Havran

Havran

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012, 111 min

• Carol Pifková

Tešila som sa, že to bude minimálne tak dobré ako From Hell, pretože viktoriánske obdobie milujem a ešte ak sú vo filme vraždy no TOP! Ale toto nebolo ani zdaľeka tak dobré neporovnávam to ale myslela som, že to bude prešpekulované. Bolo to pre mňa sklamanie, nuda, oničom, mne to pripadalo akoby tam proste niečo chýba akoby vystrihli strašne veľa scén.(4.1.2013)

• pepo

Scena s kyvadlom a herci vo vedlajsich ulohach su fajn. Zvysok je tragedia. To, co tu predvadza John Cusack je nieco neskutocne (a nemyslim to pozitivne), reziser by sa mal vratit k noseniu kavy sestram wachowskim a scenaristi sa na pisanie vykaslat pre istotu uplne. Skoda totalne zabiteho vyborneho nametu 3/10(13.7.2018)

• dr.horrible

Najväčšie sklamanie roku.Toto že natočil režisér Vendetty?!?Veď tu nefunguje nič,dokonca ani tá atmosféra nie je taká jak by mala.A keď aj náhodou chvíľu je,tak to kazia buď herci (dokonca aj Cusack),alebo hneď celá hromada klišé.Vážne;v tomto filme nie je originálne absolútne nič a navyše je to od začiatku do konca dokonale predvídateľné a občas bohužiaľ aj nechcene vtipné.Keby som videl menej takýchto filmov,možno by som s hodnotením išiel na tri,ale už som toho v podobnom duchu videl dosť a toto bol proste len jeden veľký neoriginálny scenáristický kŕč.Nevermore(21.8.2012)

Podobné filmu Z pekla s Džonym Deppem, se všemi klady i zápory, takže tu máme dobrý špinavě atmosférický film s fajn exteriéry, krvavoušký, s khůl hudebním doprovodem a s fajn hercem v hlavní roli, ale nadruhou stranu chvílemi nudný a tak nějak nedotažený. Přesto je to fajn podívaná, u který je asi zapotřebí jebat na nějaký očekávání, ale prostě si užít to mysteriózno (shut up, bylo tam! :-) a slavnýho autora jako správňáckýho hrdinu. A Cusack je borec, protože jsem řekl! Každopádně řídit se hodnocením tu na čsfd? Never more, never more...(9.9.2014)

Havran z Poea nepochytil až na pár dílčích nápadů prakticky nic. Žádná hutná atmosféra, žádná lyrika rozkladu nebo poezie ztráty, žádný maniakální drive, nic. Zařazení motivů z Poeovy prózy a vlastně celá hlavní zápletka působí místy vysloveně samoúčelně a závěr vyznívá poněkud nepřesvědčivě. Poeův poslední týden (pravděpodobně strávený po knajpách a drogových doupatech, ale čert ví) je ohromně zajímavé a potenciálně nosné téma a Cusackovi jsem toho EAP místy i věřila. O to víc zamrzí plytkost, nedotaženost a nerozhodnost tohohle filmu. Žádný atmosférický nářez se prostě nekoná. Jako koukatelná oddechovka na oblíbené motivy to ale projde.(23.3.2014)

• - Livingston dostal nápad napsat scénář k filmu na večírku roku 1999. Probírala se záhadná úmrtí a někdo zmínil Edgara Alana Poa, jehož poslední 4 dny života jsou opředeny tajemstvím. Údajně byl nalezen na lavičce poblíž baltimorské Light Street a přes rychlou lékařskou pomoc po 4 dnech zemřel. (Lolita)

• - Inspektora Emmeta Fieldse měl hrát původně Jeremy Renner, raději však přijal nabídku na roli ve filmu Mission Impossible - Ghost Protocol (2011). (272827)

• - Lekár spomína svojim študentom pri nájdení jednej z indícií, že obeť trpela tuberkulózou. Je to narážka na matku E.A. Poea (John Cusack), ktorému matka umrela na tuberkulózu, keď mal 2 roky. (vander19)