Král Krysa (divadelní záznam)

Československo, 1979

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (11)

Záznam si velice dobře pamatuji z televize. Sice jsem byla poměrně mladé děvče, ale Král krysa se do mne nesmazatelně vepsal. Oslovilo mně to natolik, že jsem si přečetla knižní předlohu. Skvělé herecké výkony.(23.4.2014)

Úžasné zažít klasiky naší herecké scény 20. stol. ještě v dobré kondici.(15.11.2014)

Film je adaptací slavného románu Jamese Clavella, do něhož se promítly autorovy vlastní životní zážitky a zkušenosti. I on sám strávil v podobném táboře téměř tři roky a stal se jedním z 10 000 přeživších z původně 150 000 vězňů. Ilja Prachař jako pl. Smedley Taylor. Jaromír Hanzlík jakoTex. Radoslav Brzobohatý jako Peter Marlowe. Petr Haničinec jako King nebo Boris Rösner jako Grey(28.6.2011)

V té době, kdy hráli přestavení ,,Krále Krysy" na Vinohradech, byl kumšt získat lístky. Pro propagaci Americké armády byl stažen z repertoáru, že bylo vyprodané divadlo nikoho nezajímalo. Absurdistán opět zabodoval. Jeden z nezapomenutelných počinů Vinohradského divadla.(31.1.2014)

• sator

V současné době vysílání divadelního záznamu "Král Krysa" neplánujeme, a to z důvodu chybějící licence, která by nám umožňovala jeho uvedení. Váš e-mail však předáváme kolegům jako možný námět pro zakoupení licence a znovuuvedení pořadu na obrazovkách České televize.(26.3.2013)

Také jsem viděla záznam divadelního představení (tuším, že někdy v osmdesátých letech) v televizi! A celé se mi nezapomenutelně vrylo do paměti - hlavně duo Brzobohatý a Haničinec.(22.4.2014)

• velkyvezir

Fakt ne. Jak herci teatrálně přehrávají je nechutné. Kupříkladu scéna se zapalovačem. V knize i filmu je to scéna, kde se napětí dá krájet, zatímco tady je to jak v Našich furiantech. Haničinec jako král je typově naprostý omyl a Brzobohatý je na roli již starý. Měli dát Marlowa Satoranskému a krále Hanzlíkovi.(19.11.2017)

nemohu souhlasit s tvrzením že nebyl nikdy uveden, vždyť jsem se na to v tv dívala a bylo to nezapomenutelné představení(9.7.2010)

Život je to, co je. Nic předtím, nic potom. Jsou jen dva druhy lidí. Ty, co jsou na prodej, a ti, co se dají koupit. / Už ani rakev pro něj nemám. Jen pytel od rejže. / Bůh není a vy to víte. Je mi vás líto, důstojnosti. Takže tady máme knihu, film a divadelní zpracování. Knihu vynechám, jsme na filmové databázi. Takže v čem je Hubačovo zpracování lepší než film? Jednoduše řečeno - ve všem. Japonci se v divadelní verzi vyskytují také málo, ale jsou - v postavě kapitána Jošimy - vykresleni mnohem lépe. Čestný Marlow je čestnější, šikovný King šikovnější (Haničinec byl prostě a jednoduše báječný) a doktor doktorovatější. A Brzobohatý? Ten komentář nepotřebuje. V kombinaci s Haničincem tvoří opravdové divadelní Umění. Tohle představení nemá chybu, vůbec žádnou. / Záleží přece na jediný věci na světě, aby člověk zůstal naživu. A aby měl prachy. Prachy! Všechno ostatní jsou kecy. Kecy!(26.4.2017)

Záznam byl vysílán někdy v roce 90 nebo 91,což si pamatuju podle toho,že jsem se na něj díval na vojně.A ještě jednou bych to chtěl vidět.(6.4.2013)

Viděl jsem pouze tv záznam . Nedávno. Na můj vkus možná až moc dramaticky pojaté, ale to dávám za vinu divadelnímu řemeslu. Jinak všichni herci naprosto vynikající. Poměrně statickou kameru dokonale vyváží strhující výkony snad všech. Doporučuji každému, kdo ještě neviděl. A české televizi se divím, že takovou "kládu" nekoupí a nevysílá(28.11.2014)