nebo vzpruhu. Je tu vězeňské drama i hostující Shirley MacLaine. Pokud někoho unavovala secese nebo zákopy, právě teď si přijde na své. Odlišný je jen závěrečný film, ten má pro změnu skotský šmrnc. A samozřejmě i další řada bude pokračovat ve stylu roaring twenties, ačkoli jen po anglicku. Důležité každopádně je, že už se mluví i o návštěvách kina, nejen o cirkusu ;)(17.4.2018)

Pořád se na to dá koukat, ale už je to slabší, než předešlé dvě řady. Herecky a vizuálně je to i nadále naprosto dokonalé, po příběhové stránce už mě to občas misty nudilo a přišlo mi to dlouhé, takže vlastně ani nevím, proč nechávám plný počet. Možná je to za ten poslední díl a vánoční speciál a možná proto, že mě to pořád strašně baví, i když v těch všech postavách se ještě pořád skoro nevyznám. A možná je to proto, že ta atmosféra je pořád naprosto neuvěřitelná. 80%, ale hvězdička navrch za celkové zpracování a herce.(26.4.2017)

Třetí sezóna se zaměřuje na nastolování pokroku, tolerance k menšinám, uvolňování sešněrované morálky. Všichni vědí, že se doba mění, jenom starý pán ne. Je to boj uvědomělé menšiny s pár zkostnatělými jedinci, kteří nemají šanci si prosadit svou. Na můj vkus je tam příliš tolerance v té době nevídané, hlavně vůči homosexuálům. Rovněž musím snížit hodnocení za předvídatelnost. Například když se řeší finanční problémy, příhodně se objeví i suma peněz. Taky mě trošku mrzí, že se většina postav začala chovat sympaticky, politicky korektně a je to celé takové sluníčkové.(1.2.2017)