Mastňák Boogie (festivalový název)

• španělský

Boogie, el aceitoso

Boogie, the oily

Animovaný / Akční / Krimi

Argentina / Mexiko, 2009, 82 min

Gustavo Cova

Koukam, ze si tady vsichni u toho vyslehali koule, ale me to zase jak takova ultra rezba neprislo. Jasne, je to jeden z nejbrutalnejsich animaku, ale celej dej se lehce tahne, v podstate tu neni zadnej poradnej pribeh a to malo, co tu je, neni zrovna dvakrat originalni. Tenhle film ale stoji na Boogiem, kterej hazi hlasky na vsechny strany, kazdyho urazi a zabiji na potkani. Coz je parada, nektery hlasky by se fakt dali tesat, jenze Boogie je takova tupa hora masa, takze se neda rict, ze bych mu buhvijak fandil. Navic se to cely poradne rozjede az v druhy pulce, nicmene super masakralni zaver je libovej. Co se tyce animace, je sice neokoukana a stylova, ale i docela hnusna. Aspon, ze hudba je paradni. Nicmene i tak to da 4*.(17.9.2010)

Ženský jsou jako toaleťák. Použiješ je a zbavíš se jich. A takovýchto vět (nechci říkat životních mouder, aby mi náhodou nějaká feministka bez smyslu pro humor nezačala nadávat do pošty) je tam ještě dost. Boogie, el aceitoso je vše, co vás napadne, když se řekne politicky nekorektní zábava. Animák si nedělá srandu jen ze ženských, ale i z černochů, chudých, tlustých, no prakticky ze všech a ze všeho. A do toho hlavní postava - samotný "mastňák" Boogie - to je charakter, který není možné nenávidět. Závěrečná přestřelka mě přesvědčila o plném počtu, ale já chci víc. Já chci normální film, který by režíroval Robert Rodriguez (který by mohl skončit s těmi Spy Spratky a vrátit se k akčnímu žánru) a ve kterém by měli hlavní role Salma Hayek a Vinnie Jones. Samozřejmě eRkový rating (popřípadě NC-17) by byl nutný, ale co, nějaký ten masakr bychom určitě my, fanoušci akcí, žen a tvrďáků, přežili, ne? 90 %.(23.8.2011)

Příjemná záležitost, ale ze začátku velmi příjemný černý humor začne docela nudit a ke konci už solidně ztrácí dech, pořád ale zůstává příjemně svuj, avšak kvalita vtípků jde docela dolů a veškeré honičky v autech jsem měl nutkání přeskočit, navíc se v nich objevuje 3D animace aut, které vůbec, ale vůbec nesedí k jinak pěknému stylu, naštěstí přijde excelentní závěrečná scéna, která všechno vynahradí a člověk jenom kouká a nablble se tlemí. _______Ps: tohle je snad animovanej Rodriguez!(25.1.2013)

Kdyby film občas polevil v té přehnané krvavosti (i Kill Bill závidí) a dávkoval ji krapet rozumněji, kdyby Boogie nezabil všechno, co projde na dohled od něj a byl víc sympatickou postavou... mohl být Mastňák nezapomenutelný. Takhle je proste něco "jiného", sem tam umně připomínající Rodrigueze nebo Tarantina, ale pořád daleko za komplexností jejich kvalit. Propracovanější pokračování bych si nechal líbit...(21.8.2011)

,,BYL JSEM V LAOSU, KAMBODŽI, ETIOPII, NAMIBII. V JIŽNÍ AFRICE JSEM STŘÍLEL ČERNÝ REBELY. BYL JSEM V SALVADORU, V NIKARAGUI, V IRÁKU, VE VÁLCE V ZÁLIVU. BYL JSEM V KAŽDÝ POSRANÝ VÁLCE TŘETÍHO SVĚTA. MŮŽETE ZMĚNIT KULISY, DŽUNGLI, ALE NAŠTĚSTÍ TU VŽDYCKY BUDE NĚKDO, KOMU MŮŽETE DÁT POŘÁDNOU RÁNU“....... /// Příšerně nádherná animace. Brutálně poetickej příběh. Crazie gangestrka plná černýho a cynickýho humoru. Všude se válej policajti, padouši, obyčejní lidi (i pejsek). V neživým stavu a co možná nejvíc od krve. Mastňák Boogie totiž překážky nepřelejzá, ale odstraňuje. Autoři posbírali inspiraci všude možně a je tu animák – asi nejkrvavější co jsem viděl, kterej končí optimistickou láskou a válkou v Čečně(?). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že posílat místo sebe otvírat dveře černocha, nemusí bejt zase tak blbej nápad. 2.) Chci poznat dokonalou ženu. 3.) Vždycky, když krvácím, vzpomenu si na Vietnam. 4.) Thx za titule ,,joSew“ a ,,Burner.Tom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ ne(26.11.2011)