poster

Havran

 • USA

  The Raven

 • Maďarsko

  A holló

 • Španělsko

  El Enigma del Cuervo

 • Slovensko

  Havran

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Avalon820
  ***

  Vizuálně pěkný Havran je kvůli absenci atmosféry ve výsledku zcela průměrným a sterilním thrillerem, na který se snadno zapomene. Autoři násilně šroubují jednu Poeovu povídku za druhou na obyčejnou story o sériovém vrahovi, která je bohužel dosti jalová a vykrádá, co může, nehledě na skutečnost, že pokud jste přece jenom od toho Poea něco četli, nejen že vás vraždy nepřekvapí, ale celkem spolehlivě i odhadnete vraha. Musím říct, že raději bych se podíval na seriózní životopisný film. Na druhou stranu udělit dvě hvězdičky by bylo známkou nepochopení, neboť cíl měl tento snímek pouze jediný - pobavit diváka mladého i starého, prostého i náročného, znalce i neznalce. A kdyby byl každý takto vedený kriminální thriller "podprůměrný" jako Havran, stal by se zmíněný filmový žánr mým denním chlebem.(2.12.2012)

 • gogo76
  ****

  The Raven ma príjemne prekvapil. Nič moc som nečakal, no režisér svojou V-Vendetou už dokázal, že vie. John Cusack je herecká kvalita za rozumnú cenu a aj zbytok obsadenia sa mi zdal v pohode. Havran pripomenie hneď niekoľko filmov o vrahoch ako Sedem, Z pekla, Fantom v Paríži, Ospalá diera či novší Pochovaný zaživa. Vyšetrovanie je napínavé, veľmi tomu pomáha boj s časom, kde zaživa pochovaná dcéra starostu počíta každú minútu. Cusackovi skvele sekunduje L. Evans v roli policajného kapitána. Jeho skúsenosti oceníte v scéne v mestských kanáloch. Jeho pokyny podriadeným sú jasné, stručné a hlavne múdre. Zaujalo to i moju manželku, ktorá historické a temné filmy moc nemusí a to už je čo povedať. Len tak mimochodom by ma zaujímalo, ako dlho zloduch pracoval na tom kyvadle popri práci. Buď nespal chudák, alebo bol často na PN -ke...80%.(21.1.2013)

 • Kaka
  ***

  Není to úplně špatné a v rámci tempa docela i zábavné, neboť je to krátké, svižné a hudebně správně dramatické. Sice se dá killer odhadnout už po několika desítkách minut a vše je v podstatě předvídatelné od začátku do konce, ale kvůli těm několika kamerovým fíglům a fantastické práci se zvukem a zvukovými efekty se to dá jednou zvládnout. Je vidět určitá režjní nezkušenost a nevyzrálost, ale Mlčení jehňátek se holt jentak opakovat nebude.(7.12.2012)

 • MaedhRos
  ***

  Havran z Poea nepochytil až na pár dílčích nápadů prakticky nic. Žádná hutná atmosféra, žádná lyrika rozkladu nebo poezie ztráty, žádný maniakální drive, nic. Zařazení motivů z Poeovy prózy a vlastně celá hlavní zápletka působí místy vysloveně samoúčelně a závěr vyznívá poněkud nepřesvědčivě. Poeův poslední týden (pravděpodobně strávený po knajpách a drogových doupatech, ale čert ví) je ohromně zajímavé a potenciálně nosné téma a Cusackovi jsem toho EAP místy i věřila. O to víc zamrzí plytkost, nedotaženost a nerozhodnost tohohle filmu. Žádný atmosférický nářez se prostě nekoná. Jako koukatelná oddechovka na oblíbené motivy to ale projde.(23.3.2014)

 • Shakers
  ****

  Havran je rozhodne dobrým film zo zaujímavý príbehom. Zo začiatku všetko klape tak ako má, vraždy majú šťavu, atmosféru a sú zaujímavé, herecky je to dobre obsadené (hlavne Luke Evans, skvelá voľba), ale prečo je ten záver tak strašne suchý ? James Mcteigue a scenáristi očividne nezvládli záver filmu, ktorý neprekvapil tak ako by mal. 80% - 4*(6.12.2012)

 • - Lekár spomína svojim študentom pri nájdení jednej z indícií, že obeť trpela tuberkulózou. Je to narážka na matku E.A. Poea (John Cusack), ktorému matka umrela na tuberkulózu, keď mal 2 roky. (vander19)

 • - John Cusack kvůli své roli zhubl 11 kilogramů a přečetl velké množství materiálů o Edgaru Allanu Poeovi. (Lolita)

 • - Livingston dostal nápad napsat scénář k filmu na večírku roku 1999. Probírala se záhadná úmrtí a někdo zmínil Edgara Alana Poa, jehož poslední 4 dny života jsou opředeny tajemstvím. Údajně byl nalezen na lavičce poblíž baltimorské Light Street a přes rychlou lékařskou pomoc po 4 dnech zemřel. (Lolita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace