Pan Carson a paní Hughesová chystají svatbu a plánují, kde se bude konat oslava. Lady Mary jim nabídne prostory panství – paní Hughesová má ale jiné přání – a dochází ke střetu, protože pan Carson to nedokáže obhájit. Edith odjíždí do Londýna, aby bojovala se šéfredaktorem vydavatelství, který nesouhlasí s žádným z jejích návrhů. Anna se trápí, už dvakrát, možná i třikrát potratila. Svěří se lady Mary, ta jí zařídí konzultaci u svého lékaře v Londýně. Anna se dozví, že jednoduchý zákrok zvaný cerkláž by mohl pomoci. Thomas Barrow má obavy, že další snižování personálu by se mohlo týkat jeho osobně. Pokouší se najít si nové místo. Konflikt mezi lady Violet a lady Isobel, týkající se plánované změny řízení nemocnice, pokračuje. Na výstavě jatečných zvířat, kde k velké radosti lady Mary vyhrají prasata nájemce z Downtonu – se ztratí malá Marigold. Ukáže se, že ji odvezla paní Drewová, která se s její ztrátou stále nemůže smířit. Pan Drewe pochopí, že situace je neudržitelná a slibuje Robertovi, že z panství odejdou. (TV Nova)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát se žádný přeslazený konec nekonal, takže nemám důvod ubírat hvězdičku. Ne každému musí téma seriálu sedět, ale tu vysokou profesionalitu není možné přehlédnout. Na druhou stranu chápu, že fanoušky Ordinace nebo Sousedů tato sága nechytne. ()

chrispe

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To se mi zase zvedl tep. Rozhodně neschvaluji to, co paní Drewová udělala, nicméně milá blbá Edith by si mohla v té své hlavě uvědomit, že to ona byla spouštěčem toho všeho a že rozhodně není jediná, co trpěla a někoho ztratila. Blběna. Uff. Jo ulevilo se mi!! :D ()