Hele, víte co? Mě ten seriál vážně bude chybět. A jakože asi docela dost. Tahle poslední řada, to bylo rozloučení opravdu ve velkém stylu a dokonce se domnívám, že po dějové stránce je tahle série naprosto nejlepší, tolik zvratů najednou v tom seriálu snad nikdy nebylo. A samotné finále bylo opravdu pěkné, rozloučení jak má být. Na Panství Downton jsem toho zažil opravdu hodně a jestli někdy budu mít opravdu hodně času a opravdu málo seriálů v zásobě, tak se na to ohromně milerád znovu podívám. Protože ta úžasná atmosféra je naprosto jedinečná. A ten dobový look taky. Prodtředí, kostýmy, už dlouho neměl dobový britský seriál takovou konkurenci (pokud vůbec), jako s Downtonem. A herecky je to naprosto nepřekonatelné a jedinečné. Celkově skutečně parádní seriál, který všem vřele doporučuji. Jedinečné - a v poslední sérii obzvlášť. 95% za sérii, celkově 90%.(27.6.2017)

Prvních pár dílů bylo velmi rutinních. Zdálo by se, že vývoj u některých postav byl zapomenut a znovu se vytvářejí konflikty tam, kde už to bylo dávno vyřešené. A pak se najednou začali vracet dávno již oplakaní a celé se to začalo do sebe cyklit. Ach, ty posvátné vzpomínky na Lady Sybil! Lady Mary měla pro změnu zase nápadníka se zájmem o automobilismus a Lady Edith stále řešila drama svého nepřiznaného dítěte, přičemž pod schody se prohlubovala propast mezi starým a novým... Ale uznávám, že závěrečné drama o to, jak moc velká svině Lady Mary je opět probudila moji zvědavost. Protože opravdu není snadné zvolit si Downton jako kochací seriál, ve kterém by to především ženám z vyšší společnosti mělo slušet každou minutu, a potom čelit tomu, že hlavní hrdinka je naprosto marná, nezajímavá a trapná v každém směru. Naštěstí příběhy Lady Edith z prostředí jejího časopisu jsou o mnoho lepší a kohorta figurek v bezprostředním okolí dokáže také pobavit. Včetně dojemného příběhu zlomeného homosexuála a Karla Marxe v kuchařské zástěře. Ano, asi už se nikdy nedočkám historické ságy z první poloviny 20. století bez předem daných stereotypů, ale doufat přece mohu, ne? A nebojím se, že by pokračování nebylo. Minimálně film již ohlášený je.(20.2.2019)

Skončila závěrečná šestá řada seriálu a já mám neodbytný dojem, že spousta tvůrců by dala levou ruku za to, kdyby ve svém seriálu dokázali přijít s alespoň z poloviny tak kvalitní první sezónou. O řadách následujících nemluvě. Každopádně skončil obsáhlý seriál, který pojednával přesně o tom, co mě na Británii baví a můžu přiznat, že mi bude chybět a klidně bych další řady přivítal.(3.10.2017)

Snad se již začala točit 7série, těším se na pokračování.(7.2.2019)

• - Každý díl z této série sledovalo v Anglii deset milionů diváků. (M.B)