Tom Branson a těhotná Sybil našli útočiště na Downtonu, když se Tom nemůže vrátit do Irska, protože se tam účastnil násilných nepokojů. Navíc se schyluje k porodu jejich dítěte, což vede Sybilina otce, sira Richarda k rozhodnutí pozvat věhlasného doktora, jenž se specializuje na porody ve šlechtických rodinách. Lady Isobel Crawleyová chce pomoct bývalé služce z Downtonu Ethel, která vlivem války sklouzla na šikmou plochu a nedávno se vzdala dítěte. Její rozhodnutí zaměstnat u sebe Ethel jako služebnou vyvolá v okolí velké pozdvižení. Matthew, jenž se investicí jmění zděděného po Redgiem Swireovi stal podílníkem na Downtonu, má plány, jak zefektivnit správu panství, což ale bude muset šetrně přednést tradicionalistickému Robertovi i své ženě Mary, která silně stojí za otcem. (Česká televize)

vydumnica

Dalsia skvela epizodka. Napatie ako pri thrilleri. Len skoda, ze som vopred vedela o tom Sybil - zvrate v Downton Abbey, pre nicnetusiaceho divaka by to bol este vacsi emocionalny zazitok...Tento diel si asi pozriem este raz. 10/10. ()