Začátek roku 1924 provází na Downtonu pozdvižení nad zvolením labouristické vlády, což sice u většiny služebnictva vyvolává nadějná očekávání, ale Robert i pan Carson jejich nadšení nesdílejí. Ve vesnici probíhá iniciativa za vybudování památníku obětem války a její zástupci přicházejí za lordem Granthamem s nečekanou prosbou. Lady Edith nadále nemá žádné nové zprávy o osudu Michaela Gregsona, jehož dítě porodila a nyní je v tajnosti vychováváno u jednoho z nájemců na downtonském panství. Tom Branson se sbližuje s místní učitelkou Sarah Buntingovou, což se nezamlouvá siru Robertovi. Thomas chce ze slečny Baxterové dostat, co ví o nedávných problémech manželů Batesových, a hrozí jí, že pokud mu to neřekne, svěří lady Coře pravdu o její pohnuté minulosti. (Česká televize)

chrispe

Svět se mění. Od začátku první řady uběhlo v seriálu 12 let. A ty změny sice nejsou fatální, ale velké. A mě je z toho trochu smutno, i když pro mnoho lidí jsou to změny bezesporu k lepšímu životu. Lady Edith je mi moc líto (i když ji stále nemám moc ráda) a ta "Tomova" učitelka mi není vůbec sympatická. ()