Reklama

Reklama

Epizody(9)

Obsahy(1)

Mezinárodně populární melodramatický seriál britské stanice ITV dospěl do své závěrečné sezóny. Vyprávění zasazené do roku 1925 uzavírá osudy šlechtické rodiny Crawleyových a jejich služebnictva. Některé čeká štěstí, jiné trápení a někoho nadějné vyhlídky. Loučení s oblíbenými hrdiny si žádá náležitě pompézní průběh a zavdalo i k návratu některých figur z předchozích sérií. Také dojde na pár velkých zvratů a překvapivých momentů – jeden z nich, označený komentátory za „nóbl verzi Vetřelce", se dokonce zapsal mezi klíčové a nejvíce diskutované události na poli britské televize a popkultury roku 2015. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prvních pár dílů bylo velmi rutinních. Zdálo by se, že vývoj u některých postav byl zapomenut a znovu se vytvářejí konflikty tam, kde už to bylo dávno vyřešené. A pak se najednou začali vracet dávno již oplakaní a celé se to začalo do sebe cyklit. Ach, ty posvátné vzpomínky na Lady Sybil! Lady Mary měla pro změnu zase nápadníka se zájmem o automobilismus a Lady Edith stále řešila drama svého nepřiznaného dítěte, přičemž pod schody se prohlubovala propast mezi starým a novým... Ale uznávám, že závěrečné drama o to, jak moc velká svině Lady Mary je opět probudila moji zvědavost. Protože opravdu není snadné zvolit si Downton jako kochací seriál, ve kterém by to především ženám z vyšší společnosti mělo slušet každou minutu, a potom čelit tomu, že hlavní hrdinka je naprosto marná, nezajímavá a trapná v každém směru. Naštěstí příběhy Lady Edith z prostředí jejího časopisu jsou o mnoho lepší a kohorta figurek v bezprostředním okolí dokáže také pobavit. Včetně dojemného příběhu zlomeného homosexuála a Karla Marxe v kuchařské zástěře. Ano, asi už se nikdy nedočkám historické ságy z první poloviny 20. století bez předem daných stereotypů, ale doufat přece mohu, ne? A nebojím se, že by pokračování nebylo. Minimálně film již ohlášený je. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hele, víte co? Mě ten seriál vážně bude chybět. A jakože asi docela dost. Tahle poslední řada, to bylo rozloučení opravdu ve velkém stylu a dokonce se domnívám, že po dějové stránce je tahle série naprosto nejlepší, tolik zvratů najednou v tom seriálu snad nikdy nebylo. A samotné finále bylo opravdu pěkné, rozloučení jak má být. Na Panství Downton jsem toho zažil opravdu hodně a jestli někdy budu mít opravdu hodně času a opravdu málo seriálů v zásobě, tak se na to ohromně milerád znovu podívám. Protože ta úžasná atmosféra je naprosto jedinečná. A ten dobový look taky. Prodtředí, kostýmy, už dlouho neměl dobový britský seriál takovou konkurenci (pokud vůbec), jako s Downtonem. A herecky je to naprosto nepřekonatelné a jedinečné. Celkově skutečně parádní seriál, který všem vřele doporučuji. Jedinečné - a v poslední sérii obzvlášť. 95% za sérii, celkově 90%. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Skončila závěrečná šestá řada seriálu a já mám neodbytný dojem, že spousta tvůrců by dala levou ruku za to, kdyby ve svém seriálu dokázali přijít s alespoň z poloviny tak kvalitní první sezónou. O řadách následujících nemluvě. Každopádně skončil obsáhlý seriál, který pojednával přesně o tom, co mě na Británii baví a můžu přiznat, že mi bude chybět a klidně bych další řady přivítal. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

6. řada je utrpení. Nejenom že dialogy trhají uši (zejména rozhovory mezi manžely Batesovými jsou nástrojem scénáristické tortury), ale některé postavy byste s chutí zastřelili. Taková Daisy je naprostá kráva, a to celý seriál. Lady Mary je hloupá a zlá koza. A vůbec nakonec většina postav jsou nesnesitelné charaktery, co by snesly nějaké to hanlivé označení. Scénárista byl zcela bezradný - šest dílů se postavy hádají o jednom a tom samém, to by nestačily dva díly? Děj, kdy jedna postava bulí, že nemá mimino a pak bulí, že možná nikdy nebude mít mimino a přestárlý manžel ji dryjácky (dojácky) utěšuje, jsou pro mě téměř fyzickým utrpením. Poslední série Downtonu je na úrovni přiblblých jihoamerických telenovel, jen s tím rozdílem, že má výpravu a herce. A poslední cukrkandlem nasládlý díl nebudu komentovat, to se skoro nedalo vydržet...loučím se s Downtonem, nikdy více. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Trošičku natahovaná šestá série, ale nějaké drama tam být muselo. Z Mary se ke konci stala opravdová mrcha, což mě trochu mrzí, jelikož se mi líbil její morální pokrok směrem k dobru a ona hned takhle otočí jen kvůli své vlastní hlouposti a žárlivost. Také mě dost štvalo, jak napsali roli Daisy. Jednu chvíli dělá očka na Andyho a pak když o ní začíná mít zájem je na něj vyloženě hnusná. Co se mi ale opravdu líbí je vývoj postavu Thomase Barrowa, od první série tu postavu nesnášíte, je to podlý, zlý člověk, který všechny od sebe odhání a každého chce dostat a teď? Úplně jiný člověk, totální obrat k lepšímu a stal se jednou z mých nejoblíbenějších postav. Celkově je to krásné zakončení seriálu, prostě happy ending. ()

Galerie (172)

Zajímavosti (1)

  • Každý díl z této série sledovalo v Anglii deset milionů diváků. (M.B)

Reklama

Reklama