Na panství Downton se pořádá hon. Tento výjev jak ze starých časů ovšem v roce 1925 jen zastírá fakt, že vlivem dramatických společenských změn po první světové válce podobná panství v Anglii končí. Také na Downton doléhá nová doba, byť díky změnám nastoleným v předchozích letech se rodině Crawleyových daří přežívat. Přesto je ale nevyhnutelné, že bude potřeba dále snížit personál domu, což přeslechne komorná hraběnky vdovy Denkrová a rozhodně si to neholá nechat pro sebe. Anna s Johnem Batesem se marně pokoušejí o miminko, zatímco paní Hughesová si dělá starosti z nadcházejícího soužití s panem Carsonem. Na Downton přichází Rita Bevanová, která coby bývalá pokojská z hotelu Grand, kde lady Mary strávila několik dní a nocí s Anthonym Foylem, chce za své mlčení dostat zaplaceno. (Česká televize)

Necrotongue

Nedá se očekávat, že bych některou epizodu tohoto seriálu hodnotil slabými známkami, protože je natočen naprosto profesionálně, odehrává se v Anglii a řeší vtahy lidí "nad schody" a "pod schody", což je téma, které mě vždycky bavilo. Nebýt až příliš přeslazeného závěru, zřejmě bych přidal i tu poslední hvězdu. ()

chrispe

Upřímně doufám, že touto první epizodou šesté řady se nám už definitivně uzavřou ty staré vzorce jako - strach o čest lady Mary, protože se dala na scestí nebo věčné obviňování Batesových a těším se na další díly. Jsem zvědavá, kam se s postupujícím časem rodina posune a jak dlouho se jim podaří udržet si Downton. Závěr byl krásný, fakt mi vehnal slzy do očí. :-) ()